Yeni Özellikleriyle Potansiyel Müşteri Reklamları nam-ı diğer Lead Ads

Ekim ayından beri herkesin kullanımına açılan Lead Ads ile birçok markamızda inanılmaz iyi sonuçlar aldık. Bu reklamların klasik conversion reklamlarından farkı, Facebook üzerinden yani kullanıcıları websitesine göndermeye gerek kalmadan, bilgilerini otomatik olarak evet yanlış duymadınız otomatik olarak almaya yarayan bir reklam modeli. Kullanıcı başvurmak için butona bastığı anda, ad-soyad, email olmak üzere dilediğiniz bilgisini alabiliyorsunuz. Yani kullanıcı, biri başvuru, diğeri başvuru onayı olmak üzere sadece 2 tuşa basıyor. Bu bilgileri Facebook üzerinden manuel alabildiğiniz gibi, kendi CRM sisteminizle bağlayarak bilgileri oraya da gönderebiliyorsunuz. Bu reklam modeli geçtiğimiz günlere kadar sadece mobilde vardı. Şimdi desktop’ta da yayında. Diğer değişiklikler ise aşağıda efenim:

Sevgili Medium gif desteklemediği için reklamın nasıl göründüğünü şu linkten görebilirsiniz.

  • Potansiyel müşterileriniz size bilgilerini bırakmadan önce onlara teklifiniz ve değer öneriniz hakkında daha fazla bağlamsal bilgi sunmanıza olanak tanıyan bağlam kartı seçeneğiyle, alışveriş yapma olasılığı daha yüksek olan potansiyel müşteriler edinebilirsiniz.
  • Potansiyel müşteri reklamlarını kullanarak insanlara bilgisayarlarında veya mobil cihazlarında erişin ve hedef kitlenizin en çok hangi cihazları kullandığını görmek için reklam raporlarından yararlanın.
  • Potansiyel müşteri reklamları artık dönen formatta da sunuluyor. Bu sayede işletmeler, insanlar potansiyel müşteri formuna tıklamadan önce onlara üç ila beş görsel ve başlık gösterebilecek.