Darujte nám vaše 2% z dane aj v roku 2021. Pomôžete nám plniť sny novej generácii. Aj vďaka vašim 2% môžu deti a mládež zmysluplne tráviť čas. Nenechajte ich prepadnúť.

Image for post
Image for post

Prečo práve nám?

So športom to myslíme vážne, čo sme dokázali, keď sme v Bratislave postavili ihrisko. Vytvorili sme bezpečný priestor pre voľnočasové aktivity. Chceme pokračovať ďalej a poskytnúť vám šport na profesionálnej úrovni.

Pre šport ako je paintball je nesmierne ťažké získavať finančné prostriedky z grantov a preto potrebujeme vašu pomoc.

Ako sme použili prostriedky z minulého roka?

Vďaka 2% sa nám oveľa ľahšie rozhoduje do čoho investujeme financie. Minulý rok sa nám vďaka nim podarilo:


Myslím, že nikto z nás nechcel sezónu skončiť skôr a mali ste v pláne dať si ešte jednu či dve hry. Je jedno či military, speed alebo niečo len také rekreačné. Tak trochu sme to všetci tušili, že budeme musieť sedieť doma.

Speedballových hráčov čakala ešte jedna veľmi zaujímavá akcia, ktorá na Slovensku mala mať tento rok premiéru. X-STREETBALL je hodina paintballu v kuse, pri ktorom siahnete na dno svojich síl. Teda tento rok už nesiahnete, akcia sa prekladá na jar.

Október Paintball Fest sa našťastie odohrať stihol, dá sa povedať, že na poslednú chvíľu. Ondro v Opatovskej stále vymýšľa nové veci a je tam prečo chodiť. Aj keď cítiť, že ľudí tam hrá už menej ako kedysi. Ale nemyslím si, že by to bolo kvôli ihrisku. Skôr je to opatrnosť v dnešnej dobe a aj finančná situácia, za čo sa netreba hanbiť. …


Nemali sme to nikdy ľahké a nevravím, že je to teraz ľahšie, ale s novým ihriskom sa nám darí oveľa lepšie. Dnes vám pár slovami priblížim, dianie v našom klube, čo sa nám podarilo a čo nás ešte čaká.

Najväčší úspech sú určite pravidelné tréningy a záujem o ne. Korona zasiahla aj nás a poriadne nám skrátila sezónu, ale zrejme naštartovala aj chuť ľudí a rozhýbala ich k činnosti. Jún bol pre väčšinu hráčov taký opatrný a bolo cítiť ich váhanie. Zato v júli už ideme naplno a nikoho netreba na tréningy pozývať. Záujem trénovať je prirodzený a hráči chodia na tréningy s radosťou. Páči sa mi, že ťahajú jeden druhého a tím sa buduje prirodzene.
Darí sa nám aj po technickej stránke a výbave pre hráčov. Zbierka vybavenia, ktorú som robil minulý rok bola úspešná a podarilo sa nám vyzbierať niekoľko kúskov. Náhradná maska, markér alebo zásobník sa u nás vždy nájde. Je to síce len pár kusov, ale vďaka nim sa nám darí trénovať a nikto neostane sedieť. Ďakujeme darcom. …


Tak ako keď som ja začínal, tak si aj veľa ďalších začiatočníkov kladie tie isté otázky. Čo potrebujem na hru? V čom budem hrať? Aký markér si mám kúpiť? V nasledujúcich riadkoch som sa aspoň troška snažil opísať čo bude potrebovať náš nový hráč.

K športovému paintballu patrí aj správna športová výstroj. Z jednou z jej najhlavnejších vlastností by mala patriť spoľahlivosť. Či už je to markér za 100, alebo 1000 Eur, nemal by Vás zradiť vo chvíli, keď ho najviac potrebujete. Preto výberu výstroje venujte dostatočný čas a ak nie ste natoľko skúsený, nechajte si odporučiť, čo by bolo pre Vás najvhodnejšie. Samozrejme nezabúdajte na vlastné pocity. …


V predošlom blogu som predstavil rôzne balíčky členských poplatkov a dnes vám chcem priblížiť výhody ročného členského poplatku. Hneň na začiatok pripomeniem, že môžete byť členom iného klubu a čerpať výhody ročného z ročného členského.

Ročný členský poplatok je vo výške 150 eur.
Možno si vravíte, že je to veľa peňazí naraz, alebo, že to nevyužijete v plnej miere. Tak ja vám to teraz vyhovorím.

