Merhabalar, bu sorun genellikle oyunu illegal olarak indiren oyuncularda meydana gelmektedir. Tabii ki bu hatanın tek nedeni bu olmamakla birlikte birçok çözüm yolu da bulunmaktadır.

Öncelikle denetim masasını açıyoruz. Oradan klasör seçeneklerine girip sonrasında Görünüm kısmından Gizli dosya veya klasörleri göster’i işaretleyip tamam diyip bu kısmı kapatıyoruz. Sonrasında Bilgisayarım’dan Yerel Disk C’ye girip oradan Kullanıcılar kısmından bilgisayarımızın adının olduğu klasöre giriyoruz ve Appdata klasörünün içerisine giriyoruz. Burada Roaming e tıklayarak My Battle for Middle-earth(tm) II klasörünü açıyoruz ve sonrasında aynı klasör içine boş bir “maps” klasörü oluşturuyoruz. Bu şekilde sorununuz çözülmüş olacaktır.

the-lord-of-the-rings-the-battle-for-middle-earth-2-screenshots-2

Windows 8.1 işletim sistemi kullanıyorsanız öncelikle resmi güncellemeyi indirmeli ve crack yapmalısınız. Sonrasında Windows tuşu ve R tuşuna aynı anda basarak çalıştır penceresini açmalı, %appdata% yazarak Appdata klasörüne ulaşmalısınız. Sonrasında tekrar “maps” adında boş bir klasör oluşturarak hatayı çözmüş olacaksınız.

Eğer Windows 10'da böyle bir sorun yaşıyorsanız bu kez işimiz daha kolay. Oyunun .exe’sine sağ tıklayarak özellikler kısmına geliyoruz. Buradan gelen sekmede uyumluluk kısmına geliyoruz ve programın çalışacağı uyumluluğu Windows 10 değil Windows 8 şeklinde seçiyoruz. Hemen altında bulunan “Bu programı yönetici olarak çalıştır.” butonuna da tıklayarak kaydedip çıkıyoruz.

İşletim sisteminize göre bu çözüm yönergelerini uyguladıktan sonra probleminiz çözülmüş olacaktır. Keyifli oyunlar dileriz.