Yetim Vakfı olarak bu bayram, Şanlıurfa’da bulunan yaklaşık 300 çocuğumuza diledikleri kıyafetleri alabilme imkanı sunduk.

Vakıf Başkanımız Mehmet Gülsatar, çocuklarımızla bizzat ilgilenerek onların sevincine ortak oldu 😊

#YetimVakfı #bayramsevinci


Başkanımız Mehmet Gülsatar ile İHH Reyhanlı Koordinatörü Zeki Tahiroğlu ve beraberindeki heyet, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Görüşmede göç meselesi, mülteciler, Suriye çalışmaları ve Reyhanlı Eğitim Köyü hakkında istişareler yapıldı

https://yetimvakfi.org.tr/vakif-baskanimiz-reyhanli-belediyesine-hayirli-olsun-ziyaretinde-bulundu/


İslam Birliği Derneği (Cem’iyyetü’l-İttihâdi’l-İslamî) Başkanı Hasan Katırcı ile Kurumsal İletişim Koordinatörü Fuar Za’terî,
Vakfımızı ziyaret ederek yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgi almış ve yetim çocuklarımız hakkında ortak çalışma yapılabilirliği konusunda vakıf başkanımız Mehmet Gülsatar ile görüş alışverişinde bulunmuşlardır.


Wefa İnsani Yardım Organizasyonu Vakfımızı Ziyaret Etti

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu Genel Başkanı Musab Aydın ve değerli ekibiyle Vakfımızı ziyaret ettiler. Vakıf Başkanımız Mehmet Gülsatar’dan hizmetlerimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldıktan sonra Fatih Aksaray’da bulunan Zeytin Dalı Psikososyal destek merkezimizine geçerek çalışmalar hakkında yetkili hocalarımızdan detaylı bilgi aldılar.

Yetim Vakfı ziyaret etmek için tıklayın


Yetim Vakfı ve AID işbirliği ile yürütülen Zeytin Dalı Projesi’nin 2018–2019 döneminde görev alan 45 gönüllümüze, hep beraber yapılan kahvaltı sonrası teşekkür belgelerini takdim ettik 😊

Vakfımızın çalışmalarında siz de gönüllü olarak çalışabilir, çocuklarımızın tebessümüne vesile olabilirsiniz.
Gönüllü formu; https://yetimvakfi.org.tr/gonullu-ol/


Eğitim öğretim döneminin sona ermesi dolayısıyla düzenlenen programda çocuklarımız çeşitli gösteriler sundu.

Yetim Vakfı Başkanı Mehmet Gülsatar; Suriye’deki savaşta 8 yılın geride kaldığını, savaştan en çok çocuklar ve kadınların etkilendiğini, vakıf çalışmalarının bu dezavantajlı kesime yönelik olduğunu anlattı.

“Bizler bu dezavantajlı kitleye yönelik, burada bir nebze de olsa çocuklarımızın soluklanabileceği, eğitim görebileceği ve çok yönlü olarak yetişmelerine olanak sağlayan bir tesis kurduk. Vakıf olarak sosyal sorumluluk ve kamu görevimizi mümkün olduğunca yerine getirmeye çalıştık” diyen Gülsatar; gelecek eğitim öğretim döneminde mevcut okula ek olarak ek imam hatip lisesi ve anaokulunun da faaliyete gireceğini belirtti.

Başkan Gülsatar, öğretmenlerin yıl boyunca çok…


Hayırseverlerin zekâtlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık

#Zekat #Togo #Afrika #YetimVakfı #Ramazan #Ramadan

“Yetim, insanlığın aynasıdır” sloganıyla mazlum coğrafyalara yeni adımlar atan Yetim Vakfı, hayırsever vatandaşların sadaka ve zekatlarını yetim çocuklara ulaştırmaya devam ediyor. Afrika’nın şirin ülkesi Togo’da yetimlere ve ailelerine zekat dağıtımı yaptık.

Zekatları ihtiyaç sahiplerine bizzat ulaştıran Yetim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Abdulbaki Murat, “Hayırseverlerin göndermiş olduğu zekatları, bugün Togolu yetim kardeşlerimize dağıttık. Katkı ve zekat veren tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Onların hayırlarını; buradaki yetim kardeşlerimize vermek suretiyle yerine getirmiş olduk” dedi.

ZEKAT VERMEK İÇİN TIKLAYIN: https://bagis.yetimvakfi.org.tr/zekat-220.html


Reyhanlı Eğitim Köyümüzde bulunan Ebu Ubeyde Anaokulunda eğitim gören çocuklarımız yıl sonu karneleriyle birlikte hayırsever insanlarımızın kendilerine hediye ettiği “Bir Kutu Gülücük” paketini aldılar ve çok mutlu oldular 😊

Çocuklarımızın yüzünde paha biçilmez bir tebessüme vesile olduğunuz için teşekkür ederiz.

#YetimVakfı #ReyhanlıEğitimKöyü #karnesevinci

Siz de bir yetime #BirKutuGülücük bağışlamak, hediye etmek isterseniz; web sitemizi ve online bağış bölümünü tıklayınız. www.yetimvakfi.org.tr


Yetim Vakfı olarak 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde Fatih’te iki ayrı etkinlik gerçekleştirdik ve yetimleri bir araya getirdik.

“Sokağıma Şenlik Geldi” etkinliğinde gönüllerince eğlenen çocuklarımız sonrasında iftar programında bir araya geldi.

Dünyanın dört bir yanından gelen yetim çocuklar önce şenlikte buluştu.

Yetim Vakfı

Yetim, insanlığın aynasıdır. www.yetimvakfi.org.tr

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store