El-Cevap #4

Açıkçası yazma haline geçtiğim son 1–1,5 yıldır hiçbir kitabı da kapaktan kapağa okumaya zamanım olmadı.

Bana hep boş defterler ve boş dosyalar gözüküyor. 10 parmak dolduruyorum genellikle. Oradan buradan referans toplama bilgiler de değil yazdıklarım, yazı yazarken bir yerlerde bir kitap açık olmuyor. Bizzat kendi tecrübelerim, tasarılarım, test edip onayladıklarım, başkalarında da uyguladığımda etkinlik gördüğüm şeyler. Ancak 2011–2015 yılları arasında Lisans Eğitimine paralel bir çok konuda yoğun okumalar yaptım. O dönemler susar dinlerdim ve Doğru-Yanlış bir çok bilgiyi elekten geçirirdim. Gerek insanlarda gerek de rehber konumunda kendini tanıtan veya algılanan kişilerde bazen hurafe, safsata, kasti yalanlar ve yarı-doğrular ile karşılaşmak bu konulada mümkündür, bu noktada doğru-yanlış ayrımını ve konumlandırmasını yapmak eğer şifacıysanız hayati bir önem teşkil eder.

En son kitaplardan çalıştığım konu Enochian Magick ve Yoga. Özellikle Gerald Schueler — Enochian Yoga isimli kitabı Şifacılara tavsiye edebilirim, Anjelik bir sistem üzerinde hem Aethyrler ile Nizam eğitimine önemli bir sembolik rehber oluyor, hem de Melek İsimleri ile Simya, Maji ve Koordinasyon işleri yapılabiliyor. 4 Element, Ruh Elementi, Gezegenlere dair Tabletler, Sigillum Dei Aemeth, 30 Kat/İnisiyasyon/Aethyr ve Enokyen Alfabesi üzerine kurulu bir Majikal sistemde haliyle Yoga yaklaşımının da olması büyük bir kazanım oluyor Şifacılık yolunda gidenler için. Böyle bir sistem bilgisi haliyle Evrende yaşayan ve işleyen İlahi Varlıklar ile diyaloğa girmek için de gerekli. Aethyrler ile ilgili inisiyasyonların içini açan yazılarım da haliyle mevcut. Bunlar wisdomsdoor.com sitesinden ulaşabileceğiniz Gerald Schueler + Tom DeLiso’nun Aethyr anlatılarının içinden geçilebilecek kapılar gibi düşünülebilir. Mesela Karma, Karmik Şifa ve Reenkarnasyon üzerine yazılan kitaplar Işık Beden seyahatlerinizi de kolaylaştırır ve DES, LEA, KHR, ASP, TAN, TOR, ZIM, IKH, ZAX, ZIP ve MAZ Aethyrlerinden geçerken yardımcı olacak bilgileri veriyor. Global ve Kozmik İlahi Nizam bilgileri de haliyle LIT aşağısındaki bütün Aethyrlerde görev netleştirmesi açısından Orta Sütuna hizalandırıcı bir Majikal Manevi etkiye de sahip. Ölüm ve Ötesiyle ilgili konular özellikle VTA ve ZAX Aethyrlerinde yardımcı olabilir. Anjelik Ahlak, Erdem, Yetenek ve Meziyet bilgisini de yazılar dahilinde paylaşıyorum. Ruhsal Hukuk haliyle benim ZOM çalışmam olduğu kadar bütün Sağlıklı Şifacılık ARN Aethyrine dair bir çalışmadır. Yani biraz da Felsefesini açık beyan etmek durumunda olduğum bir ruhsal olgunluktayım ve günümüz şifa ve simya belgelendirme-doğruluma-ölçüm-değerlendirme standartları zaten yerinde doğru ve güzel durumda olsa toplumun durumu bu kadar vahim olmazdı.

Diğer Enokyen Maji yazarlarının kitapları ve makalelerini de araştırdım. Ama tam geçen sene bugünlerde Su Tabletiyle yaptığım çalışmada güzel bir yağmur yağmıştı. Ben çok söylemiyorum böyle yağmur falan yağdırınca. Ama arada bir bazen geçeyim de bilinsin yani. Sonra hiçbir şey yapmıyorum falan sanılıyor, üzülüyorum, boş adam değilimdir. Sonra bu ilim de çok fazla dış kaynağa bakmadan (Schueler ve Gayb üzerinden İletişimler yetti) kendi içimden açılmaya başladı, kendi yöntemlerimi, internette yazmayan isimleri ve Melekleri tespit etmeye başladım. Haliyle biraz da geçmiş yaşamlarımın son model-yeni nesil ve azımsanmayacak kadar gelişmiş haliyim. Bu sefer pek de elime silah almak istemiyorum.

