איך עובדת התזת חול?

התזת חול יכולה לנקות היטב את המשטחים הקשים ביותר לניקוי. ניתן לנקות בעזרת החול את משטחי הפלדה בתעשיות רבות, ניתן לנקות משטחי אבן וניתן אפילו להסיר חלודה. אפשר לנקות את הגדר בבית שלכם ואת רהיטי הגן המיושנים, ניתן לנקות ספסלי ושולחנות בטון והרשימה עוד ארוכה. איך בכלל עובד הניקוי הזה ומה המנגנון שמאחוריו?

המנגנון שמאחורי הפעולה

לפני ההסבר כיצד פועלת המערכת עצמה צריך להבין מהו עקרון הפעולה. החול אמנם יכול להיות מלכלך ביותר אך אפשר לנצל את הגודל המזערי של הגרגירים שלו כדי לנקות חלודה וכתמים שנטמעים חזק בתוך בטון או משטחי מתכת קשיחה. הגרגירים יכולים להיכנס מתחת לכתמים הללו, ברמה הכי מזערית שיש ושלא ניתן לראות בעין בלתי מזוינת, וכך הם יסירו את השכבה המלוכלכת שלא שייכת למשטח עצמו. כמובן שהחול צריך להגיע במהירות רבה כדי לבצע זאת וזה מה שקורה.

כף מתיזים חול לצרכי ניקוי

· ההתזה מתאפשרת בשתי שיטות, שיטה אחת היא שיטתה מיכל ושיטה אחרת מתבצעת באמצעות אקדח. השיטה הראשונה היא השיטה הנפוצה יותר לכלים קטנים. ישנו מיכל סגור, והמיכל מוזן ממיכל אחר מלא בחול כאשר יש מנוע שמסחרר את החול במהירות גבוהה בתוך המיכל. האחיזה בפריט מתאפשרת על ידי כפפות מיוחדות שמובנות בו.

· ניקוי בחול עם אקדח מתבצע בשיטה דומה כאשר בין האקדח למיכל עם חול ישנו צינור, שאחראי על העברת החול וההאצה שלו עד למהירות הרצויה. החול מגיע במהירות גבוהה ועל ידי כיוון האקדח על עבר אזור הניקוי המיועד ניתן לנקות במהירות ובלי מיכל גדול.

בחירת סוג הגרגירים

קל לחשוב שגרגירי חול מגיעים בגודל אחיד ואי אפשר לבחור את סוג הגרגירים אך לא רק שאפשר ולא רק שזה מומלץ, זה מחייב. יש גרגירים גדולים יותר ויש גרגירים קטנים יותר, ויש גם רמות שונות של קושי. בחירת גרגירים גדולים מידי יכולה לגרום לשיוף יתר של המשטח וכך הוא לא יהיה שלם, בעוד שגרגירים רכים מידי לא ינקו היטב. הבחירה חייבת להיות מקצועית כדי שהפעולה תהיה מושלמת ולכך יש צורך בהכשרה מתאימה, בניסיון ובמיומנות ומקצועיות.

המאמר איך עובדת התזת חול? פורסם ראשון בבלוג

from udwn123.tumblr Feed

https://udwn123.tumblr.com/post/174781872156/%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%93%D7%AA-%D7%94%D7%AA%D7%96%D7%AA-%D7%97%D7%95%D7%9C

    המצבעות מאוחדות נתניה

    Written by

    המצבעות המאוחדות נתניה בע”מ מתמחים בצביעה איכותית ושירותי גימור לכל סוגי המתכות והפלסטיקה ע”י מערך צביעה רטובה. בעלת טכנולוגיה מתקדמת http://www.udwn.co.il /