Merhabalar, bugün çok sık karşılaşan bir sorunu irdeleyip çözmeye çalışacağız. Her ne kadar GTA V çıkmış olsa da çevremde bilgisayarı kaldırmayan ve halen büyük bir zevkle GTA IV oynayan arkadaşlarım var, bu bir şey değil San Andreas oynayanlar bile var onlara hiç girmeyeceğim tabi..

Öncelikle eğer Windows klasörünüzün içindeki System32 klasöründe xlive.dll’nin olup olmadığına bakın, eğer yoksa internetten bu isim ile aratarak indirin.

Eğer halen çözüme ulaşamadıysanız Microsoft’un sitesinde Games For Windows Live Setup adlı dosyayı indirerek kurun ve Xbox hesabınızla giriş yapın. Eğer halen sorun çözülemediyse, Google’de aratarak xliveless-0.97b adlı dosyayı indirerek GTA IV‘ı kurduğunuz yere ki eğer kurulumda değiştirmediyseniz C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV dizininde olacak, o bölmeye atın.

Bu üç aşamadan sonra artık garanti olarak sorununuzun çözülmüş olduğunu umuyorum. Eğer bu adımlardan sonra hata alıyorsanız “düzelmedi” demeden önce hatanın ismine tekrar bakın, eğer sisteminizde başka bir sorun varsa hatanın ismi değişecektir bu kez de o hataya bir çözüm arayalım..

Keyifli oyunlar dilerim.