Telegram = only bots, not chat

Пройшло 80 днів з моменту написання статті про Telegram. За ці майже 3 місяці, я не видаляв і не переставав користуватися даним месенджером. Тож він не для переписки - це ще раз підтвердилося. Важливі повідомлення від друзів губляться під тонною чатів, статей read later, ботів та інших дійсно важливих сервісів.

Я досі залишаюся при думці, що WhatsApp найзручніший для only-переписки, не зважаючи на мінуси з синхронізацією, яка не шифрується і не доступна при переході на різні ОС. На рахунок дзвінків: необхідне хороше з’єднання, тому це досить сумнівна перевага.

Продовжимо про T. Якщо бути чесним, то там надзвичайно корисні сервіси. Я користуюся багатьма дійсно корисними ботами, які економлять мій час. Я не уявляю скільки трафіку, часу та нервів пішло б на ту інформацію, яку я отримую в декілька кліків.
Наступне, це великі чати. Вони можуть як і підняти настрій, так і дати пораду, допомогти із будь-чим. Що там казати, посеред всіх чатів (які я видаляю дуже рідко), знайшлася людина із маленького інтернет-магазину, яка надала відверту консультацію, чого я б точно не добився телефонуючи на гарячу лінію. Паніка та хвилювання були неминучі, проте зараз все чудово. 
Окрім цього, у тебе немає перешкод. Ти із легкістю можеш написати відомій людині і отримати швидку відповідь, водночас не витрачаєш сили, а просто вводиш @username із Твітеру і з ймовірністю 80% необхідна людина тут. Для спілкування із незнайомцями, це саме той сервіс. Не для друзів, повторю ще раз.

Якщо узагальнити, то до Telegram ставлюся нейтрально, навіть більше позитивно. Я надзвичайно радий, що існують боти, відкриті чати, юзернейми, які серйозно допомагають. Проте я б не писав там друзям. Все ж персональні повідомлення більш важливі, аніж “відправлення Новою Поштою”, хоча…