yolluyo. Ne bittiyse yolluyo.

Yepyeni online pazar yeri girişimi yolluyo, “Ne bittiyse yolluyo” sloganıyla artık hayatımızda ve hepimizin başına gelen bakkala, markete gitmeye üşenme anlarını eğlenceli dörtlüklerle anlattığı reklam filmleriyle iletişimine başladı.

yolluyo, kullanıcılarına istediği zaman ve istediği yerde, çevrimiçi olarak bakkal, market, kasap, manav, pastane, yöresel ve butik pastacı gibi yerlerden alışveriş yapma imkanı sunuyor.

Et, tavuk, balık, şarküteri, manav, bisküvi, unlu mamüller gibi 15 farklı kategoride 70 binden fazla ürünü fiyatları ve görselleriyle birlikte bulunduran yolluyo’da ürünler, iş yerindeki fiyatlarıyla yer alıyor ve kullanıcıdan herhangi bir komisyon ücreti alınmıyor.

Şu anda Bakırköy, Şişli, Sarıyer, Beşiktaş, Kadıköy, Avcılar, Başakşehir gibi 17 ilçede toplamda 120’den fazla iş yeriyle anlaşması bulunan yolluyo’da kısa bir süre içinde kampanya ve fırsatların da tüketiciyle buluşturulması planlanıyor.

Yazılım Mühendisi Uğur Kadam ve Reklamcı Fırat Yıldız tarafından hayata geçirilen ve melek yatırımcı ağı Şirket Ortağım tarafından 2016 yılında fonlanan yolluyo’nun en önemli amaçlarından biri de büyük market zincirlerine karşı yerel esnafın daha güçlü olmasını sağlamak ve onları gerek mobil, gerekse masaüstü çözümlerle daha geniş kitlelere ulaştırmak.

Bu yüzden yolluyo, tüketiciye sunduğu hizmetin yanısıra üye iş yerlerine de sipariş alabilecekleri altyapıyı kurup, siparişlerini takip etmelerini sağlıyor. Ayrıca eleman eksikliğinden dolayı sipariş gönderimi yapamayan yerleri de düşünen girişim, onlar için de partnerler aracılığı ile kurye hizmeti sunuyor.

Küçük esnafı destekleyen, anlaştıkları esnaflar için çektikleri özel fotoğraf ve yaptıkları röportajları sosyal medya ve Medium.com üzerinden paylaşan yolluyo, ileride iş ortaklığı yaptığı farklı dükkanlardaki hikayeleri de kullanıcılara taşımayı hedefliyor.

Hem zaman kaybına hem de telefonla yanlış alınan bakkal ve market siparişlerine çözüm getirmek ve rutin alışveriş anlayışını değiştirmek üzere yola çıkan yolluyo, henüz kurulma aşamasındayken 2016 yılında 58 girişim ekosistemi liderinin seçimiyle Türkiye’nin En Beğenilen 100 Startup’ı listesine 22. sıradan girdi.

Vakti olmadığı için istediği gibi alışveriş yapamayanların, meşgul olduğu için markete hiç gidemeyenlerin, evden çıkmaya üşenenlerin, yoğun çalışıp eve yorgun dönenlerin biraz da olsa hayatlarını kolaylaştırmak isteyen yolluyo’yu kullanmak için yolluyo.com’u ziyaret edebilir ya da App Store veya Google Play üzerinden yolluyo mobil uygulamasını indirip, alışverişe hemen başlayabilirsiniz.

App Store

Google Play

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.