Українська вища освіта — мертва. Тримайтесь від неї подалі.
Dmytro Semenov
599105

Закінчив Радіофізичний Шевченка.

Плюси: англійська (звичайна, плюс спецкурси), історія України, яка зробила мене патріотом (розумію, що дивно, але це так), філософія, нескінченна к-ть лабораторних робіт (тут про практику згадували, і досвід, оце він), курси Cisco, які коштують немеряні гроші на ринку включені безкоштовно в програму підготовки магістрів, викладачі-особистості, а не нудні читалки книжок (мінус — їх дійсно небагато, але ніяки онлайн курси Таких не замінять). Закордонна практика, у мене була в Німеччині. Аспірантів взагалі всіх відправляли в закордонні лабораторії. Так більше половини цього — після власної піднятої попи, нічого так просто не дається, але це всюди так.

Мінуси: мало роботи в команді, акцент на індивідуальну роботу. Хотілося б більше комплексних проектів, а не вузьких. Багато предметів можна було б викладати більш цікаво і практично. Те ж ОБЖ. Коли почалася війна, всі одразу зрозуміли, що це потрібно. Малі зарплати науковців, тому більшість пішла в бізнес. В ВУЗі лишилися одиниці розумних і дуже багато посередностей тепер стали кандидатами і докторами :(

Широту дійсно дають. Потім з сумом бачив “практиків” на співбесідах, які крок праворуч-ліворуч, вже нічого не можуть на ходу придумати. А після універу ти знаєш, що в будь-якій темі розберешся по книжках, онлайн курсам, ютубу, тощо.

Так, що ні, вища освіта не мертва, але якась не дуже ефективна. Та і взагалі ВУЗ це система, треба використовувати її на свою користь, а не скиглити і ставит її гвинтиком.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Viktor Chmel’s story.