BERLIN — GERMANY

AKREP BURCUNDA ☽ YENİ AY

SONUNU DÜŞÜNMEYEN KAHRAMAN OLAMAZ 🐉 Bugün Akrep burcunda bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Akrep burcu Astrolojide yeniden doğma kapasitemizin temsilcisidir, ölmek ve tekrar doğmak ile ilişkilendirilir. Doğadaki her şey Akrep burcu zamanı geldiğinden sonbahardan kışa geçer ve tekrar canlanmak adına kış uykusuna yatar. Yaşamak için ölmek, ölmek için yaşamak gereklidir. Akrep yaşamın tüm gizemini araştıran ve bulduklarını ustaca ortaya koyan karakterdedir. Sıradanlık ve samimiyetsizlik Akrep’in zehridir. Zehir, ölümün yaşam üzerindeki zaferidir. Tutkuyla yanan bir ruhu ancak deneyimler sakinleştirir. Akrep burcu glifi gücü dışarıdan bakıldığında belli olan bir semboldür. Öldürücü, dönüştürücü ve yok etme potansiyeli gözükür haldedir. Akrep Yeni Ayının kişisel doğum haritanızda gerçekleştiği ev bu dönüşümü nerede başlatacağınız hakkında bize bilgi verir. Yeni farkındalıkları ve dönüşümleri bu ev aracılığı ile yaşarız. (Akrep Yeni Ayının hangi evinizde gerçekleştiğini öğrenmek için info@starzcope.com ‘a Kişisel Doğum bilgilerinizi (Doğum tarihi, Yer ve Saati) atarak öğrenebilirsiniz.

Yeni Ay Astrolojide yeni girişimleri ve başlangıçları temsilen Akrep Yeni Ayında uzun zamandır arzuladığımız hedeflerimiz için yeni adımlar atmaya istekli olacağız. Bir Akrep gibi tutku ve arzu duyduğumuz konularda yaşam içerisinde aksiyon almak bu yeni ayda daha kolay olacaktır.

Akrep Yeni Ayının içsel olarak bizi hazırladığı bu yeni başlangıçları yaşamlarımızda aktif hale getirmeye olan hevesimiz Jüpiter gezegeninin 8 Kasım 2018 tarihinde 1 sene sürecek olan Yay burcu transitine geçmesiyle daha da artacaktır. Fakat Akrep görünenin arkasındaki gerçeği ve strateji uygulayarak hedefe ulaşmayı iyi bilen sabit bir burç olarak başlangıç yapmadan önce hedefini belirleyerek yolun sonunu görmeye niyet edecektir.

Jüpiter gezegeni yöneticisi olduğu Yay burcuna geçtiğinde kendini ifadesi sönmeden yanan bir ateş gibi olacaktır. Bu yayılmaya hevesli ateş eğer kontrol altına alınmazsa en büyük ormanları yok edebilecek güce ulaşır.

Jüpiter’in Yay burcundaki asaleti bize inançlarımız üzerinden etki ederken, ilahi olana güvenmek ve iyimserlik potansiyelimizde artış yaşarız. Dilediğimiz şeye inanmak bu bir senelik süreçte daha mümkün hale gelir. Bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter neye dokunursa iyimserliği, özgüveni ve hoşgörü hissini büyütecektir.

