І хто тут лох? Або вилка від Президента.

16 травня українців налякала страшна новина: Президент підписав рішення РНБО згідно якого в Україні під санкції попадає цілий ряд російських компаній. В даний список компаній попали і російські інтернет ресурси такі, як “яндекс” та “мейлру” , а також соціальні мережі “однокласники” та “вконтакті”.

Щодо останньої, то це викликало цілий шквал емоцій. Ніколи Україна не була настільки полярною в своїх поглядах: одні кричали “тотальна зрада”, інші “перемога”. Свою думку я ввечері того дня висловив на своїй сторінці у фейсбуці:

Перечекавши майже добу, проаналізувавши те, що сталося я вирішив написати замітку щодо цієї ситуації.

Що за вилка?

У шахах є така конструкція, яка називається вилка. Суть її полягає в тому, що коли гравець попадає в неї, то в суперника є можливість наступного ходу забрати одну з двох фігур першого гравця. Ситуацію можна описати наступним чином: неважливо як походить перший гравець, але наступного ходу якась із його фігур буде бита.

Звичайно хороший гравець намагатиметься походити таким чином, щоб втратити меншу фігуру, або так, щоб суперник не захотів бити жодну фігуру. Але чи є в українському політикумі хороші гравці?

В середині дня 16 травня на сайті 112.ua було опубліковано статтю з реакцією депутатів на це рішення. Я не дивуюсь таким депутатам як Мураєв чи Новинський, які на мою думку ніколи не відстоювали національні інтереси. Хоча останній висловив своєрідну байдужість з нотою критики. Справді подив викликають депутати від БПП, Народного Фронту, Самопомочі та РПЛ, які показово відстоюють демократичні цінності, але фактично показали свої подвійні стандарти щодо цих цінностей. Я не знаю, чи Петро Порошенко свідомо створив цю ситуацію, але він багато кого заставив публічно поступитися своїм принципам.

Націоналісти опинилися у більш виграшній ситуації, оскільки націоналісти здебільшого не ставлять демократичні цінності в пріоритет і в першу чергу орієнтуються на інтереси національної безпеки. Але і тут мене здивувала велика кількість людей з націоналістичного середовища, які почали активно критикувати це рішення, мовляв воно нас наближає до таких країн як КНДР чи КНР.

Демократи, які активно відстоюють цензуру і націоналісти, які ставлять інформаційну свободу вище національної безпеки — це комбо подвійних стандартів в українській політиці. Порошенко може собою пишатися, що розвів всіх як лохів. Хоча в захист націоналістів можу сказати, що на мою думку, дані ресурси не впливають на національну безпеку і їхня блокада не змінить рівно нічого.

А яка офіційна позиція Національного Корпусу?

Дехто може критично замітити, що партія Національник Корпус, активним прихильником якої я є, взагалі ніяк не відреагувала на ситуацію.

Головний герой серіалу “Картковий будинок” часто використовує цитату: “якщо тобі не подобається як сервірований стіл — переверни його”.

Я пишаюсь своїми побратимами, що в даній ситуації вони не пішли на поводу Президента і не почали акцентувати увагу на соціальних мережах, а натомість дуже критично відреагували на підписання даного рішення в цілому. Повний коментар можна прочитати ТУТ.

Критикувати дане рішення — смішно, адже ми активно блокуємо російські банківські установи. Підтримувати — безглуздо. А от сатирично звернути увагу на своєчасність рішення — саме то.

Саме тому моя перша реакція на ситуацію досі залишається актуальною.

А що тепер робити?

А нічого.

Якщо українські провайдери і зможуть найближчим часом заблокувати дані ресурси, то це не буде зроблено в один момент. Відповідно соціальні мережі “вконтакті” і “однокласники”, які щоденно разом мають близько 18 млн. унікальних відвідувачів будуть поступово зменшувати кількість цих відвідувачів. Як прогнозують деякі експерти, потрібно очікувати зниження до рівня 20 % від початкового значення, тобто 3,5 млн унікальних відвідувачів (ті, хто буде обходити системи блокування).

Будучи доволі залежними від соціальних мереж, так само поступово буде збільшуватись популярність інших соціальних мереж, які не підпадали під санкції. Люди продовжать серфити соцмережі, весь бізнес, який вівся у “вк” перейде в “Інстаграм” і все стане на свої місця.

На завершення залишаю декілька посилань на сторінки Національного Корпусу, які будуть і надалі діяти:

Сайт

Facebook

Instagram

Youtube

Telegram

Дивіться не загубіть)

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.