Якою має бути виборча реформа? — круглий стіл в Сумському національному аграрному університеті

15 листопада в Сумському національному аграрному університеті Активна Громада Сум разом із студентами-правниками обговорила якою ж має бути виборча реформа та які виклики стоять перед громадянами у цьому процесі.

Учасникам дискусії було представлено дослідження ВГО “Інститут “Республіка” щодо основних недоліків виборчого законодавства. Дослідження відбувалось у співпраці з ВІ “Активна Громада” Інституту “Республіка”, у якому взяли участь 405 експертів з різних областей України.

Протягом дискусії було обговорено окремі проблеми виборчого законодавства, зокрема щодо встановлення чіткої відповідальності за порушення у виборчому процесі, особливості формування виборчого кодексу, специфіку формування виборчих округів.

Молоді спеціалісти зазначили, що ініціатива із виборчим кодексом, на їхню думку, є позитивною, через те, що мати кодифікований акт набагато краще з точки зору загальної систематизації законодавства.

Окремим аспектом дискусії стало визначення потреби підвищення освіти у сфері виборчого законодавства для школярів та студентів, особливо щодо загального розуміння виборчого процесу та роботи із етапами виборчого циклу.

Не обійшлося і без обговорення особливостей формування прохідних списків кандидатів в депутати за підсумками голосування виборців. Так, кандидат із 70 голосами із 100 на окрузі виграє у кандидата з 500 голосами із 1000 на окрузі, що є особливістю формування виборчих округів в цілому.

Цікаво, що студентство з осторогою ставиться до потреби організувати процес голосування за кандидатів в депутати в мережі Інтернет. Але, в той же час, учасники заходу проявили інтерес до ознайомлення із специфікою роботи з електронним цифровим підписом.

До того ж, учасники долучились до підписання петиції про невідворотність покарань у виборчому процесі.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” — об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.

Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Сторінки Активної громади Сум: Facebook / Telegram / Viber