Yay, deneyim üzerinden inançların geliştirilmesi ile ilgili bir burç olduğundan yaşama dair tüm bildiklerimizin bu transit sırasında sorgulanmasını bekleriz. Jüpiter’in Yay burcunda geçişi ile daha önce yaşamadığımız deneyimleri maceracı bir şekilde korkusuzca yaşamanın bize iyi geleceği bir zaman dilimine girmiş olacağız. Zamanın akışına uyum sağlamak, ayaklarımızı yerden kesecek deneyimlerin içinde evrene güven duyarak kaybolmak güzeldir. Hedeflediğimiz her şeyi bize yakın hale getirecek olan deneyimler yaşanmışlık üzerinden kendimizi bulunmamıza yardımcı olsa da her şeyin fazlası zarardır. Aşırı iyimser bir yaklaşımın bizi hayatta yarı yolda bırakabileceği gerçeği hep vardır. Akrep burcunda gerçekleşen Yeni Ay strateji kurarak, yatırım yapmak istediğimiz hedeflerimize karşı pembe gözlüklerimizi gözümüzden çıkararak hayatımıza yeni gözlerle bakmamız için içimizde içsel farkındalık yaratıyor. Gerçeklerle yüzleşmek istemeyenler pembe gözlüklerin arkasına saklanabilir. Akrep gibi bir Yeni Ay’ın bizi hayatımızda başlatmak istediğimiz yeni hedeflerimize karşı uyarmasına şaşırmamalıyız. 🐍

Akrep Yeni Ay, yaşam hedeflerimize ulaşmak için önce onları gerçekleştirebileceğimiz yerden başlamamızı talep ediyor. 23 Kasım 2018’de gerçekleşecek Yay Dolunayına kadar gökyüzünde burç değiştiren ve geri giden gezegen hareketleri var. Mars Balık Burcuna, Jüpiter Yay burcuna geçiyor, Merkür geri hareket etmek durumunda,Venüs & Uranüs düz hareketine geçmek için sıra bekliyor. Gezegenler bile arzuladıkları enerjiler ile Galakside kendilerini akışta bulmakta zorluk yaşarken, bizimde hedeflerimize ve yatırımlarımıza yaklaşımımız esnek ve yapıcı olmalıdır. Ani verilen kararlardan, aşırı optimist yaklaşımlardan, sonunu düşünmediğimiz kararlardan kaçınmamız en yüksek faydamıza olacaktır.

Başlangıç adımlarını sadece uygulaması bizim için mümkün olan yerden bebek adımlarla başlayarak atmalıyız. Yay burcu algılarımızı genişleten etkisi ile hedeflerimize ve gitmek istediğimiz yolu güllerle donatır. Fakat gittiğimiz yolun sonu istediğimiz yere ulaşmazsa hayal kırıklığı yaratır. Yay sadece deneyim ile ilgilenir, rasyonel ve mantıklı düşünmenin donanımları eksiktir. İnaç ve ilham bizi bir yolun ancak yarısına getirir. Deneyimimiz üzerinden elde ettiğimiz bilgi tek gerçek olduğundan insan için “esas doğru” kendi deneyimi üzerinden gelir.

Taoizmin kurucusu kabul edilen önemli bir Çin filozofu olan Laozi, deneyim adına yola çıkmaya hazırlanan bir savaşçı için söyle der:

“Bu Yol’da, küçük ve narin her şeye saygı gösterilmelidir. Gereken davranışı göstermek için en uygun anı kollamayı öğren.

Bir yayı birkaç kez çekmiş olsan bile oku nasıl yerleştirdiğine ve yayı nasıl gerdiğine yine de dikkat et. Neye ihtiyacı olduğunu bilen bir aceminin, aklı başında olmayan bir bilgeden daha zeki olduğu ortaya çıkar.”

Sevgi biriktirmek şans getirir, nefret biriktirmekse felaket. Sorunlarını teşhis edemeyen kişi, kapıyı trajedilerin girmesi için açık bırakmış sayılır.

Akrep Yeni Ayında hayatımızda başlatması için istek duyduğumuz deneyimler için bir yol haritası gereklidir. AKREP BURCU YENİ AY İLK YARDIM KİTİ bu yüzden sizinledir.

