Cruelty free. #ICare #DoYou?

Viktoriia Kopcha
5 min readFeb 8, 2019

--

Пластик — це крапля в морі порівняно з іншими проблемами, які породжує гонитва за грошима й неусвідомлене споживання окремих продуктів, про яке й поговоримо сьогодні. Тестування на тваринах, органік-шманік і про те, чому це важливо.

Відмовитися від продукції мас-маркету було одним із найкращих рішень, на які мене спонукала ідеологія #zerowaste і #plasticfree. Я позбулася постійної манії слідкувати за новинками у світі декоративної косметики, що постійно забирало купу часу і ще більше грошей. Моєю альтернативою стали натуральні засоби у скляній тарі або ж взагалі без неї, а також самостійно виготовлені вдома продукти (зубна паста, дезодорант, побутова хімія тощо). З часом догляд за собою став в рази простішим, а кількість пластикових пляшок зменшилася. Такий підхід допоміг достеменно зрозуміти, що не повинно бути в складі продуктів, якими я користуюся і немає потреби знову і знову купувати щось, що в кінцевому випадку не вартуватиме витрачених грошей. Проте не завжди все вдається зробити самотужки (як, наприклад, шампунь), а для декого робити продукти за доглядом власноруч лише завдає зайвих клопотів, тому замовити готове вимальовується як найкраща альтернатива.

Разом з тим, варто розуміти, що більшість засобів, якими ми користуємося, мають у своєму складі продукти сумнівного походження, які не те, що користі не приносять, а завдають чималої шкоди вам, довкіллю і тваринкам, на яких її випробовують. З нами все зрозуміло, з довкіллям, ніби теж, але чому тваринки? Розроблені формули потрібно перевіряти. Людина добровільно не погодиться на такі експерименти, а у тваринок просто немає вибору. Тому варто розібратися, на що потрібно звертати увагу при виборі тих чи інших засобів в першу чергу. Поїхали.

1. Cruelty Free або “Шукайте зайчика”

Шукайте зайчика на етикетках і напис: Cruelty Free. Такий напис означає, що представлена косметика не проводила тестування на тваринках.

Перше і найголовніше для мене, аби продукція, якою я користуюся, НЕ тестувалася на тваринах. Знущання над безневинними тваринками не варті тих тортур, аби якась компанія могла представити на ринку новий продукт. Найголовнішим є те, що інші способи тестування косметики ІСНУЮТЬ, але чомусь великі компанії не поспішають змінювати свій підхід до виготовлення продукції. Тож я вважаю, що наше з вами завдання, як споживачів, знати про альтернативи, які не шкодитимуть ані нам, ані тваринкам, ані довкіллю (наскільки це можливо).

Більше, ніж 200,000 собак світу задіюють у жорстоких експериментах ЩОРОКУ!!!

https://crueltyfree.netdonor.net/page/31571/donate/1?ea.tracking.id=HomepageLink&_ga=2.39612390.418174641.1549534102-52819326.1549534102

АЛЕ!,це не означає, що косметика, яка не тестується на тваринх, немає у своєму складі, скажімо, не надто корисних компонентів. Це лише може означати, що тваринок вони люблять більше, ніж своїх споживачів. What can I say? Пильнуйте.

2. Перевіряйте продукти на етичність і натуральність у базі COSMOS

База даних сертифікованої натурнальной й органічної косметики за стандартами COSMOS.

3. Перевіряйте продукти на етичність і натуральність у базі ECOCERT

ECOCERT — перший французький міжнародний орган, який розробив стандарти для натуральної та органічної косметики і має право видавати екологічні сертифікати, як на інгредієнти, так і на продукти, що з них отримуються.

4. Перевіряйте продукти на етичність і натуральність у базі Peta

Організація, що веде боротьбу за права тварин.

Ось тут ви дізнаєтеся чи тестується ваша косметика на тваринках.

Ось тут чорний список компаній, які не вартують вашої уваги, бо тестують свою косметику на тваринах.

5. Пильнуйте і ще раз пильнуйте склад продуктів.

Кожна організація має “свої” стандарти, за якими вони визначають органічність продукту.

Більше тут.

ВИСНОВОК:

О Господи, можна взагалі комусь довіряти? Можна, собі!)
Читайте, шукайте і цікавтеся, такий підхід допоможе мінімізувати виробництво недоброякісної косметики, оскільки ви, як вимогливий покупець, відмовлятиметися від продукції, яку випробовують на тваринах. Для вас це означатиме, що потрібно від чого відмовитись і шукати далі, для виробника — змінити підхід у виробництві, якщо він не хоче втратити потенційних клієнтів, за рахунок яких його “бізнес” є успішним.

Чорний список найбільш поширених і “популярних” продуктів мас-маркету, які тестують свої продукти на тваринках:

  1. Avon
  2. Benefit
  3. Clinique
  4. Estée Lauder
  5. Makeup Forever
  6. Maybelline
  7. OPI
  8. Victoria’s Secret
  9. Dior
  10. L’Oreal
  11. Kiehl’s (L’Oreal)
  12. LaRoche Posay (L’Oreal)
  13. Garnier (L’Oreal)
  14. Head & Shoulders
  15. Max Factor (Coty)

…і це далеко не повний список

Що почитати:

Eco та cruelty-free: як обрати етичну та екологічну косметику;

Екологічні знаки на упаковках товарів (I частина);

Екологічні знаки на упаковках товарів (II частина).

За ким слідкувати:

@crueltyfreecode — бьюті-експерт, яка розповідає про неетичні бренди;

@olimatioli — еко-блогерка, яка розповідає як позбутися пластику, де знайти еко-косметику і багато іншого.

https://t.me/PortionOfThoughts в Telegram — про все на світі від мене :)

https://medium.com/@viktoriiakopcha на Medium — ну, а це я почала писати на сайті Medium, щоб вам, любі читачі, стало легше поширювати мою інформацію, якщо, на ваш погляд, вона того варта.

P.S. Дякую тим, хто досі зі мною, читає і чекає нових публікацій. It means the world to me. Далі буде :)

Попередні матеріали із рубрики #ICare #DoYou? 🕊ось тут 👉🏻 :

Знайти мене можна всюди:

Facebook: https://www.facebook.com/viktoriya.kopcha
Instagram: https://www.instagram.com/viklavida/
E-mail: viktoriyakopcha@gmail.com
Medium: https://medium.com/@viktoriiakopcha

Telegram: @ViktoriiaKopcha

--

--