Berlin Wall — Germany

Sonu olmayan yollar, Taşı olmayan kaldırımlar 🌟

Bugün Oğlak ♑️ burcunda bir dolunay 🌕gerçekleşiyor, etkilerini bir kaç gün öncesinden hissetmeye başladığımız bu günlerde birbirine karşıt yapan yaşam ışıkları (Güneş ve Ay), yanlarına aldıkları Mars ve Plüton gezegenleri ile birlikte hepimizi yoğun bir stres ve yorgunluk enerjisi ile donatıyorlar.

Oğlak burcundaki Pluton gezegeninin Ay ile yaptığı kavuşum enerjisiyle yapılandırmak istediğimiz yaşam alanlarımız ve hedeflerimiz, savaş gezegeni Mars ile kavuşum yapan Güneş ile durumu iyice gergin 💥 hale getirerek bize ideallerimizi sorgulatıyor! ☉☌♂☍ ☾☌♇

Bir nevi hayatımızda ilerlemek istediğimiz yollarda engel yaratıyor.

Dolunay ışığının su 🌬üzerine yansıyan hali misali; hedeflerimiz, ideallerimiz ve hayallerimiz kadar bunların gerçekçilik, sağlamlık ve uygulanabilirlik engelleri de şuanda yaşamımızda fark edebilmemiz için su yüzünene ⛵️ çıkıyor.

Zihnimizi ve kalbimizi uzun zamandır rahatsız eden yoğunluğumuzun nedenlerini netleştirmek, duygularımızın yükseldiği yerleri takip ederek içimizdeki toprak enerjisini harekete geçirmemizi sabote eden duygularımızın farkına varmak, bu dolunay enerjisini anlamanın en kestirme yolu olacaktır.

Toprak grubu burçlar (Başak, Boğa) arasında yer alan Oğlak, yaşamlarımızı biçimlendiren, yapı kuran özelliği ile hedeflerimizi gerçekleştirmemizde en büyük rolü oynar.

Oğlak burcunun mesajı; her zaman sorumluluk almak ve plan yapmaktır.

Emir komuta zincirini doğru şekilde anlayan ve hiyerarşiye saygı gösterdiği yerden hedeflerine ulaşan oğlak enerjisine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var!

Gideceği yol ne kadar engebe ya da zorluklarla dolu olursa olsun Oğlak günde bir adımda olsa o yolda hedefine doğru ilerler.

Dayanıklıdır, bizi hedeflerimize ulaştıracak ve yeteneklerimizi kullanmamıza yönelik sonuçlar oluşturmamıza yardım edecek kararları almamızı sağlar.

Hayatımıza dair hedef ve umutlarımızı gerçekleştirebilmek adına, yeterli donanıma sahip olup olmadığımızı sorgular.

Uzun zamandır hayatımızla ilgili gelişme ve değişim ihtiyacımız olan durumların farkına fazlası ile vardığımız bu günlerde bekleyecek takatimizin kalmadığı bir duygusal yoğunluk içinde olduğumuzu hissediyor olmak, tam da Oğlak burcu dolunayının içimize koyduğu engebeli titreşimleri temsil ediyor ve önümüzde engel yaratan koşulların farkına varmamızı sağlıyor!

Kendini koruma ve yapılandırma arayışında olan yaşam hedeflerimiz, bizden duygusal olarak sorumluluk ve sabitlik bekleyen ihtiyaçlarımız karşısında denge istiyor.

Harekete geçmenin, istikrarlı şekilde ilerlemenin zor olduğu bir enerji ile yol almak, yeterli güvenlik önlemi almadan çıktığımız bu yolda, bizi yarı yolda bırakma ihtimalini de peşinden getiriyor.

Kaldırım taşları sağlam değil, hatta yolun sonundaki kapılar bile kapalı hissi veriyor!

Kendimizi huzurlu, sağlam ve yapıcı bir yolda yürürken bulmaktan çok daha gerilerde yol alıyoruz.

Ama unutmuyoruz ki, durmadığımız sürece ilerlemiş sayılıyoruz.

