THE GREAT PYRAMIDS OF EGYPT — CAIRO

Bugün, İstanbul saati ile 22:11'de ⏰ (19 Ekim 2017) 26 ° Terazi ✶✷✹ burcunda Yeni bir 🌛Ay doğuyor.

Yeni aylar astrolojide. 🌞Güneş ve 🌙Ay’ın gökyüzündeki kavuşumu ile meydana gelerek, kozmik olarak evrende yeni bir enerji oluşumu yaratırlar.

Kişisel doğum haritalarımızda 👩‍💻 Terazi ♎️ burcunu yöneten ev konuları ve Terazi burcunda yer alan gezegenlerimizin temaları ile ilgili alanlar üzerinden bize yeni enerjiler getirirler.

Terazi burcu astrolojide her türlü ikili ilişkilerimiz ile alakalı olduğundan, hepimizin hayat alanlarında etkisi gözle görünür olacaktır. 🤼‍♀️

İlişkilerimiz bizim aynalarımızdır, yansıttığımız her ne varsa aklımızda, kalbimizde ve ruhumuzda karşımızdaki kişi ile paylaştığımızda o düşünce, o fikir yada o his anlam kazanır. 💌

O yüzden ilişkide paylaşmak şarttır. ‼️🔘

Jüpiter ♃♏︎ gezegeninin Akrep’te başlayan transiti ile birlikte bu paylaşımlar Merkür ☿♏︎ gezegeninin Akrep burcuna girmesi ile iletişim kurma biçimlerimiz uzun zamandır olmadığı kadar gerçekçi ve samimi hale gelecektir.

Güneş ve Ay’ın 26 °. Terazi burcunda yanyana duruşuna aynı açı üzerinden 26 ° Koç ♈︎ burcunda yer alan ☽☌☉ ⚖︎ ☍ ♅ Uranüs’ün partil karşıt açısı nedeniyle Uranüsyen temalarda ilişkilerde ani ve beklenmedik başlangıçlar 🙄 yaşayabiliriz.

♅ Uranüs, beklemenmedik olaylar yaratma potansiyeli 💥 bulunan bir gezegendir. Bireysel, sıra dışı ve devrimcidir. Şu anda Koç burcunda bulunmasının etkisi ile aniden bizi uyararak kendimizi ötekinden ayırmamız gereken koşulları hızlıca fark etmemizi sağlayacak enerji sağlar.

Uranüs’ün Yeni ay’a yaptığı karşıt açı nedeni ile ilişkilerde bir anda yaşanabilecek yüksek titreşimli 🙇🏻⚡️🙇‍♀️beklenmedik gelişmelere açık hale geliriz.

Bu tartışma yada anlaşma sosyal çevremizdeki bireylerle paylaşılmaya değer yapılar 🗿 üzerinden yeni enerjiler oluşturmamıza yardım eder. Karşımızdaki kişi ile hararetin tavan yaptığı bir sırada “anlaşmaya gönüllü” olduğumuz bir ortam yaratabilmek ❣️ Terazi burcunda gerçekleşen bu Yeni 🌛Ay’ın en önemli konusudur.

Bu durum sonrasında ortaya çıkacak sonuçta kazanan ve kaybeden olmamalıdır. 👯

Yaşam sahasında birey olarak kendimizi ifade ederken, karşımızdakini dinleyerek onun ihtiyacına göre cevap verebilmek, anlaşmanın 1️⃣ ilk kuralıdır.

Bazen tartışma veya bir anlaşma sırasında karşımızdakinin sözlerini kaçırarak, yada yeterince odaklanmayarak ilişkiyi sağlıklı şekilde devam ettirmeye yönelik niyetimizide kaçırırız. 😑

Kendimizi savunurken ihtiyacımızı ve isteğimizi doğru ifade etmek adına çaba göstermemiz gereken an’lar vardır. 💫

Böyle anların çoğunlukta olacağı yeni ay fazına girereken, bulunduğumuz ortamın yada etrafımızdaki kişilerin bizi rahatsız ve huzursuz edebilecek olan titreşimlerine aldırmadan 🌋kendimizi nezaketle, ahenkle ve sakin bir şekilde doğru ifade etmemiz ise 2️⃣ ikinci kuraldır.

Ne demişler “ Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.”

Tatlı dilin 🐍 iletişimde tüm güçlükleri yenebilecek bir gücü vardır.

