Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo

Prawie 300 zawodników z całego kraju, blisko 30 uczelni wyższych, kilkanaście kompletów medali, dwa dni zawodów z ogromną dawką emocji i sportowej energii. Właśnie tak w skrócie przedstawia się finał Akademickich Mistrzostw Polski w Judo, które w drugi kwietniowy weekend odbyły się w Łodzi, w hali Uniwersytetu Łódzkiego.

To pierwsza tak wysoka rangą impreza, którą Uniwersytet Łódzki miał przyjemność zorganizować w przeciągu kilku ostatnich lat. Było to tym większe wyzwanie, ponieważ wysoko poprzeczkę postawili zeszłoroczni organizatorzy finałów, czyli Politechnika Białostocka. W tym roku, po raz kolejny młodzi zawodnicy dopiero rozpoczynający swoja przygodę z tą dyscypliną, mieli okazje zmierzyć się z zawodnikami mającymi już spore doświadczenie, jak również sukcesy na arenach sportowych w kraju i zagranicą.

Pierwszy dzień to zmagania Panów w kategoriach do 60 kg, 66 kg, 73 kg, 81 kg, 90 kg. Rozpoczęcie zawodów, swoją obecnością uświetnił prorektor Uniwersytetu Łódzkiego — JM profesor Piotr Cieślak. Już od samego początku rywalizacji widać było jak ważne to zawody dla wszystkich uczestników i jak długo czekali żeby po raz kolejny zmierzyć się i spróbować zrewanżować się za poprzedni sezon. Tym bardziej, że zawody w tej dyscyplinie, na poziomie akademickim rozgrywane są w systemie bezpośrednim, tj. bez eliminacji. Z dobrej strony pokazał się reprezentant gospodarzy Bartosz Ponichtera (Uniwersytet Łódzki), który zajął e aequo z Bartłomiejem Słowakiem trzecie miejsce wśród zawodników o wadze do 81 kg. Po pierwszym dniu zmagań było widać, ile wysiłku kosztuje zawodników rywalizacja, na szczęście obyło się bez bardzo poważnych kontuzji.

Drugiego dnia przyszedł czas na rywalizację Pań, w kategoriach do: 48 kg, 52 kg , 57 kg, 63 kg, 70 kg, 78 kg i powyżej 78 kg. W klasyfikacji drużynowej Uniwersytet Łódzki zajął II miejsce mając na koncie 20,5 pkt.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Uniwersytet Łódzki’s story.