Fakat nasıl yürüyoruz kendimizi güvende hissetmeden?

Kaç adımda bir köşe dönüyoruz?

Bizi doyuma ulaştıracak yaşam hedeflerimizin peşinden gitmek isterken, isteklerimiz ile çelişen duygusal farkındalığımız bizden dolunay enerjisi ile ‘bir şeyleri sonlandırmadan, tamamlamadan, bırakmadan yolumuza devam edemeyeceğimiz’ mesajını veriyor.

İşte tam o anda içimizden bir ses fısıldıyor:

“Ya şimdi — Ya hiç”

Ay ile kavuşum halinde olan Plüton gezegeni dolunay enerjisinin yoğunluğunu arttırarak bize biraz atar yaptırıyor.

Bizden transformasyon ve sonlandırma enerjisi talep eden Oğlaktaki Ay — Pluton kavuşumuna karşıt açı ile atarlanan Yengeç burcundaki Güneş — Mars kavuşumu tansiyonu yükseltiyor ve çektiğimiz resti bir kez daha gözden geçirmemize istinaden bizi uyarıyor.

Gücümüzü kaybettiğimizi hissettiğimiz yerden, belki de kontrolü tekrar ele geçirmek adına duygusal kriz çıkarmanın tek yol olduğunu düşündüğümüz durumların içerisinde buluyoruz kendimizi.

İşte bu noktada dolunay mesajı ortaya çıkıyor, ve soruyor;

-Hedeflerimizi gerçekleştirmek için çıktığımız yolda hayatımızın hangi alanlarında engeller ile karşılaşıyoruz? Bu engeli yaratan kendimiz miyiz, öteki mi?

- Gücümüzü kaybettiğimizi düşündüğümüz yaşam alanlarımız nerelerdir?

-Hangi alanlarda hedeflerimize ulaşmamızı zora sokmamak adına öfkemizi içe atar olduk?

-Bize duygusal baskı ile kendi isteklerini dayatan kimleri taşıyoruz yaşam alanlarımızda?

Pasif agresif yaklaşımlar ile manupülatif oyunların içinde kendimizi bulabileceğimiz bu zamanda, güç savaşlarına girişmeden, atar yapmadan, yakmadan, yıkmadan hareket etmemiz gerekiyor!

Zaman, ilk önce kendi duygularımızın sorumluluğunu alma zamanıdır.

Kendi kendimize otorite uygulayamadıkça, yürümek istediğimiz yolda bize engel koyan taşları aşmaya yetecek donanıma sahip olamayız.

Ayağımızı attığımız yol, sağlam kaldırım taşları ile döşenmiş bile olsa, içsel dengemiz yoksa doğru basamayız.

Bir yerde düşer ve zaman kaybına yol açarız.

Oğlak burcunun en sevmediği sonuca varırız.

İçsel dengemizi bulmak ve zamanı doğru kullanabilmek adına tek yapabileceğimiz şey içinde bulunduğumuz durumları reddetmeden gerçekçi olmak ve hedeflerimize yönelik donanımsal gücümüzü kabul etmek olacaktır.

Sakin olmak, plan yapmak ve ne kadar yavaş olursa olsun hedefe doğru ilerlemek ideallerimize yönelik yapılandırmaları doğru şekilde kurgulamamıza yardım eder.

Huzurlu, güvenli ve engeli olmayan yollar yaratmak adına gökyüzünün ışık dolu yolunu takip etmek her zaman başarıya giden yolu aydınlatacaktır.

Dolunayın suyun üzerine yansıyan ve aydınlatan tarafı gibi, sizler de duygularınızın ortaya çıkardığı yansımaların bize farkındalık kazandırmasına ve içinizi aydınlatmasına izin verin.

PS: Bu yazıyı hayatımın en yüce oğlak burcu olan kız kardeşim Nükhet’e ithaf ediyorum. Sen yeter ki hayal et ve ilerle, tüm engebeler kalpten çiçeklerle dolu bostan olacaktır.

Sevgiyle…

©Ayşe Zeynep Açıkalp

Like what you read? Give STARZCOPE ✨ 🔭 a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.