Image for post
Image for post

Dream Employer czyli rozmowy o dobrych praktykach branży HR, strategiach i kampaniach Employer Brandingowych oraz kluczowych kompetencjach przyszłości.

Kolejne odcinki co tydzień, a dzięki naszemu mobilnemu studio — będą się pojawiać także rozmowy nagrywane zdalnie. W zanadrzu już kolejne, świetne nazwiska. Stay tuned!

dream employer pawel zawadzki podcast
dream employer pawel zawadzki podcast

Cieszę się, że miałem przyjemność odbyć kilkadziesiąt rozmów z ekspertami branży HR oraz EB. Do tej pory moimi gośćmi byli eksperci z branży, doradcy korporacji, profesjonaliści zajmujący się biznesem, ekonomią czy zarządzaniem organizacjami.

Wszystkie odcinki Dream Employer do odsłuchania tutaj:

Zachęcam też do słuchania podcastu tutaj:

Za produkcję podcastu odpowiada oczywiście dom produkcyjny Większe Logo a partnerem serii jest brief.pl.

Prowadzący: Paweł Zawadzki

Originally published at Paweł Zawadzki .


Image for post
Image for post

Podcast #agencja!

Postanowiliśmy nagrywać własny podcast o wdzięcznym tytule #agencja. Będziemy rozmawiać i dyskutować o o tym jakie są dziś role i zadania agencji kreatywnych i marketingowych. Odsłonimy kulisy pracy w naszej agencji, porozmawiamy procesach twórczych, opowiemy tym dlaczego kochamy naszą pracę oraz odpowiemy na pytanie czy istnieje w tej branży coś takiego jak work-life balance.

kardel podcast
kardel podcast

2–3 razy w miesiącu będziemy emitowali 15–20 minutowe nagranie, które mamy nadzieję, będzie skierowane nie tylko do branży reklamowej ale też do wszystkich zainteresowanych nowoczesnym marketingiem offline i online. Do każdego odcinka zapraszamy innych pracowników naszej agencji. …


Image for post
Image for post

Kolejny tydzień i kolejny odcinek #AMweekly!

Tym razem moim gościem był Łukasz Kosuniak z businessmarketer.pl — specjalista od generowania leadów, wdrażania marketing automation oraz ekspert budujący relacje B2B za pośrednictwem social sellingu.

Od kilkunastu lat tworzy programy generowania leadów i wsparcia sprzedaży dla firm z obszaru B2B. Zarządzał jednym z pierwszych wdrożeń systemu Marketing Automation w B2B w Polsce.

Zobaczcie o czym rozmawialiśmy i jakie wnioski możecie wyciągnąć dla siebie i swojego biznesu!

Originally published at Paweł Zawadzki .


Image for post
Image for post

Kolejny odcinek Avenew Media Weekly!

Tym razem rozmawiałem z Michałem Pawlikiem, ze SMEO. Świetny wywiad a w nim sporo konkretnych porad opartych na bogatym doświadczeniu Michała, który zjadł zęby na faktoringu online. Napewno każdy, niezależnie od wielkości firmy w której aktualnie pracuje, znajdzie tu coś dla siebie.

Zapraszam do oglądania!

Originally published at Paweł Zawadzki .


Image for post
Image for post

Zapraszam do oglądania nowego odcinka produkcji Avenew Media — #AMweekly.

Tomasz Ziętek ze startupu fornax.ai opowie o tym jak sztuczna inteligencja wpłynie na przyszłość ludzkości, w jaki sposób jego startup pomaga firmom i konsumentom analizować Big Data oraz dlaczego ostatnio temat AI interesuje coraz szersze grona odbiorców.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Originally published at Paweł Zawadzki .


Image for post
Image for post

“Wesele” Smarzowskiego to świetny film. Nie jest łatwy w odbiorze, ale podoba mi się przerysowany, karykaturalny sposób w jaki od kuchni podglądamy “typowe polskie wesele”. Ze wszystkimi jego “zabawami”, symbolicznymi elementami czy waśniami rodzinnymi. Podobno takie właśnie musi być udane weselisko — przaśne, nieco kiczowate, z przepychem i drogim samochodem w roli głównej. Choć sceny w filmie niestety układają się w dość smutny i tragiczny obraz nędzy i rozpaczy, film często uważany jest za świetnie oddający klimat polskiego wesela.

Paweł Zawadzki DJ Ogród
Paweł Zawadzki DJ Ogród

Na szczęście — nie zawsze jest wiejsko…

W weekend, razem z moim przyjacielem Tomkiem, jako DJ’e, zagraliśmy doskonałą imprezę weselną. Pełną pozytywnych emocji, radosnych, miłych ludzi, tańców do rana. Pyszny tort i piękna sceneria Pałacu w Jabłonnie były tylko dodatkiem do naprawdę świetnego wieczoru.


