Teknoloji Devlerine Yenik Düşmek Zorundasınız !

Güncelleme (27 Aralık 2017):

Ve mutlu son. Tepkiler sonrası, medyanın baskısı bizi zafere ulaştırdı. Umutsuzca yazdığım bu blog, medya tarafından tüm Türkiye’ye yayılmasının ardından, halkın da desteğiyle Google Play’den yayın isteğimiz kabul oldu! Google’ın geliştirdiği kopya projenin bizi bitireceğini düşünürken aslında bu proje bizim asıl başlangıcımızı yaptı.

“You can copy all you want, you will always be one step behind.”
“İstediğiniz kadar kopyalayın, her zaman bir adım geride olacaksınız”

Asıl Gönderim

Google Selfie Style Answers adlı platformu Aralık 7'de tanıttığında şok olduk. Sanki Google biz Google Play mağazasında uygulamayı koyduktan sonra konsepti beğenmiş ve çalışmalarına başlamış gibi hissettik. Bunun gerçekten olabileceğini düşünerek, Google’ın Papillon’u arayüz ve konsept dahil kopyalamaya başladığı günden beri çalışmalarımızı hızlandırmıştık ve Papillon’u her geçen gün hızla büyüttük. 26 Aralık 2017 gecesi ekip olarak bizi derinden sarsan bir email aldık. Halil İbrahim Karahan, Saffet Arslan ve ben, 3 kurucu ortak olarak 2017 Ağustos ayından beri, gece gündüz çalışarak hayatımızı verdiğimiz bu projenin bitişi bir devin parmağını kıpırdartmasına baktı.

Ve Google Play Store’a girdiğimiz de gözlerimize inanamadık.

Papillon uygulaması gerçekten mağazadan kaldırılmış! İnanılır gibi değil. Konsept çalan bir dev, uygulamayı kaldırmaya kadar cürret edebiliyor. Apple ve Google’ın yönettiği bir teknoloji dünyasında yaşıyoruz. Nasıl Facebook Snapchat’i satın alamayıp, birebir kopyaladıysa, diğer devlerde her geçen gün yeni potansiyeli olan şirketleri kopyalıyorlar. Biz de bunların bir kurbanı olduk. Neden bu ülkeden bir şey çıkmıyor demeyin. Neden bu devlerin kölesi olduk onu düşünün ve neden ses çıkaramıyoruz!

Güzel haber ise Papillon hala App Store’da yayında! https://itunes.apple.com/tr/app/papillon-video-q-a/id1296604903?ls=1&mt=8

Güncelleme (26 Aralık 2017):

İnanılır gibi değil ama bu yazımdan sonra tüm Türkiye arkamızda durmaya başladı! Dün gece umutsuzca yazdığım bu yazı her yerde haber oldu. İşte bizi destekleyenler:

Hürriyet:

Milliyet:

TGRT Haber:

Webtekno:

ShiftDelete:

GazeteVatan:

Yeni Şafak:

Memular.net

TurkMMO:

TeknoEkip:

Haberler.com

SonDakika.com

TeknolojiOku

Tamindir.com

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.