Den svatého Patrika letos připadá na sobotu a přípravy oslav jsou už v plném proudu. Mikulovský zámek poprvé zazáří zeleně, a tak se lidé můžou těšit na pořádnou podívanou.

Irská whisky, zelené drinky, leprikóni nebo čtyřlístky. To bezpodmínečně patří ke Dni svatého Patrika, který každoročně připadá na 17.3. Tento původně irský svátek se rozšířil do celého světa a velmi rychle si jej oblíbili i Češi. A tak se v sobotu bude slavit také v Mikulově, který se v tento den stane světovým.

Zelený zámek uvidíte na kilometry daleko

Pokud přijíždíte do Mikulova od Brna či z Rakouska, vítá vás silueta zámku z 13. století. Jestli se tam chystáte v sobotu večer, uvítá vás dominanta v zelené. …


Pobočku českého kosmického inkubátoru ESA BIC otevřela v Jihomoravském inovačním centru (JIC) v Brně agentura CzechInvest při příležitosti 40. výročí letu Vladimíra Remka, prvního československého kosmonauta do vesmíru.

Zařízení pro přenos kosmických technologií

Náměstek jihomoravského hejtmana Jan Vitula osvětlil pro naši redakci, že je to zařízení Jihomoravského inovačního centra pro přenos kosmických technologií do praxe firem. Kraj dá do tohoto centra běhou dvou či tří let asi 200 000 eur (pět milionů korun) k podpoře toho, aby firmy mohly využít technologie, které byly vyvinuty v kosmickém výzkumu.

Nové technologie pro začínající firmy

Vzešly z něj fantastické věci od superlehkých kol až po unikátní naváděcí mapové systémy. Kraj se snaží aby nové technologie hojně využívaly zvláště začínající firmy, které tím mají šanci stát se brzy velmi silným hráčem na trhu. …


Ještě v září roku 2016 přicházelo každé ráno do Centra sdílených služeb společnosti Edwards Services v brněnském Spielberk Office Centru asi 150 lidí. Nyní, o rok a půl později, vzrostl počet zaměstnanců firmy na 355.

Společnost plánuje další rozšíření

Zabírají tak celých pět pater moderní výškové budovy. A společnost plánuje další rozšíření i letos. „Nyní je otevřeno přibližně třicet zajímavých pracovních míst pro finanční oddělení i několik pozic pro oddělení zajišťující péči o naše zákazníky,“ říká specialistka pro Employer Branding společnosti Aneta Grünspanová.

Dodala, že v Brně firma zaměstnává 25 různých národností i z takových exotických zemí jako je Mauritius, Mexiko nebo Kuba.

Edwards součástí gigantu Atlas Copco

Centrum sdílených služeb se rozrůstá díky tomu, že se společnost Edwards v roce 2014 stala součástí švédského strojírenského gigantu Atlas Copco. Proto také brněnské centrum služeb nyní změnilo jméno. „Centrum sdílených služeb nabízí finanční služby a zákaznický servis pro více značek našich výrobků. Vzhledem ke strategii společnosti Atlas Copco jsme se rozhodli pro změnu názvu“, vysvětlil jednatel společnosti, která nově nese název Atlas Copco Services s.r.o., Pavel Šustek. …

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store