Status quo vergai

“Kaip tai padaryti? Neįmanoma. Čia per daug sudėtinga. Niekas to negali išspręsti.”

“Šitos problemos seniai visiems aiškios. Tu čia keli bangas kur to visai nereikia. Mūsų įmonei šitas sprendimas tikrai nepadės. Pas mus visai kita situacija.”

“Gal ir nebloga idėja. Reikėtų susėsti, padiskutuoti, aptarti visus už ir prieš ir pamąstyti, ar tikrai galim sau leisti galvoti apie šito sprendimo įgyvendinimą. Pabandykime rasti laiko kito ketvirčio pradžioje.”

“Kas tas LEAN? Gal tu eik dirbti geriau”

“Visos panašios įmonės taip daro, kodėl mes turėtumėm daryti kitaip?”

“Tu žinok pas mus atsakingas skyrius tikrai to nepadarys, neverta kelti bangų.”

“Visos tos programos yra per daug sudėtingos. Man žymiai paprasčiau ranka šitą padaryti. Nu ir kas, kad ilgiau užtrunka. Bet tai kiek aš užtruksiu, kol šitą suprasiu kaip daryt. Ir net jei suprasiu, vis tiek veiks blogai. Žinau, jau buvo tokių kaip tu čia, bandė jau optimizuot”

“Va, pabandžiau ir žiūrėk, neveikia. Sakiau, kad neverta net bandyti.”

“Tokioj įmonėj kaip mūsų čia net nesvajot gali apie kažkokius pakeitimus. Valdžioj durneliai, nieko nesupranta, be šansų”

Ir tada kažkas ima ir padaro. Optimizuoja. Parduoda. Sukuria. Pabando.

Suklysta, patobulėja ir pabando vėl. Ir važiuoja toliau — greičiau, paprasčiau ir su džiaugsmu. O tie, kurie priešinosi progresui ir sveikam protui, “nes neįmanoma”, savo mantrą kartoja jau kitoje organizacijoje.

Kas keisčiausia, tie žmonės, kurie labiausiai priešinasi status quo išjudinimui, dažniausiai būna ir labiausiai juo nepatenkinti. Tie, kurie labiausiai bijo pasikeitimų, labiausiai ir pyksta, kad “niekas čia vis tiek nesikeičia”. Kyla rimtų įtarimų, kad tokių žmonių problema — ne darbe, procesuose ar aplinkoj, kuri, anot jų “niekada nepasikeis”. Jiems tokia amžino nepasitenkinimo situacija patogi. Nelikus problemų, jie paprasčiausiai nežinotų, ką daryti — nes visa jų esmė — būti nepatenkintiems. Gaila, kad jie to niekaip nesupras.

Bet ačiū Dievui, kad jų kuo toliau, tuo mažiau.


Ačiū kad skaitėt! Jei patiko — pasidalinkit su kolegom ar paspauskit žalią širdutę žemiau. Ir aišku, nepamirškit sekti Socialaus marketingo Facebook’o,Instagram’o LinkedIn’o ir, jeigu patinku, mano asmeninio FB profilio. Taip nepraleisit NEI VIENO įdomaus mano įrašo.