Olejek magnezowy — Twój kosmetyczny niezbędnik i naturalny preparat na przykry zapach stóp!

Olejki kosmetyczne — czy warto je mieć w domu?
 W ostatnim czasie olejki kosmetyczne cieszą się rosnącą popularnością. Wynika to z powrotu do naturalnych produktów w pielęgnacji cery i ciała. Naturalne oleje kosmetyczne pochodzą z różnych regionów świata, a czasami są to produkty naprawdę egzotyczne. Tym, co je wyróżnia jest unikalne działanie na ciało i właściwości. Wiele z nich stosowanych było już w czasach starożytnych. Obecnie obserwuje się powrót do natury i korzystania z jej dobrodziejstw.
 Olejki kosmetyczne przeznaczone są do bezpośredniego stosowania na skórę lub wchodzą w skład mieszanek kosmetycznych. Niektóre z nich mają zastosowanie w masażach leczniczych i relaksujących.

Olejek magnezowy kosmetyczny — czym jest i jakie ma zastosowanie?
 Olej magnezowy to produkt kosmetyczny. Jest nazywany oliwką magnezową z uwagi na płynną i oleistą postać. Dzięki temu można go łatwo aplikować na skórę.
 Olejek magnezowy jest stosowany, jako naturalny dezodorant, który pomaga niwelować zapach potu pach, stóp i innych części ciała. To naturalny preparat na przykry zapach stóp. Ponadto olejek ma zastosowanie w zabiegach relaksacyjnych skóry i aplikuje się go na obolałe mięśnie ciała. Wspomagająco jest używany w pielęgnacji cery trądzikowej na plecach i dekolcie.

Wieczory relaks stóp z olejkiem magnezowym
 Jeśli Twoja skóra stóp jest sucha, zniszczona i szukasz sposoby na jej regenerację po ciężkim dniu — zdecyduj się na olejek magnezowy. Olejek nanieś na powierzchnie palców i równomiernie wetrzyj w stopy. Dzięki temu odczujesz ulgę, a obolałe stopy przestaną doskwierać. Olejek można nanieść też na inne partie ciała, np. na obolałe mięśnie nóg, np. po długim i intensywnym wysiłku fizycznym lub po całym dniu spędzonym w chodzeniu w butach na wysokim obcasie.

UWAGA: Po pierwszej aplikacji może pojawić się uczucie swędzenia, co jest naturalnym zjawiskiem.


Originally published at Żywność dietetyczna.