Image for post
Image for post

Podczas naszej wyprawy do Azji, Bangkok był miastem, które rozpoczynało i zamykało naszą podróż. Czytaliśmy, że uchodzi on za świetną baza wypadową — posiada dwa olbrzymie lotniska (jedno dla zwykłych linii lotnicze, drugie dla low-costów) oraz jest świetnie skomunikowany z całym regionem, nie tylko z Tajlandią. Na booking.com można znaleźć kilkadziesiąt tysięcy miejsc noclegowych w każdej jego dzielnicy.

Miasto obrosło w legendy dzięki hollywoodzkim produkcjom takim jak “The Island” z Leonardo di Caprio czy “The Hangover” o grupce wesołych, nierozgarniętych Panów podróżujących przez miasto.

Czy to faktycznie takie wspaniałe miejsce?

[foogallery id=”254"]

Ponieważ kupiliśmy bilety Ukrainian Airlines z Warszawy do Bangkoku, naturalnym było, że nasz pobyt w Bangkoku podzielony będzie na dwie części. Najpierw zwiedzaliśmy miasto or razu po przylocie, drugi raz — tuż przed odlotem do Polski. …


Image for post
Image for post

Uwielbiam czytać. Regularnie zakładam, że w każdym kolejnym miesiącu uda mi się przeczytać 3–4 książki, które wcześniej wybieram. Raz mi się udaje, raz nie — ale mimo wszystko staram się planować moją listę z wyprzedzeniem i trzymać założonego planu. Na mojej wirtualnej półce leżą więc już 4 książki, które mam nadzieję przeczytać w ciągu najbliższych dni. Tym razem nie są to pozycje łatwe, lekkie i przyjemne, ale na pewno wartościowe i niesamowicie rozwijające.

Oto wybrane przeze mnie książki w sierpniu:

1. “Spotkania z niezwykłymi ludźmi” — OSHO

Osho Spotkania
Osho Spotkania

OSHO w Polsce jest według mnie bardzo niedoceniany. Przeczytałem większość jego książek, które mają charakter wykładowo-gawędziarski, stanowią luźne dywagacje na tematy filozoficzno-duchowe. Zawsze odnajduję w nich coś dla siebie, chociaż retoryka autora często poddawana jest krytyce ze względu na jego kontrowersyjny sposób życia. …


Image for post
Image for post

Nie minęło jeszcze pół roku odkąd zakończyła się nasza podróż do Azji. To było doskonałe przeżycie, niesamowita przygoda oraz smakowita, kulinarna lekcja życia. Podczas tej wyprawy udało nam się zrobić ponad 4.500 zdjęć. Szkoda nie pokazać ich światy — postanowiłem więc dość regularnie opisywać tutaj szczegóły naszej podróży. Być może kogoś zainteresują, szczególnie, że teraz w tamtym kierunku lata coraz więcej ciekawych świata.

Tanieją loty, dolar się umacnia, Europa przestaje być bezpieczna — wszystko to powoduje, że Azja staje się preferowanym kierunkiem. Nie dziwię się zatem, że coraz częściej wybieramy egotyczne kierunki.

Zapraszam na krótkie wprowadzenie dlaczego warto wybrać Azję, jak się do tej podroży dobrze przygotować i czemu warto zabrać dwa razy mniej ubrań niż może się przydać


Image for post
Image for post

Jakiś czas temu rozmawiałem z moją bliską koleżanką, na temat jej narastających obaw związanych z nową ścieżką jej kariery. Dzieliła się ze mną swoimi przemyśleniami, w niedalekiej przyszłości chce zmienić pracę, „zostać kimś innym” niż jest do tej pory. Będzie musiała wejść w zupełnie inny obszar zawodowy, zaczynać od zera. Ta wizja rozpoczęcia nowego życia była dla niej przerażająca, smutna i przytłaczająca.

Martwiło ją, że będzie musiała poznać nową rzeczywistość, nowych ludzi, postawić punkt ciężkości na innych zainteresowaniach. Mozolna wspinaczka po drabinie doświadczeń, znajomości i umiejętności. Nieznane do tej pory wyzwania wydawała się jej przerażające, trudne i bezsensowne.

Zadałem jej więc pytanie — czy jest pewna, że będzie musiała zaczynać od zera?

Zdziwiłem się jej postawą, przecież dziesiątki godzin doświadczenia zawodowego i prywatnego nauczyły ją tak wielu rzeczy. Nawet jeśli postanowi zmienić branżę, lub zajęcie jej kompetencje pozostaną rozwinięte i gotowe do użycia.

About

Paweł Zawadzki

Psychology, lifestyle, marketing. Writing mostly for myself… One of a kind & hungry for life! Find more on @pawelzawadzki and my blog http://pawelzawadzki.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store