У Сумах відбувся тренінг “Взаємодія громадян із владою у громадських ініціативах”

26 липня о 14:00 в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся другий тренінг з серії тренінгів “ГРОМАДЯНИН “А” — “ВЗАЄМОДІЯ ГРОМАДЯН З ВЛАДОЮ У РЕАЛІЗАЦІЇ ГРОМАДСЬКИХ ІНІЦІАТИВ”.

“ГРОМАДЯНИН “А” — серія тренінгів, організованих Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” у. м. Суми, спільно з Сумською обласною універсальною науковою бібліотекою та Юридичною клінікою Сумського державного університету. Мета — активізація та самоорганізація громадян, покращення взаємодії громадян з владою, посилення практик використання інструментів участі для прийняття рішень на місцевому рівні.

На початку заходу громадянам було презентовано ініціативу “Активна Громада”, а також проект Інституту “Республіка” — “Активна Громада: право вибору”. Згадали і про результати регіонального форуму “Синергія влади і громади — можлива?/!”, який відбувся у Сумах в червні.

фото — Антон Кулябка

Після чого, учасники перейшли до обговорення системи влади в Україні, аби під час вирішення проблем громад більш краще орієнтуватись у підвідомчості окремих органів та конкретніше формулювати ключові питання, з яких населення комунікує з представниками влади, адже чим конкретніше буде описана проблема, тим швидше та якісніше вона буде вирішена зі сторони адміністративних органів.

фото — Антон Кулябка

Не обійшлось і без групової роботи: учасники обговорювали та визначали нагальні проблеми міста Суми, а також концепції їх вирішення. Маємо надію, що саме комплексний підхід до визначення проблеми стане першим кроком до формування громадських ініціатив у місті, адже розуміння ситуації та вивчення усіх особливостей питання полегшує роботу над впровадженням ініціативи.

фото — Антон Кулябка

На завершення учасники змоделювали ситуації взаємодії громадських активістів та представників влади, аби більш краще зрозуміти як потрібно комунікувати з представниками державних органів під час вирішення того чи іншого питання.

Окремі учасники відзначили, що подібні практики моделювання ситуації стануть у нагоді не лише у при спілкуванні з представниками влади, а й покращують комунікаційні здібності в цілому.

фото — Антон Кулябка

Дякуємо учасникам заходу за продуктивну роботу під час тренінгу. Чекаємо на всіх охочих на наших майбутніх заходах із обміну кращими практиками громадської активності!

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” — об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”. Відомо, що місто Суми приєдналося до мережі “Активної Громади” з січня 2017 року.

Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Сторінки Активної громади Сум: Facebook / Telegram / Viber