Microsoft Xbox ekibinin toksik oyuncularla mücadele etme planı var

Şirket, “oyun oynamanın eğlenceli olmaya devam etmesini” sağlamak istediğini ve kötüye kullanımıyla hızla mücadele edeceğini söyledi.

Microsoft’unXbox bölümünde: “Herkes için Oyun”. Şimdi, takip etmesi zorlaşıyor.

Oyun devi, Xbox Live oyun sosyal ağı için yıl sonuna kadar “yeni içerik denetleme deneyimleri” yaratmayı planlıyor. Microsoft örnekler sunmadı, ancak yeni araçlar, kişisel olarak diğer oyuncularla yaptığınız sohbetlerden rahatsız edici bulduğunuz sözcükleri temizlemek için filtreler içerebilir.

“Şimdi toksik deneyimler hakkında ortak bir anlayışı azaltmak, filtrelemek ve geliştirmek için ve sonuçta oyuncular topluluğumuzu ve ebeveynlerini veya velilerini kendi deneyimlerini kontrol altına almak için bu ve diğer somut yollarla yeniliyoruz” Xbox başkanı Phil Spencer Pazartesi günkü blog yazılarında söyledi. “Oyun deneyiminizi kişisel rahatlık seviyenize uygun hale getirmek için araçları size donatmaya inanıyoruz.”

Bu hamle, Microsoft’un Xbox Live sosyal oyun ağını kullanan 63 milyon insan arasında daha iyi davranışları teşvik etme çabalarında en son adım. Bu, taciz ve trolling’in denetlenmesi gerektiği veya daha sert uygulamalara layık olması için yeterince kötü olması gerektiği konusunda hemfikir olmayan bazı oyuncuların geri tepmesine rağmen.

Devamı : Microsoft Xbox ekibinin toksik oyuncularla mücadele etme planı var