Bu konuda ben böyle düşünmüyorum.
Kamil Kalkan
2

Kitap çok karmaşık ve göreceli bir şey. 20 yaşlarımda hemen hemen her kitaba önem verir pek sevmesemde bitirmeye çalışırdım ama 30 lara yaklaşınca atmaya başladım yeni çıkan hiç bir şeyi alamaya başladım bir çoğu dana pisliği (bullshit). Birisi sırf hemşire olduğu için iyi biri olmayacağı gibi birisi sırf yazar olduğu için benden çok biliyor anlamına gelmez. Özellikle yerli yabancı yeni yazarlar baya dana pisliği. Sonra zaten bir baktım akademik kitaplar arasındayım çünkü en azından bir disiplin var.

Biraz Amerikanve İngiliz edebiyatı dersleri aldığımdan zaten kural açık ilk 10–100 sayfada yakalıyorsan yakala sonra hayatın sırrını versen bile ilgilenmiyorum. E durum böyle olunca kitaba para vermek en azından anlamsız hatta yazarların özellikle kurgu yazarları kendi kendilerini yayınlayıp sonra beğenenlerden bağış alması bağışların istediği rakama geldiğinde ikinci kitabı yada bölümü yayınlanmalı. Yoksa yoğurt yiyip gündüz düşü gören roman yazıyor.

İnternette şu an 1000 lerce e kitap var pdf olarak indirip txt yada mobi yapıp e-kitaba atılıyor. PDF olarak da olur ama çok hantal ve kirli oluyor. Özellikle e-kitap şeklinde Facebook ta aratırsanız çok iyi gruplar var ayrıca aradığınız kitap ismi sonuna e-kitap ekletseniz türkçe mevcut indirme blogları açılıyor. Bazı yerler virüs ara yüzü ama oraları farkedersiniz dosya ismi ile aradığınız şeyin ismi aynı olmuyor.