Ülkemizde geliştirilen projeler/ürünler zaman zaman yurt dışına açılmaktadırlar. Bu açılımı gerçekleştirmek için popüler bazı siteleri kullanmaktadırlar. Bu sitelerden en popüleri Product Hunt’tır. Bu sitede geliştirmiş olduğunuz projenizi aylık 4 Milyon ziyaretçiye ulaştırabilirsiniz.

Bizim buradaki amacımız ise ülkemizden yurt dışına açılan projelere destek olabilmek. Eğer siz de bu projeleri desteklemek ve haberdar olmak istiyorsanız sizi de Telegram kanalımıza bekliyoruz. Bu kanal ile siteye çıkan girişimleri sizlere hızlı bir şekilde ulaştırmak istiyoruz. Ayrıca sizler de girişimlerinizi burada tanıtabilirsiniz.

Geç olsun ama güç olmasın prensibi gereği ilk girişimi duyurmaktan büyük bir onur duyarız. Ahmet Sülek’in geliştirmiş olduğu Corona Panel Dashboard şu an yayında.

Saygı ve Sevgilerimizle,

Abdullah, Ubeyd.


photo by Gable Denims

”Aşağıdaki tarzda Günlük atıştırmalık linklere zaman ayırabiliyorsanız mail listeme aşağıdaki linke tıkladıktan sonra ücretsiz kaydolarak hergün sabah 9:00 da 3 adet link ve açıklamalarını mail olarak alabilirsiniz.”

Merhaba,

Arkadaşım ve yaşıt olmamıza rağmen akıl hocam dediğim Tarık’la birlikte aramızda ya da arkadaşlarımızla gün içinde teknoloji,bilim,sanat,trendler ve bunun gibi birçok kategoride link paylaşımı yapıyoruz bunları herkesin faydasına açalım dedik.Linkleri 3–5 cümleyle açıklamaya çalışacağım bir yazı(link günlüğü) yazmaya başlıyorum.Katkılarınızı bekliyorum.

21.03.2016

1.ABD Deniz Kuvvetleri için çalışan John Hopkins Uygulamalı Fizik Laboratuvarı mühendisleri hem suda hem havada gidebilecek bir cihaz yapmaya karar vermiş ve prototipini yapmışlar.

https://goo.gl/WYCjwf

2.Playstation 4 VR desteklemediği için SONY yeni…

Ubeyd Gencer

Computer Science

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store