Seni anlamayacaklar küçük kız , hiç anlayamayacaklar.

Suskunluğunu farklı anlamlara yoracaklar , yorulmayacaklar. Konuştuklarına akıl sır erdiremeyecekler. Kullandığın kelamları ilk kez senden duyacaklar belki de. Hayret edeceksin ama hayır , onlar senden çok hayret edecekler , senin nasıl olup da bildiğine. Güleceksin sadece. Onu da anlamayacaklar.

Neyi anlayamadıklarından da bihaber yaşayacaklar belki her zaman belki de bir zamana kadar. Ama o bir zaman geldiğinde de anlamayacaklar seni. Çünkü sen eskisinden de anlaşılmaz olacaksın. Anlaşılmazlığını da anlamayacaklar.

Çok sonraları yürüdüğünü fark ettiğin sokaklarda boyundan büyük adımlar atarken de anlamayacaklar seni. Yolunu neden sürekli değiştirdiğini , neden o denli yavaş yürüdüğünü.. Ve hiçbir zaman sormayacaklar da ne düşünüp de o köşeden döndüğünü. Sormadıkları her an için daha karmaşık bulacaklar seni. Ama dile getirdikleri dışarıdan gayet sıradan göründüğün olacak. İşte tam da burada en büyük anlamamayı yaşayacaklar. Ve sen buna da gülüp geçeceksin. Sen geçerken anlayacaklar gülüşünü. İlk ve son kez anlayacaklar. Bu defa anlayacaklar. Senden onlara tek bir gülüş kalacak, bütün küfürlere gebe olan. Oysa sen küfür olsun diye gülmemiş olacaksın. Ama nafile , onu da anlamayacaklar..