Image for post
Image for post

Pre mňa osobne je najväčší benefit neobmedzený vstup na ihrisko. Na začiatku roka zaplatím a potom už len chodím na tímové alebo otvorené tréningy. Ihrisko je k dispozícii aj pred ligovými kolami, kde si môžem zahrať proti súperiacim tímom. Účasť je tam vždy vysoká a je proti komu hrať.
Voľný vstup na ihrisko je mi vyhovuje aj kvôli individuálnym tréningom. Je to hlavne z toho dôvodu, že na tímových tréningoch neodtrénujem všetko, čo potrebujem. Predsa len jeden tréning do týždňa nepokryje všetko a je nutné, vybehnúť na field aj iný deň. Minulý rok sa mi tento spôsob dosť osvedčil a zlepšil som sa vo veľa veciach. Hlavne som mal príležitosť trénovať breaky na aktuálnom layoute. Tiež som mal čas venovať sa snapom na terč a byť tak lepší v osobných súbojoch. …


Začiatok sezóny sa blíži, je načase predstaviť vám výšku členských poplatkov pre sezónu 2020 v športovom klube Legio Draconus. Nie len výšku, ale aj typy členský poplatkov.

Image for post
Image for post

Prihlášky člena

Pred tým ako sa rozhodnete zaplatiť členský poplatok, nezabudnite vyplniť prihlášku do klubu. Schválenie prihlášky a zaplatenie členského poplatku je podmienka členstva v klube. Členom klubu sa môžete stať aj bez uhradenia členského poplatku, ten vám ale vedenie klubu musí odpustiť. Je to v prípade, že nebudete využívať služby klubu, ale nám chcete pomôcť s činnosťou (fotografovanie, tvorba videa, dobrovoľnícka činnosť …).

V prihláške člena klubu vyžadujeme osobné údaje v rozsahu zákona o športe. Nezľaknite sa toho. …


Darujte nám vaše 2% z dane. Pomôžete nám plniť sny novej generácii. Aj vďaka vašim 2% môžu deti a mládež zmysluplne tráviť čas. Nenechajte ich prepadnúť.

Image for post
Image for post

Prečo práve nám?

So športom to myslíme vážne, čo sme dokázali, keď sme v Bratislave postavili ihrisko. Vytvorili sme bezpečný priestor pre voľnočasové aktivity. Chceme pokračovať ďalej a poskytnúť vám šport na profesionálnej úrovni.

Pre šport ako je paintball je nesmierne ťažké získavať finančné prostriedky z grantov a preto potrebujeme vašu pomoc.

Ako použijeme vyzbierané prostriedky?

Tento rok sa zameriavame na športové vybavenie pre začiatočníkov. Prvotná investícia je pre začínajúcich hráčov veľmi náročná. Preto sa ich snažíme odľahčiť, kým si sami nezaobstarajú vlastnú výstroj. …


Trhajú sa vám suché zipsy na harnesse? Tak možno je čas vyskúšať novinku od HK Army s názvom Magtek.

Image for post
Image for post

Jednoduchá inovácia spočíva vo výmene suchých zipsov za silné magnety, ktoré držia tuby na svojom mieste.
Keby som nevidel video, tak neuverím, že tuby držia na svojom mieste. Hlavne keď sú napínané elastickými pásmi, ktoré na ne tlačia, aby sa dali ľahšie vytiahnuť.

Tento harness by mal o niečo dlhšie vydržať ako tie so suchými zipsami. Určite nebude tak namáhaný, nevytrhajú sa z neho háčiky zipsu a nič sa z neho neobtrhá. Malý benefit môže byť aj tichosť pri jeho používaní.

Harness sa predáva za 80 dolárov. Je cena v eurách bude určite veľmi podobná.

Páči sa vám táto inovácia?
Mne áno.


Nebudeme si klamať, paintball nepatrí medzi najlacnejšie športy. Každá príležitosť na výhodný nákup je dobrá a obzvlášť pred Vianocami. Blíži sa BLACK FRIDAY a to je čas, kedy si môžete spraviť dvojnásobnú radosť.

Nákupný ošiaľ a nenormálne zľavy našťastie prišli aj do paintballového priemyslu. Black friday je síce až 29. novembra, ale dve spoločnosti prišli so zľavami už teraz.

Prvou z nich je VIRTUE so zľavami až 70%
Ich akcia bude trvať až do 6. decembra, ale chcem vás upozorniť, že každý týždeň majú v ponuke niečo iné. …


Na našom ihrisku Paintball Park Bratislava sme od začiatku šli smerom kupovania gulí len od nás. Prečo tomu tak je, a prečo ostaneme pri tomto modeli vám vysvetlím v tomto blogu.

Image for post
Image for post

Pre tých čo sú v tejto oblasti noví, vysvetlím dva pojmy:
BYO — bring your own = prines si vlastnú
FPO — field paint only = farba len od ihriska

Obe skratky sú celkom jasne vysvetľujúce. V prvom prípade(BYO) si môžete priniesť na ihrisko vlastné gule. V druhom prípade(FPO) musíte gule brať od prevádzkovateľa ihriska.

My sme sa na našom Paintball Park ihrisku rozhodli ísť cestou FPO. Aj keď na začiatku sme uvažovali, že povolíme aj vlastné gule, nakoniec sme od toho upustili. …

About

Vladimír Frčo

Mám rád pokoj, rozvážnosť, adrenalín, akciu a oxymoróny. Som security expert, bloger, paintballový hráč, tréner, … Žijem bežný život obyčajného človeka.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store