Išsijunk telefoną!

Aidis Dalikas

Paskutinį mėnesį dariau eksperimentą. Bet apie viską nuo pradžių:

Kanų Liūtų festivalio metu net per kelis pranešimus išgirdau terminą “phantom vibration” ir pagaliau supratau, kas su manim negerai! Jau kuris laikas vis pajusdavau, kad “kažkas suvibravo”, pasitikrindavau telefoną, o ten — ramu. Visą tą laiką galvojau, kad tai — mano telefono gedimas ar bug’as programinėje įrangoje. Bet pasirodo, phantom vibration — labai rimtas dalykas, apie kurį prirašyta daugybė straipsnių.

Išsiaiškinus tai, ramiau nepasidarė. Pradėjau pastebėti, kaip mane išmuša iš ritmo pastovus telefono tikrinimas. Kelis kartus pagavau save, pradėjusį rašyti laišką klientui ar galvoti apie kokios nors problemos sprendimą, o po to nuklydusį į interneto platybes ir jau pusvalandį bežiūrintį kokį nors video apie naujai atrastą žuvų rūšį. O viskas prasidėdavo nuo staiga atėjusio pranešimo apie gautą naują el.laišką iš Facebook’o apie nepatvirtintą reklamą, perskaitęs jį užsukdavau patikrinti ją į FB, tuomet grįždavau į savo naujienų srautą, tuomet…

Tą patį kartais pastebiu ir savo kolegų elgesyje. “Išjungtas garsas” anksčiau reikšdavo sąlyginę ramybę, tačiau dabar tai nebepadeda. Kiekviena vibracija sukelia trumpą, bet pastebimą traukuliuką — staigiai pasižiūrima į telefoną, akimis permetama atėjusio laiško/pranešimo esmė, telefonas išjungiamas ir vėl grįžtama prie pokalbio. Iš pradžių tai nemaišydavo, tačiau kuo toliau, tuo dažniau pastebiu, kaip stipriai tai išblaško visų pokalbio dalyvių dėmesį. Pasidarėme tarsi pavlovo šunys, išsiugdę labai stiprų sąlyginį refleksą.

Taigi, supratęs, kad arba reikia susitvarkyti, arba pasidarysiu visiškas vibracijų vergas, nusprendžiau atlikti labai paprastą eksperimentą.

Visą mėnesį visiškai išjungiau visus pranešimus — apie Facebook žinutes, apie naujus emailus, apie Delfi naujienas ir programėlių atsinaujinimus. Telefone palikau du režimus — kai telefonas vibruoja TIK kažkam skambinant (dienos režimas) ir kai telefonas vibruoja TIK skambinant artimiausiems žmonėms (susitikimų režimas). Apie garsą išvis pamiršau.

Rezultatas — nieko neatsitiko. Visus pranešimus, emailus ir kitus notification’us pasitikrindavau tik tuomet, kai tikrai tam turėdavau laiko. Kaskart pasitikrinęs galėdavau iškart skirti laiko follow-up’ams — susiplanuodavau, kada atsakysiu, arba iškart atsakydavau laiškus, atrašydavau skubias žinutes ir t.t. Viskas, kas pasikeitė — baigiau trūkčioti ir karštligiškai traukti telefoną eidamas gatve, vairuodamas, kalbėdamasis su komanda ar įdėmiai dirbdamas kompiuteriu.

Nei vieno svarbaus emailo neatsakiau per vėlai, nei vienam Facebook pranešimą siuntusiam žmogui nereikėjo laukti mano atsakymo labai ilgai, ir visi mano susėdimai pasikalbėti su kolegomis praėjo ramiai ir be papildomų trukdžių.

Keista, tačiau toks, atrodytų paprastas lifehack’as atnešė labai daug ramybės kasdieniniuose procesuose ir įkvėpimo kažką toliau tobulinti. Pagaliau nebeliko tokių situacijų, kai rašant emailą kompiuteriu, staiga suvibruoja telefonas, jį išsitraukiu, patikrinu gautą FB žinutę, tada skubu atsakyti, skambinu klientui, einu pasikalbėti apie iškilusią problemą su projektų vadovais, tuomet grįžtu prie kompiuterio ir turiu dar ilgokai pamąstyti, ką dariau ir kurioje vietoje nutrūko mintys.

Todėl labai rekomenduoju — pabandykit išsijungti ir jūs. O jei turit kitų patarimų, kaip optimizuotis — pasidalinkit.

aidis

Thoughts and observations on business, advertising and productivity

Aidis Dalikas

Written by

I usually talk about advertising on social, great content and reaching the best audiences with it. Here I tend to digress. Enjoy my thoughts and add yours.

aidis

aidis

Thoughts and observations on business, advertising and productivity