Vás trápí ponožky v sandálech? To je slabý odvar!

Ti z Vás, kteří jsou normální a tím nemyslím hendikepovou stránku. Myslím alespoň nějaký náznak citu pro oblékání.

Opravdu jsem jediná, kterou zaráží ty “módní úchylky” v ulicích měst?

Neberte to zle, už pár let se snažím brát některé autentické kreace “českých prostých stylistů” s humorem a nadsázkou. Ale upřímně moje tolerance to bráti s úsměvem přešla lehce na otázku: “Proč se na to musím koukat? Denně!”

Styl alá bílé ponožky v sandálech jsem šoupla do krabice s nápisem: “Osmý div světa”, ale jsou věci, které jednoznačně neskousnu. Ač to bude trošičku ostřejší, musím jít s pravdou ven!

Legíny! Opravdu?
Když už tedy nebudu brát v potaz postavu, tak legíny jsou skvělé na cvičení vevnitř, nikoli na chození po městě. A někteří, kteří mají očividně i větší smysl pro humor si k nim vezmou krátké tričko. Buď města pořádají hodně maškarních karnevalů za dne a nebo netuším. Brát život optimisticky, beru, ale legíny mezi lidmi nikoli!

Další věc? Bílé tričko!
Co je na tom zvláštního? Na bílém tričku se vlastně nedá nic zkazit, vlastně se přeci skvěle hodí ke všem barevným kouskům.
Ale pod bílé tričko patří co, slečny? Ano, správně! Bílá. BÍLÁ podprsenka!
Upřímně černá, červená, jakákoli fosforová ne! Myslíte si snad někdo, že je to šik?
Upřímně, bacha aby některou takovou slečnu neoslovil nějaký postarší pán, který jí bude lákat do auta se záminkou, že je to agent hledající potencionální modelky.

Velikost oblečení je další kámen úrazu!
Ať mi nějaký dobrák vysvětlí, na co jsou ve zkušební kabince zrcadla, když pak někdo s velikostí L, se následně po vyzkoušení svírá v kousku oblečení velikosti S. Upřímně, o dvě čísla se to v pračce nevytahá.

Barevné kreace!
No, to je panečku síla. Opravdu. Fosforové barvy jsou sice hitem už tři roky, nicméně na jednom kousku či prvku celého outfitu.

“Vzorkované” figuríny!
Upřímně prosím, ty se jednoznačně nemíchají. Dobře namíchané vypadá ranní smoothie v mixéru, ale ne kostičky, puntíky a proužky naráz přímo na vás.

Boty, botky, botičky!
Konkrétně myslím letní kozačky. Je léto, 30°C ve stínu a někdo má na sobě kozačky. I když jsou “letní”, tak v tom se šíleně potí noha. Nechtěla bych, aby někdo takový ke mě po celém dni došel na návštěvu. Opravdu nechtěla!

Třpytky a flitry!
Prosím, prosím, prosím. Takové kousky patří jen na večírky a do divadla. Na nákupy s kamarádkou nikoli. Ano, všichni chceme zazářit, ale příště bez flitříků.

Sluneční brýle!
Upřímně, sluneční brýle v nákupním centru nebo když prší? Pokud dotyčný netrpí šedým zákalem nebo slepotou, tak to nelze omluvit.

Tepláky!
Tak to už byla pro mě třešnička na dortu. S tím, že chlapci nosí rozkrok kalhot až u kolen, to jsem si zdůvodnila, že každý si musí projít fází dospívání. Ale tepláky patří na doma nebo na sport. Vím, že jsou pohodlné, ale okolní svět to vidět nechce.

Asi jsem nastínila to nejzávažnější z našich ulic. Upřímně řečeno, nechápu, že to dotyčným osobám nikdo neřekl. Jelikož to je katastrofa. Zavedla bych nejraději do ulic módní policii. Protože na některé “zločince” se nedá koukat.
A s malou radou na závěr (a to jsem si nevzala na mušku zmalované slečny), všeho s mírou. Když chcete obyčejný outfit, tak džíny a skvěle padnoucí triko. Není to věda. Je to jen troška vaší soudnosti, která vám řekne co ano a co nikoli.

PS.: Tento článek se zajisté netýká všech osob. Je to bráno jako obecný pohled na danou situaci. A pokud to nevidíte, tak jste to VY, co nosí tepláky ve městě a šílené módní kreace! ☺

Like what you read? Give Rosalie a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.