1. KÖTÜ ALIŞKANLIKLARINIZI BIRAKIN

Artık size hizmet etmeyen, eskisi kadar arzu duymadığınız davranış biçimlerinizi ve alışkanlıklarınızı değiştirmek için bu Yeni Ay enerjisini iyi kullanın. Sigarayı bırakmak, gece yemek yemek, aşırı alkol tüketmek gibi günlük yaşamınızı ve hedeflerinize ulaşmanızı etkileyen alışkanlıklarınıza son verin. Size iyi gelmeyen bir alışkanlığınızın yarattığı aniden gelen bir arzu atağına sadece 15 dakika tahammül ederek son verebilirsiniz. Sizi tetikleyen bir durum ile karşılaştığınızda dikkatinizi DEADS adı verilen bir stratejinin kullanımına çevirebilirseniz alışkanlığınızı zamanla ortadan kaldırabilirsiniz.

☆Delay (Ertele)
☆ Escape (Kaç)
☆Avoid (Kaçın)
☆Distract (Dikkatini dağıt)
☆Substitute (Yerine geçir)

2. HEDEFİNİZİ BELİRLEYİN

Yeni Ay başlangıçlar yapmak için mükemmel zamanlardır. Akrep burcunda gerçekleşen bu yeni ay enerjisini içinizde arzu ve tutku uyandıran bir hayalinizi hedefe dönüştürmek adına kullanın. Uzun süredir aklınızda olan bir türlü aksiyon alamadığınız ama ön hazırlığını yaptığınız hedefler için bir Akrep gibi yola çıkın. Hayalleriniz için yeni adımlar atarak, uzun zamandır arzu ettiğiniz hedefe karşı yol alın.

3. DENEYİMDEN KORKMAYIN

Deneyim bu yaşamdaki tek gerçekliktir. İnsan düşünce sistemini ancak kendi yaşadığı tecrübeler sayesinde oluşturduğunda gerçek bilgiye ulaşır. Denemeden bir ön yargıya varmayın, içinizden gelen bilgiyi ancak evrenin bilgisi ile birleştirebildiğinizde fikirlerinizi yaratabilirsiniz.

4. ACELE ETMEYİN

Jüpiter gezegeninin 8 Kasım 2018’de başlayacak olan Yay burcundaki transiti bizi sonumuzu düşünmeden kahraman olmak adına cezbeden bir etkiye sahiptir.

Jüpiter Yay burcunda yönetici olduğu yerde olduğundan bereket ve bolluk gezegeni için her şey mümkün hale gelir. Fakat her zaman mümkün olan her şey iyi demek değildir. Kendinizi gerçekleştirebileceğiniz hedefler koyarak geliştirmek başarıya giden anahtarınız haline gelir.

İyi şeyler hep zaman alır, kolay elde edilen kolay kaybedilir unutmayın.

5. PLAN YAPIN

Plansızlık bir hedefe doğru ilerlemenin önündeki en güçlü engeldir. Detayları ve şartları doğru ayarlayın. Sizi hedefinize yakınlaştıracak olan ulaşılabilir ve gerçekçi mikro bir liste yaparak aksiyon alın. Önce yapabileceklerinizden başlayın. “Plansız bir hedef, sadece bir dilekten ibarettir.” #antoinedesaintexupery

Bu Akrep Yeni Ayında, kış uykusuna yatan toprağınızın içerisine ne koyarsanız sonunda karşınıza o çıkacak.

Aklınız bir bahçedir,

Düşünceleriniz ise tohumun kendisi,

Ya çiçek yetiştirirsiniz

Ya da faydasız otlar

Yeni Ay’da kendinize sorun,

Çiçek dolu bir bahçemi istersiniz yoksa, faydasız otlarla dolu çorak bir bahçe mi isterdiniz ?

Siz karar verin.

Ekeceğiniz tohumunuza ❤️ kalbinizle bakmanız dileğiyle,

Sevgiyle.

StarZcope, Ayşe Zeynep Açıkalp © 2018

PS: Yeni Ay fazında Ay gökyüzünde görünür halde olmadığından girişimlerinizi Ay’ı hilal halinde görene kadar ertelemek en yüksek faydamıza olacaktır.