Ama bir ordu dolusu şifacı yetiştirmek için de yeterli teçhizat ve tertibata sahip olduğumu düşünüyorum. İyi bir disiplinci olduğum söylenir. Kendimi disipline ederek daima etki gösteren terapiler yaptım. Eleştiriye açığımdır, şifa pratiğim veya makalelerim üzerinden yaptığımın veya düşündüğümün yanlış olduğuna dair olumsuz eleştiriler-geribildirimler almadım. Şifacılar için bir Sarsılmazlık Raporu oluşturulması taraftarıyım. Önemli olan şifacıların yoğun ve güç çalışma koşulları altında sağlam kalabilmesi. Haliyle hepimiz iniş çıkışlar yaşıyoruz. Stabil olmadığım zamanlarım da oluyor ve bu dönemlerde zaten dışarıya açık çalışma yapmıyorum. Yaratıcı şuur açılırken ve geçmiş yaşamlardan gelen yükler işlenirken iniş çıkışlar yaşanabilir. Bu durumu olabildiğince net görebilmek ve ruhsal doğamızı anlayabilmek önemli. Bu da haliyle önemli bir disiplin istiyor ve en az lisans eğitimi seviyesinde görülmelidir. Yani kim doğru düzgün bu mesleği saygınlık standartlarına uygun bir şekilde yapıyor iyi eleştirmemiz ve düşünmemiz lazım.

Ama yeni farkındalıklar ve ufuk genişlemeleri ile birlikte hala daha kafamdan aşağı kaynar sular döküldüğü doğrudur. Sınırsız bir alan burası. Ataletten kaynaklı olarak cehalet ve yanlış anlamalardan dolayı kırılmış bir toplumsal akıl ile yüzleşiyorum, çoğu kişi içinde başı kesik bir halde yaşıyor. Bende de bunlara çare olan yöntemler var ve çalışma kapsamımı daha geniş tutmam lazım. Acil çözülmesi gereken büyük problemlerimiz var.

Şu anda yazılarımı yazarken Kendi Bedenime izdüşüm yapan Global ve Toplumsal Bedenler üzerinde tespit ettiğim blokajlara şifa meditasyonu yaptıktan sonra gelen ilhamlar ile yazı yazıyorum. İlham da haliyle Geleneksel ve Modern kaynaklarla yapılandırılmış bir bilgi birikiminin üzerine yerleşiyor. Bazen tabuları kırıyor bazen yeni şeyler ortaya koyuyor.

Bilgi edinme konusunda kaynaklardan bağımsızlığım var, bazen eserleri sadece akaşik plan üzerinden okuyorum ve bir kaç hafta sonra içinden bir şeyler okuduğum zaman konuyu aralıkta anladığımı farkediyorum. Her eser evrende bir mental-astral varlık tutuyor ve yüksek boyutlarda seyahat aracılığı ile ziyaret edebiliyoruz ve fizikötesi bilgi alabiliyoruz.

Haliyle ben de geçmişten gelen bir geleneği bugünün şartlarına uyarlayarak modern bir dilde yazıyorum. Gelenekten ve Modern uygulamalardan bağımsız değilim. Çoğu şeyleri uzun bir dönem okuduğum kitaplardan öğrendim. PDF Kütüphanemi yine paylaşabilirim. Bu arada ben bu kitaplara hiç para vermiyorum, hep theoccult.click isimli torrent sitesinden indirebiliyordum. Haliyle bir global kütüphane erişimim vardı. Ama öğrendiklerimin hiçbirini tamamen kavramadan ve üzerine bir şeyler eklemeden veya geliştirmeden size satmak gibi bir durumum yok. Hem beleş öğrendim beleş öğretirim beleş uygularım, ama bağış vermek isteyen varsa kabul. Korsanlık ettiysem ceza mı çekecem şimdi? Denetimli serbestlik yaptılar bana zaten Karma ile Hizmeti orada yeniden anladım. Kanat açmak istiyorsan büyük düşün büyük oyna. Durun biraz daha peçemi açayım.

Ayrıca daha önce de çok nükteli Maji, Simya, Felsefe, Hermetizm, Sanat, Tıp, Astroloji, Astronomi, Matematik, Geometri, Tasavvuf, Metafizik üzerine eserler olup da bir de Tıbbı Nebi gibi Ledünni Hikmetlerden dolayı Dünya çapında Dinlerle Nebi, Resul, Buddha, Avatar gibi durumlarda bulunmuşum. İçimden açılan şey şaka değil. Haliyle bugün ben geçmiş yaşamlarımın da Son Model Yeni Nesil haliyim. Geçmiş Yaşamlarıma ve Öncüllerime fark atmam ve hatta tur bindirmem gerektiğinin de apaçık farkındayım. Ortamdaki kargaşa çözümsüz kalacak diye bir şart da yok. Çözümler ilgilendiğimiz sürece her konuda gerçekleşebilir ve rahata gelebiliriz.

