На днях моя знайома задала питання стосовно того, як правильно написати резюме. Розмова вийшла продуктивною — і я подумала, що ця інформація буде корисною для багатьох.

Отже,

  1. Чи потрібно до резюме прикладати фото?

За час роботи у рекрутингу я бачила чимало цікавих світлин в резюме. Ми з колегою навіть зібрали колекцію “найкращих” фото, серед яких світлина з цигаркою у клубі і в купальнику на пляжі:)

Відповідаючи на питання скажу, що, так: варто прикладати фото, але потрібно пам’ятати про розмежування особистого життя та роботи. Перш за все роботодавець хоче побачити професіонала, і фото тут відіграє чималу роль.

Фото у резюме говорить про впевненість кандидата у собі, його відкритість і готовність до комунікації. Багато компаній слідкують, щоб їхні працівники були презентабельними та вміли себе подати (це стосується загалом менеджера з продажу, офіс-менеджера, спеціаліста з обслуговування клієнтів тощо).

Обирайте фотографію, де ви виглядаєте натурально. Бажано аби на вас був одяг, макіяж (для жінок) та зачіска, які ви зазвичай обираєте на роботу.

Посміхайтесь (це говорить про оптимізм), але не переборщіть. Показуйте щирі, але стримані емоції.

2) Чи потрібно вказувати, що я зараз працюю, але готова розглядати інші пропозиції?

Так, вказуйте. Це дозволить рекрутеру зрозуміти, що кандидату знадобиться час, щоб звільнитися — і в разі “гарячої” вакансії узгодити термін виходу працівника з керівником. Але будьте готові до питання: “Чому ви вирішили змінити місце роботи?” Якщо ви у пошуку нового місця праці, напевне щось перестало вас влаштовувати у теперішній компанії. Чітко зрозумійте, чого саме очікуєте від наступної роботи. Так ви зможете знайти саме те, що вам потрібно, а менеджер по підбору зрозуміє, чи може компанія вам це запропонувати.

3) Що таке супровідний лист?

Супровідний лист — це ваше коротке “послання” рекрутеру, де ви повідомляєте, чим вас цікавить дана вакансія і чому саме ви найкращий кандидат на цю роботу. Це не має бути есе на дві сторінки А4. Враховуйте, що рекрутери — це живі люди, у яких зазвичай багато завдань та мало часу) Напишіть кілька речень, але від душі. Це приємно читати, особливо, якщо ви звертаєтеся до рекрутера по імені.

Часто навіть якщо в кандидата мало чи зовсім немає потрібного досвіду, кілька слів про те, чому ви найкращий претендент і що готові зробити для успішної адаптації та здобуття професіоналізму, підкуповують. Завдяки цьому ви автоматично переходите від етапу скрінінгу резюме до етапу телефонної бесіди.

4) Якщо резюме написано англійською, то супровідний лист також писати англійською?

Це залежить від вакансії. Якщо майбутня робота пов’язана з використанням англійської мови, то, звичайно, краще написати іноземною. Так ви покажете, що були уважні при читанні тексту вакансії та вимог, а також продемонструєте рівень знання англійської мови.

5) Чи варто вказувати неофіційні місця роботи?

Рекомендовано вказувати досвід, який може знадобитися для виконання нової роботи. Відповідно, якщо ви претендуєте на посаду керівника IT відділу чи e-mail маркетолога, то не потрібно вказувати, що у студентські роки ви працювали офіціантом. Але якщо ви шукаєте роботу у сфері ресторанного бізнесу, то звичайно що це важливо описати.

Якщо ж ви не знаходитеся в активному пошуку роботи, а просто хочете залишити резюме на job-порталі для моніторингу, то пропишіть усі місця роботи. А раптом ваш досвід зацікавить якогось роботодавця?

6) Чи потрібно писати в резюме свої очікування стосовно заробітної плати?

Звичайно! Рівень зарплати, яку бажає отримувати кандидат, говорить про його фінансову обізнаність у сфері, в якій він шукає роботу, свідомість та впевненість у собі.

7) Чи варто писати про свої недоліки?

Варто сконцентруватись на своїх сильних сторонах.

8) Чи можна написати резюме у вигляді таблиці?

Резюме має бути комфортним та швидким для читання, тому таблиці чи інфографіка підходять чудово. Плюс це говорить про вашу освіченість у нових технологіях. Чим оригінальнішим буде ваше резюме, тим більше шансів, що рекрутер зверне увагу саме на вас.

Напевно, серед тих, хто прочитав цю статтю, є актуальним пошук роботи. Тому, щоб закріпити отримані знання на практиці, пропоную переглянути відкриті вакансії в “Бізнес-Конструктор” і скласти ідеальне резюме!

Like what you read? Give Viktoria Sydorova a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.