Turizm Kredisi Nedir?

Turizm Kredisi Nedir?

Turizm kredisi, hotel, pansiyon ve otel gibi turizm amaçlı kredi kurmak veya açmayı telep eden turizmciler kosgeb turizm kredisi alma şansına sahiptir. Bu mekanlara sahip olan işletmeciler da bu imkândan faydalanabilir. Eğlence, sanat, spor ve kültür gibi diğer sektörlerde faaliyet gösteren işletme sahipleri işlerini büyütmek isterlerse de KOSGEB’e başvurarak turizm kredisinden yararlanabilir.

KOSGEB Turizm Kredisi

Devlet tarafından verilen ve KOSGEB aracılığı ile işletmecilere sunulan hibe ve faizsiz turizm kredisi şansına sahip olmak için uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekir. Bu eğitime katılmak için il ve ilçe KOSGEB şubelere başvurmanız gerekir. Aldığınız eğitimin sonucunda gireceğiniz sınavdan geçerli puan alır iseniz uygulamalı girişimcilik eğitimine katılma hakkını elde etmiş olursunuz. Eğitimin amacı kurulacak olan hotel, apart veya pansiyon gibi yapıların kısa ve uzun vadede daha ileriye nasıl taşınanileceği konusunda plan yapabilme, kuracağımız yapıların iş planlarının nasıl oluşturulacağını belirleme. Bu eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan bireyler yeni işletmelerini ve KOSGEB turizm kredisi imkanındam yararlanabilir.

Halkbank turizm destek paketi

Halkbank turizm destek paketi

Turizm Teşvik Kredisi

Spor, eğlence, sanat ve kültür gibi alanlarda KOSGEB turizm teşvik kredisi kapsamında hibe ve faizsiz kredi sağlıyor. Bu kredi türünden yararlanmanın şartları; öncelikle KOBİ statüsünde bulunması gerekir, KOBİ’lerin bağlı olduğu meslek odalarında kayıtlarının olması lazım, KOSGEB’e başvuru esnasında daha önce hazırladığınız iş planınızı sunmanız gerekir.

Turizm Kredisi Bankadan Nasıl Alınır?

Turizm kredisi alma işlemleri bankalara başvurarak gerçekleşir. Bu krediyi almak isteyen işletme sahibi bireysel olarak herhangi bir şübeye başvurusunu yapabilir. Buna göre banka yetkileri araştırma yaparak işletme sahibinin kredi alıp almayacağı dile getirir. Onaydan geçen işletme sahipleri banka ile anlaşarak belirli vade ve faiz oranlarına göre krediyi alabilir. Bu kredi çeşidi ile ödemelerinizi ileriki tarihlerde ödeme hakkına erişmiş olursunuz, başvurma esnasında yeni bir yatırım projesi sunuyorsanız krediyi aldıktan sonra 2 yıl ödeme yapılmaya ilçe azami olarak. Vade seçenekleri ise 7 yıla kadar mevcuttur, sözleşmeye göre belirlediğiniz dönemler arasında ödeme yapmadan ilerlenebilir, kredilerinizi aydan aya ödemek zorunda değilsiniz. Bu konu ile ilgili banka ile görüşüp 3 aylık, 6 aylık veya senelik vadeler ile de ödeme yapılabilir.

Read the full article