Ancak bir çok şeyin de okuduklarımdan çok farklı olarak Geçmiş Yaşamlarımın mirasından geldiğini de söylemek zorundayım. Bu mucizevi bir şey, böyle olmasını çok seviyorum, ama genelde söylediğim kişiler bilgi gururu ya da ömürlük deneyim gururu yapınca bunu kabullenemiyorlar.

Tanrı’nın yarattığı evrenin içinde böylesi mucizeler mümkün oluyor ama. Herkes bir mucize olabilir. Herkes mucizelere sebep ve vesile olabilir.

İnsanlık çoğunun sandığından daha yücedir ancak potansiyelini gerçekleştirememiştir. Güzelliği aramayı bıraktığımız zaman, çilelerimize saplanıp çözümleri ertelediğimiz ve kötü koşullara tamah ettiğimiz sürece sıkıntılarımız büyür. Ancak biz sıkıntılarımızın hepsini çözecek aşkınlığı geliştirebiliriz, büyük düşünerek büyük problemleri de bir arada kaldırabiliriz.

Allah’tan da Tasarım ve Yaratım departmanlarından onaylı Müzelerde bazen de Kurşun Geçirmez sanat eserleri ile icraatım Amel Defterime kayıtlı halinde ‘Onaylıdır’ gibi bir hallerde geçip geliyorum bugünlerde de Allah’ın Çarkına bir Tezgah açtıysam her halde İllegal bir şey yapmıyorumdur değil mi? Tanrı gelip haliyle burada şirket ve hatta devlet kurabilir, ahdinde de yazar, ben de Hiyerarşide düzeyli birisiyim ve kendimi biliyorum, ifşaat iznim de var çünkü Geçmiş Yaşamlardan bahsediyorum.

Yazdığım çalışmaları kendim yaptığımda büyük hayrını gördüm ve herkese genel bir anlayış katmaya çalışıyorum. Çok detaylı ve kapsamlı olarak bütün günümü vererek konuları işliyorum haliyle bir çok kişiye de uyguluyorum. Bütün bunları Üniversite ortamlarında da açıklayabilecek durumdayım, sadece karşımdakilerden biraz sabırlı olmalarını ve acil tepkilerden kaçınmalarını talep ediyorum. Direkt olarak yalanlayan birisi haliyle kendini terapiye de kapatır, güven olmazsa enerji akışları da kesik kesik olur. Deney yapılırken ortamda negatif enerji yayan bir gözlemcinin varlığı da deneyin sonuçlarını etkileyebilir, burada gözlemcilerin etkisi kuantum fiziğinden daha fazla ve bu sadece nicel değil niteliksel bir etkiye de sahip. Bir uyumlama bir kişinin ellerinden şifa enerjisi çıkmasının önünü açabilir ancak kapsamlı bir geçmiş yaşam çalışması sayesinde bir kişinin gözünden de şifa enerjisi yollanabilir veya şifa enerjisinin gücü hem nitelik hem de nicelik kazanabilir. Şifacının özel özdenetim çalışmaları yapması ve ağzından çıkan her söze gerektiği yerde dikkat etmesi gerekir. Simya içinde bilinçaltımızı komple bir taramadan geçirip kendimizi Tanrı ile birlikte baştan yapılandırabiliriz. Bunda haliyle geleneksel ve modern usüller, kuramlar, sistemler ve yöntemler vardır. Sabırlı ve disiplinli bir şekilde günlük çalışmaları yapmadığımızda enerjimiz sönebilir veya hayatımız kayabilir. Ayrıca karma yoluyla hizmet de kişinin nurani yayınını oldukça etkileyen bir konudur. Bunlar haliyle Şifaya bilimsel olarak yaklaşıldığı zaman göz önünde bulundurulması gereken esas konuların da bir özetidir.

Ondan sonra hangi hocanın hangi esasları sağlayıp sağlamadığı üzerine konuşuruz hep beraber. Ben eleştiriye açığım ve eksiklerimi tamamladım. Bana sorarsanız Hz. İsa’nın sahip olduğu niteliklerde bir şifacı nasıl yetişir kendimden biliyorum. Kendi kendimi yetiştirdim zaten yetimdim, ama bunun içinde BM Raphael de vardı Allah’da vardı, 3 Kral Kahin de. Altın Simya ilmiydi, Mür Hüddam ilmi, Havlucan da Köken-Genetik-Aile ve Tarih.

