İşçi ve Eleman Güvenliği

Günümüzde işçi ve eleman güvenliği çok büyük bir önem taşımaktadır. Ülkemizde her yıl yaklaşık 200.000 iş kazası meydana gelmekte ve bu kazaların yaklaşık 1500' ü ölümle sonuçlanmaktadır. İş kazalarının büyük bölümünün inşaat, şantiye vb. çalışma ortamlarında gerçekleştiğini göz önünde bulundurduğumuzda, önlem alınması gereken alanlar sınıfında 1. sırada inşaat sektörüne yer vermemiz gerekmektedir. Güvenlik ağı uygulaması ile hayat kurtarmak, düşme sonucunda ciddi yaralanmaların önüne geçmek ve ya işçilerin düşme korkusu nedeni ile oluşabilecek psikolojik sorunlar neticesinde verimliliğinin düşmesi ihtimalinin önüne geçmek te mümkündür.

İşçi ve Eleman Güvenliği Nasıl Sağlanır?

İnşaatlarda yüksekten düşme riskini ortadan kaldırmak için profesyonel inşaat ağı ve filesi sistemlerini kullanmak yeterlidir.

Güvenlik Ağı Ne İşe Yarar?

İşçilerin hayatını ve sağlığını garanti altına almak için, isteğe göre inşaatların düşme tehlikesi bulunan tüm alanlarına uygulanabilir file sistemidir.

Güvenlik Ağı Montajını Kim Yapar?

Sipariş edilen ip kalınlığı ve ebatlarda üretim yapıldıktan sonra, güvenlik ağı montajı firmamız tarafından yapılmaktadır.

Güvenlik Ağı Neden Sağlamdır?

Firmamız güvenlik ağlarını Polyamid ip ile üretmektedir. Bu iplik paraşüt ipi gibi, tüm dünyada malzemenin sağlam olması gerekli işlerde kullanılmaktadır. Yüksek dayanıklılık testlerinden geçen Polyamid ipliklerin ISO9001 belgesi bulunmaktadır. Tüm bu unsurları bir araya getirdiğimizde çok sağlam ve güvenilir malzemeler ile işçilerin sağlığını ve hayatını garanti altına almak bizim işimizdir. Unutmamalıyız ki insan yaşamı her şeyden değerlidir…