Uranüs’ün Yeni Ay’a yaptığı gerilimli. ✂︎⚡︎✂︎ etki nedeniyle bizi kozmik olarak etki altına almış olsada, ağzımızdan 🗣 çıkana sahip çıkmak, karşımızdaki kişinin yumuşamasını ve bizi anlamasını kolaylaştırmasına yönelik davranış biçimi geliştirmek ilişkilerimizde bize destek olacak dönüşümsel enerjiyide beraberinde getirir. 👁👄👁

Çünkü ne zaman bir konuşma esnasında savunmaya geçsek, aslında o an karşımızdaki kişiyi kaybederiz. 🕵🏻‍♀️

Savunma varsa, ortada ne ahenk 🌸 kalır, nede 👫 anlaşma; savunma yaparak kendi seslerini kendilerine duyurmaya çalışan kişilerden başka…

İşte o zaman konuşma sahasında 🏃‍♀️uygulanması gereken adaletli şartları olduğu ve kuralları olması gereken oyunu 🏃🏼kaybederiz.

İki tarafta kaybettiğinde, kazanan olmaz.

Anlaşma sağlanmaz. 🏆

Ta ki bir daha aynı şartlarda buluşana kadar…

Terazi ⚖️ Burcunda gerçekleşen Yeni 🌛⭐️ Ay’ın enerjisini en yüksek faydamıza kullanmak adına:

  • Esnek ve yapıcı olmak, bireyliliğimizi ifademizde karşımızdaki kişinin ihtiyaç ve isteklerini göz önüne alarak iletişim kurmak,
  • • Ani gelişen olaylara ve beklenmedik yaklaşımlara karşı hazır olarak gemileri yakmamak, ve ötekinin düşüncesine ve sözlerine saygı duymak
  • • Karşımızdaki ne diyor olursa olsun onu dinlemeye çalışarak, duyduklarımıza karşı sorular sormak ve niyetini anlamaya çalışmak (anlaşmaya gönüllü olmadan nasıl anlaşabiliriz?)
  • • İlişkilerimizde vereceğimiz güdüsel ve ani tepkilerin yeni durumlar yaratma potansiyelinin farkında olarak. sakin kalmak ve yeniye yer açabilmek adına eskinin yıkılmasına yönelik enerjinin akışını sağlamak
  • • Hem kendimizi hemde karşımızdaki doğru kararlar almaya teşvik ederek, dengeyi sağlamak, adaletli ve uyumlu olmak
  • • Ani gelişebilecek kazalara, tartışmalara ve durumlara karşı risk almaya meyilli olan ruh halimizin farkında olmak ve alacağımız risklerin yapıcı gelişimler sağlaması halinde verim sağlayacağımızı unutmamak
  • • Bireysel olarak ani şekilde uygulanmasını isteyeceğimiz kararları gözden geçirerek, paylaşmamız gereken kişilerle ertelemeden doğru zamanda ve doğru yerde paylaşamak hepimizin en yüksek faydasına olacaktır.

Bu güzel 🌟 ve ahenkli ✨Yeni Ay 🌈 bize beklenmedik hızlı gelişmeler ve deneyimler vaad ederek ilişkilerimizi yapılandıracak olan konuları gündeme getirecektir.

Bu temaların yıkıcı / yapıcı sonuç vermesi iletişim kurma potansiyelimize bağlı olarak ilişkilerimiz Uranüs tarafından ani şekilde ortaya çıkan durumlar dolayısıyla sorgulanacaktır.

Bağımsızlık 👩‍⚖️ ve özgürlük ☮️ temalarının içinde çokça bulunduğu bu Yeni Ay’da yeni yapıların hayatımıza yeni tohumlar 🌱ekebilmesi için normal kabul ettiğimiz düşüncelerimizin dışına çıkarak kendimizi olduğumuz gibi ifade etmek bizi özgürleştirecektir.

Yakın 💏 ilişkilerimizde, ortaklıklarımızda 👬veya iş ilişkilerimizde 💼 rahat nefes almamızı sağlayacak bireysel kendimizi ifademiz sosyal alanlarımızda yeni başlangıç enerjileri yaratacaktır.

Bu enerjinin dengesini doğru kurmanın yolu dilimizin ucundan evrene aktaracağımız sözcüklerde gizlidir.

Ne dersek, ne paylaşırsak aslında o kadarız unutmadan,

Kimseyi kendimizin yüksek voltajlardaki titreşimlerine maruz bırakmadan ahenkle ve neşe ile paylaşımlar gerçekleştireceğimiz Yeni 👁⭐️👁. Ay’lar dilerim…

©Ayşe Zeynep Açıkalp