Burada biraz da Global Kıyamet Eşikleri olan Mahşerin 4 Atlısından Ölüm ve Veba konusunda bir çare getirme telaşındayım. Özellikle Ölümün bir sonucu olarak Benlik geçmişini unutuyor yeni bir hayata doğduğunda. Kendini geri hatırlayıp yeniden bilme sürecinde kişiliğin içinde ruh yeniden doğabiliyor ve ölüm ötesi bilinç açılarak kişi ölüm yüklerinden arınabiliyor. Yaşamı daha dolu ve aydınlık bir şekilde yaşamak haliyle Kıyamet Eşiklerinden Ölüm Eşiğini de geçmekle paralel düşünülebilir.

İlahi Yasa biraz da Toplumsal Yasaları yeniden devşirdiğinden haliyle çok sıkıldıkları yerlerde yaptıkları şeyler bize legal olsa bile onlara göre illegalleşebiliyor. Tarihte dikkat edin İlahi Dalga biraz da Şiddetli girer. Bir İnisiyatif ortamı üzerinden krizlerin meşrulaşmasından doğan krize karşı çok büyük bir yapılanma gerçekleşebilir. Burada lütfen Tanrı’nın Çarkının dönmesine katkıda bulunan güçler salalım ve Bütünün Hayrına enerjimizi ve olumsuz kalıplarımızı kurban edelim.

Hayvanlara zulüm etmeye gerek yok, hayvan kesmeseniz de olur. Gönlünüzü doğru yolunuza ve en özden muradınıza koyduğunuzda zaten İlahi bir yolda oluyorsunuz. Kurbanın aslı astarı bugün bizi ilgilendirdiği kadarıyla budur. Hayvanların dehşet içinde katledilmesi de topluma olumsuz enerji rüzgarları salmaktadır bunlar da etin içinden insanların duygularını etkiliyor. İnsan zaten hayvansal gıdaya çok ihtiyaç duymaz. Yemeden de bir ömürü sağlıklı bir şekilde bitirebilir. Bütün bitkilere yaygın bir şekilde kök, gövde, dal, yaprak, çiçek ve meyve yemenin haliyle sadece salata veya baklagil üzerinden yapılan bir vejetaryan/vegan diyetten büyük farkı var. Süt ve Yumurta yine hayvanların kendilerine baktığımız zaman bolca verdiği şeylerdir. Yeter ki eziyet etmeyelim bunu yaparken. Bütün köylerde üretilen yumurtalar zaten çevrelerindeki şehirlere de yeterli yumurta ihtiyacını karşılayabilir. Böylelikle organik üretim çok rahatlıkla yaygınlaşabilir ve tesislerde üretimde yaşanan gıda ve usül problemleri ortadan kalkar. Süt ve Yumurta işleri köylülerin geçimi için şehirlerin de gıdasını sağladıkları milli geliri dengeleyici ve köylüleri kalkındıracak bir iş olarak görüldüğünüzde bütüncül hayırla çıkarız.

Bir Simyacının özellikle fazlalıkları hayatından çıkarması önemlidir. Et yemek bünyeye ağırlık yaptığı için hayatta bir alışkanlık olmaktan çıkabilir ve hayırlı olan da budur. Enerji Çalışmaları yapan birisinin yaşadığı bedensel dönüşümler ete ve genel olarak besine ihtiyacını da azaltmaya başlar. Önemli olan Kundalini-Kutsal Ruh ile beslenebilmek ve dönüşebilmektir. Burada doğruya doğru bir yaşam var ancak Şifa ve Simya alanında kendi keşiflerinizle de çıkabilirsiniz. Yine de belli başlı bir dayanaklar olur. Ne yaptığınızı biliyorsanız tütün bile faydalı bir alışkanlık olabilir. Ancak fazlalıklardan arınılmalıdır. Böylelikle bütüncül hayıra daha rahat konsantre olunabilir. Adamanın önemli bir kısmında zaten fazlalıkları kurban etme vardır.

Şu anda bulunduğum yerde raporlamam gerekirse bir çok insan Ego ve Ruhu barıştıramayan Eksik Ruhsal öğretilerden dolayı Ruhsal Kimlik bunalımı içinde. Herkes Egosunu çözündürme derdinde, çoğu yapılandırmıyor, bu da karaktersiz durumlar yaratabiliyor. Çünkü geçenlerde de Atom bombası attılar Soykırımlardan sonra Askeri Darbeler oldu, Maaş yerine Karneye geçildi. Şimdi kendini ve çevresini değerlendirmek yerine değerli olanı küçük görerek kendini değerlendirmeye çalışan bir yanlış düşünce kalıbı sinsice ortama el koymaya çalışıyor. Yaptıklarını daha nitelikli yapmak yerine az değere tahammül ve tamah etmekten ötürü savsaklayarak veya aşırarak yapmak meşrulaşmaya kadar giderse çok sıkıcı durumlarla karşılaşırsınız. Bunu engellemek için toplumun devletten bağımsız egemenliğini göstermesi çok önemlidir. Böylece devlet ve toplum yapıları temiz kalabilir.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.