PRZEPIS NA WEEKEND: Czekoladowe naleśniki z bananami. Pycha! :)

Naleśniki to jedno z popularnych dań w polskiej kuchni. Lubią je zwłaszcza dzieci, zazwyczaj z dodatkiem słodkości w postaci konfitur lub kremów.

Naleśniki potrafi zrobić chyba każdy, a dowolność ich przyrządzania sprawia, że pasują do różnych typów kuchni. Można je przygotować na słodko, na słono, z farszem, na ciepło, na zimno i na wiele innych sposobów. Czy wiesz jednak skąd pochodzą naleśniki?

Współczesna naleśniki różnią się od tych, które jedzono już w czasach starożytnych. Bo to właśnie wówczas, w starożytnej Grecji powstało to danie. Każda kolejna kultura, która je przejmowała wprowadzała modyfikacje i zmieniała składniki i smak dania.
 Pierwszy ciasto podobne do naleśnikowego opisał grecki komediopisarz Kratinosa, który tworzył w Atenach w IV w p. n. e.

Obecnie duży wybór ciast naleśnikowych powoduje, że są smaczne zarówno na słodko, jak i na słono. Jeśli szukasz przepisu na słodkie naleśniki wypróbuj koniecznie poniższy z dodatkiem bananów. Taki deser z pewnością przypadnie do gustu Twoim bliskim i zachwyci gości!

Czekoladowe naleśniki z bananami

Składniki:
 Na ciasto:
 2 jajka
 500 ml mleka 3,2%
 Szczypta soli
 180–200 g mąki pszennej tortowej
 1 łyżka kakao
 3–4 łyżki oleju rzepakowego

Dodatki:
 4–5 bananów
 Krem orzechowy
 2–3 łyżki masła
 Cukier puder i kakao do posypania

Wszystkie składniki ciasta dokładnie zmiksować. Odstawić na 2–30 min, a następnie smażyć cienkie naleśniki.

Naleśniki smarować kremem orzechowym i układać na nich pokrojone banany. Zwijać w kopertę lub w trójkąt. Na patelni rozpuścić masło i układać zwinięte naleśniki. Smażyć na małym ogniu z obu stron. Gotowe posypać cukrem pudrem i kakao.

Smacznego!


Originally published at Żywność dietetyczna.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.