КИТАЙ

Загалом і про все накупу


Пригадайте найзасраніший куточок львівського вокзалу разом з найбіднішою вуличкою левандівки 10 років тому, а тепер уявіть наймажорніший житловий комплекс Києва в 2025 році з найкрутішими тачками, які взагалі в нас колись бували.
Далі пригадуйте наймальовничіший куточок Карпат, Дністровського каньйону і Синевир.

Тепер пригадуйте домашні варенички з бабусиним капусняком… ну ок, з цим нічо не зрівняється, тоді просто пргадайте найсмачнішу ресторанну страву і найогидніший фастфуд в найбруднішій ригаловці.

Найхитрішого разваділу, найбєшенішого водія, найщирішу і найдобрішу людину(ще щирішу і ще добрішу ніж Ярко), найчемнішого поліцейського, найнеприємнішого бомжа і наймажорнішого мажора.

А тепер пригадуйте анеґдот, як кум після відвідин Африки пояснював куму, що таке зебра, жирафа і крокодил..

Так от, я не бачив в Україні ні такої бідності, ні такого багатства, ні такого культурного насичення чи безкультурря, не їв таких смачний і настільки огидних страв, не бачив такого рагулізму і не насолоджувався такою красою.

Я думав Грузія країна контрастів.. ні.

Хтось скаже в Африці люди живуть бідніше, в Дубаях багатше, в Росії ще більше рагулізму а в Новій Зеландії існує не гірша краса, а я скажу, що тут що це все існує абсолютно і одночасно разом.

За майже 3 місяці в Китаї я встиг порушити закони, знайти справжніх друзів, наспілкуватися з шахраями від аматроів до віртуозів, дізнатись як це коли дійсно гострі страви печуть двічі, з’їсти найсмачніші і найогидніші страви в житті, позлитись від депресії, поплакати на виставі, бути королем вечірки в нічному клубі, і розчинитись в природі такої краси, що ні описати, ні сфоткати.

Я разів 10 поміняв свою думку про Китай.

Китай не можна сприймати як одну країну.
Це Імперія, і кожна її область сильно інша.
Різні мови, культура, кухня, традиції, типажі людей і, навіть, довбаний роумінг між містами.

Спільним є те, що жити в Китаї знано важче ніж в Україні.

Тут або скромно приймати, що маєш, або крутитись як бєшений і постійно когось розводити чи кидати (чим успішно більшість і займається)
Тут всюди камери, забори і кпп.
В метро побудували скляні стіни до поїздів через велику кількість самогубств.
Одне слово, яким міг би описати Китай — перенасичення.
Тут найнасиченіший смак їжі, найголосніша реклама, найсмердючіший сморід і найзабрудненіше повітря, на вулицях концентрація шуму, сміття і еклектики.
Культура тут теж дуже перенасичена, особливо візуально.
Безкультурря теж. Сьорбати, шморгати, харкати, віригувати, плювати і кидати недопалки під ноги під час їжі взагалі норма.
На дорогах взагалі пекельний хаос, кожен їде як хоче, всі одночасно сигналять, а правий той, хто встиг проскочити на червоне і не збити повільних туристів (до речі аварій тут практично не буває)
Попри це все центри мегаполісів розвинені на височезному рівні у всіх значеннях.
Тут найкрутіше метро, яким я їздив.
Тут все ще модний комунізм.
На півночі люди вищі, а на півдні гарніші дівчата ;)

Десь таким я побачив Китай.
Насправді, я трохи інтраверт і скоро втомлююсь від людей. Їхав в Китай більше по природу, архітектуру, кухню і культуру загалом. Але найцікавішими, все ж виявились, саме люди, тому про них ще напишу.

Всі коменти, запитання. фідбеки валіть сюди: https://www.facebook.com/volodymyr.blazhivskyi/posts/10204311355766344?pnref=story

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.