Alo 111 Sosyal Medya Bırakma Hattı

Çağımızın vebası ; sosyal medya.

Güzel, etkileyici bir giriş olmadı biliyorum pekte anlamam zaten böyle girişlerden. Evet , sosyal medya özelliklede genç nesil için ( bence ) televizyon medyasından , haber sitelerinden vs. daha önde geliyor. Bir olay oluyor twitterda takip ettiğimiz hesaplara göre anında timeline denen yere düşüyor. Çok önemliyse çok tweet atıldıysa sol tarafta TT (Trend Topic) oluyor. Herhangi bir olay anında yayılıyor. Ee tabi iyi niyetli insanların yanında kötü niyetli insanlar yada troller olduğu için yanlış bilgiler de yayılmıyor değil.Öyle bir bilgi kirliliği oluyor ki insanlar o yayılan bilgiye hemen inanıyor. Nasıl yapabiliyorsunuz bunu? Orda gördüğünüz 1 tweetle 1 videoyla 1 resimle hiç tanımadığınız insanları linç edebiliyorsunuz? Ben yapamıyorum. Doğruluğunu kendimce kanıtlamadan yorum yapmıyorum. Yapmayın hemen gaza gelmeyin abi..

http://www.ozturkmedya.com.tr/wp-content/uploads/2014/11/sosyal-medya-danismanligi.jpg

Aslında yazı bunla alakalı değildi fakat buna da değinmeden geçemedim. Asıl konu sosyal medya da çok zaman geçiriyoruz. Özelliklede ben. Bi sigara gibi ciğerlerimize zarar vermiyor belki ama beyinlerimizi uyuşturuyor bu illet. Ben bilgisayarımda karşımda twitter açıkken telefondan twittera giren insan oldum. O derece bi el alışkanlığı.. İlerde Sağlık Bakanlığı sosyal medyayı acilen bırakman lazım gibi kamu spotları yayınlanmaya başlarsa şaşırmam. Alo 111 sosyal medya bırakma hattı kurulsa neden kurdunuz demem. Çünkü biz bunu kullanamıyoruz. Ortasını bulan çok nadir insan var. Güzel insanlar onlar.

http://www.reklamajansi.com.tr/v3/wp-content/uploads/Social_Media_Banner_update-01.jpg

Kimimiz tamamen uzak durmayı tercih ediyor. Bence bu da yanlış. Uzak durarak bir sürü şeyden faydalanmıyorsun. Halkın konuştuğu esprileri anlamıyor , gündemde bir şey olunca aa gerçekten mi! diye şaşırıyorsun. Ama saygı duymak gerek tabi. Uzak durmayı başarabilmiş sonuçta :) Çok kullananlarda var. Aşırı derecede.. Bağımlılık.. Bu işten profesyonel olarak para kazananlar ayrı onlara saygım sonsuz. Bu mecrayı en iyi kullanan insanlar belki de :) Fakat zaman öldürmekten başka bir şey yapmayan biz bırakalım artık şurada zaman geçirmeyi. Sabah kahvemizi çayımızı içerken girelim gezinelim paylaşımımızı atacaksak atalım çıkalım. Saatlerimizi daha verimli kullanmak varken şu mecrada harcamayalım.. Yapmayalım..

http://i.internethaber.com/images/gallery/41518/2.jpg

İyi çalışmalar,bilinçli sosyal medyalı hayatlar.. Bu kadar konuştuktan sonra beni twitterdan takip edebilirsiniz yazsam güzel linç yerim galiba :D Ayrıca resimleri internetten aldım hak geçmesin diye linklerini altına koydum. Emek hırsızlığına hayır!