8. Põua lapsed naeravad, vihma lapsed nutavad

Teel kodukanti sai muidu rusutud pealik ka natuke rõõmustada. Nagu alati andis alust selleks tema kaasa Ermensindis. Perre sündis tütar Tuuli.

Tuuli Õnnelemb — 11 Mai 781

Ega Säde ei saanud ju kehvem olla. 21. juunil sündis Lembitule järjekordne tütar Urve.

Urve Õnnelemb — 21 juuni 781

Hõimus valitsev rahu oli vaid näiline. Mida väljaspool Lembitu koda ei teatud oli, et ühel juulikuu öösel püüti lossis kinni luuraja. Pärast tõhusat töötlust selgus, et ta on pärit Pihkvast ning kogus infot Kalevani kohta. Seda kuuldes läks Lembitu marru ning hukkas võõra kohapeal.

Selline vihapurse võis olla põhjustatud natuke ka eelmise õhtu kurbadest uudistest. Lembitu liignaine Caracosa oli läinud oma kristlike jumalate juurde. Tema lõpp oli üsna järsk. Vaid mõne päevaga sai säravast ja taibukast naisest väsinud ja depressioonis olevus. Valugrimasside taustal alistus ta viimaks vähile.

Leinast üle saamiseks hakkas Lembitu rohkem tähelepanu pöörama oma lastele. Praeguseks oli tal neid kokku juba tervelt 6.

Noor Kusti oli vahepeal saanud kuue aastaseks ning pealik oli hakanud teda igale poole kaasa võtma, et poisist tubli mees kasvaks. Kusti oli selle üle väga õnnelik ning erinevalt paljudest teistest omavanustest nautis erinevate raskuste ületamist — seda iga korraga aina suurema isuga.

Kusti, Lembitu poeg — 782

Tütar Õie paistis silma aga oma heasüdamlikkusega. Ta jagas alati oma maiustusi ning isegi mänguasju teistega. Tema rõõm oli siiras.

Õie Õnnelemb — 782

Tütar Annika elas leina väga raskelt läbi ning oli depressiooni langenud. Tema ema Säde proovis mis ta proovis, aga Annika lihtsalt ei naeratanud. Mis veel hullem, ta oli muutunud ka väga nipsakaks.

Annika Õielemb — 782

Ülejäänud lapsed on veel nõnda noored, et midagi märkimisväärset ülestähendada ei ole.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Ulfberht Gaming’s story.