12. Vapper vaimust, mõdus kainust (787–788)

787. aasta lõpus otsustas Lembitu, et on aeg uuesti sõjakäigule minna. See otsus oli ajendatud igavusest rahutuks muutunud malevlastest ja soovist tõestada endale, et mineviku vigadest õpituna ollakse tugevamad kui iial varem.

Meestele anti käsk koguneda Narva ning sealt hakati marssima Ladoga suunas.

Sarnaselt eelmisele sõjakäigule suutsid esimese käigu teha Ladoga mehed, kes asusid rüüstama Ingerimaad. Pealik võttis suuna Ingerimaale, et see enne Ladogasse jõudmist vaenlastest puhtaks lüüa.

Leidsime vastased ühest metsasalust parasjagu puhkamast. Äkkrünnak oli ootamatu ja nii suutsime poole vastase salgast hävitada, ülejäänud pagesid. Meie kaotasime vaid 9 meest.

Lahing Ingerimaal 787 September

Noor Ladoga pealik otsustas oma järelejäänud salgaga korra veel vastupanu osutada, kuid seekordne lahing oli veelgi lühem kui eelmine. Lembitu ja tema mehed olid liialt näinud, et noorel ja uljal mehel ennast üllatada lasta.

Lahing Ladoga All 788 Jaanuar

Pealik taganes linna, ning Lembitu asus seda piirama. Taaskord oli kalevanlaste plaan lihtne — oodata kuni asula alistub toidu ja joogipuuduse tõttu,sest seeläbi kantakse vähe inimkaotusi.

Ladoga Piiramine 788 Jaanuar

Märtsis vastane alistus ning Lembitu võttis vastu Ladoga vanema allaandmispalve. Mehel lasti rahulikult lahkuda oma sugulaste juurde Novgorodi. Nagu loodetud, ei kandnud kumbki pool inimkaotusi.

Kalevani piirid ulatuvad nüüd Ladoga järve taha.

Ladoga maakond liideti Kalevani hõimuga -788 märts

Vahetult peale lahingut sai Lembitu uudise, et tema tütart Tuulit hammustas metsas madu, kuid mürgitust või muid vigastusi ei tekkinud. Hüvatõiv oli veendunud, et Odin isiklikult kaitses pealiku perekonda.

Lembitu oli oma meestega juba koduteele asunud kui talle saabus muret tekitav sõnum — Frederick Kemiläinen, Beloje Ozero maakonnast, oli kuulutanud talle sõja, sest pidas Ladogat enda põliseks territooriumiks. Malev pöörati ringi ja asuti tagasiteele oma uut maakonda kaitsma.

Frederick Kemiläinen — 788

Vastaste salk taganes Ladogast Zaozerye maakonda. Lembitu otsustas vastaseid jälitada hoolimata ohust, et sealne kohalik maavanem võib samuti relvad tõsta ja lahingusse sekkuda.

Meie malev oli üle kahe korra suurem ning eeldasime kerget võitu. Nii ka läks, kuigi kaotasime ikkagi 35 võitlejat.

Zarozerye lahingu tulemus

Vastased põgenesid Beloje Ozero suunas, meie tihedalt nende kannul. Jõudsime neile peagi uuesti järgi ning suutsime järelsalgale kaotusi põhjustada.

Lüüa saanud vastaste malev asus taaskord põgenema, meie nende kannul. Toimus terve rida lahinguid, kus üritasime vastaseid lõplikult purustada ja nende pealikku vangistada.

Peale paari järgnenud lahingut otsustas Frederick alistuda makstes kahjutasuks Kalevanile 4 kuldraha.
Kuigi pealik oleks tahtnud suuremat tasu, siis võttis ta pakkumise vastu, sest mehed olid kurnatud ning vastasel ka midagi enamat enam pakkuda ei olnud.

Viimaks asusime teele kodukülla…

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Ulfberht Gaming’s story.