Öztürk Grup Vaka İncelemesi

Öztürk Grup Vaka İncelemesi

Öztürk Grup firması mutfak, iç mimarlık, yatırım ve gayrimenkul sektörlerinde Türkiye’nin en bilinen firmalarındandır. Şirket hizmet verdiği sektörler için birbirine bağımlı 3 farklı marka yaratmıştır.

Vaka Bilgisi

30 yıllık deneyime sahip şirket 3 farklı markasını tek çatı altında müşterilerine sergileyebilmek için yeni bir website ve yeni bir marka kimliği ihtiyacı için dijital çözümleri bizden istedi.

Biz de şirket için başarıyla 4 farklı hizmet kategorisinde çalışmalarımızı başarıyla tamamladık.

Marka Kimliği
Sketch & Wireframe Şablonu
Arayüz Tasarımı
Front-End & Back-End Yazılımı

Marka Kimliği

Öztürk Grup Marka Kimliği

Bir çok logo denemesinden sonra minimal ve modern olması açısından sadece “Ö” harfini kullanma kararı aldık. “Ö” harfini ızgara yapısına yerleştirerek dinamik bir logo oluşturduk.

Öztürk Grup Marka Kimliği

Eskiz & Wireframe Şablonu

Öztürk Grup Eskiz Şablonu

Yaratıcılığımızı zirveye taşımak için kağıt ve kalem kullanarak bir çok şablon denemesinden sonra doğru düzeni bulduk. Kullanıcı deneyimi araştırmasından edindiğimiz bilgiler neticisinde kullanıcıların siteyi rahat kullanımına uygun eskiz çalışmalarını tamamladık.

Öztürk Grup Eskiz Şablonu

Eskiz ile yarattığımız yol haritalarını ve şablonları detaylar ekleyerek dijital ortama aktardık. Ana hatlarıyla oluşan tasarımı ızgara yapısına uygun şekilde düzenledik.

Öztürk Grup Wireframe Şablonu

Arayüz Tasarımı

Öztürk Grup Anasayfa

Kullanıcı deneyimi için geliştirdiğimiz wireframe şablonlarını sanatsal arayüzlerle yeniden tasarladık. Giriş sayfasında navigasyon amacıyla alt markaları temsil eden 3 farklı panel parçası koyduk. Her panel içerisine marka adını, temsili bir resmi ve markanın açıklamasını yerleştirdik. Ayrıca kullanıcıların hızlıca iletişime geçebilmesi amacıyla bir iletişim formu oluşturduk.

Studio 810

Yaratıcı mutfak çalışmaları yapan bir çok ödüle sahip Studio 810 markası için yaratıcı bir sayfa oluşturduk. Sayfanın en başına eski çalışmalardan oluşan bir slider ve tanıtım yazısı yerleştirdik. Slider altında sektör içerisinde dünyanın en büyük markası olan Hafele ile olan iş ortaklığı bilgilerini ve kalite yazısını sergiledik. Tasarım, üretim ve uygulama hizmetlerinin tek bir noktadan gerçekleştirdiğini göstermek için iconlarla vurgulama yaptık ve alt kısımda ise şirketin son projelerini ve mutlu müşterilerini yerleştirdik.

810 Yatırım ve Gayrimenkul

810 Yatırım ve Gayrimenkul için modern, bilgilendirici ve işlevsel bir yaratıcı arayüz çalışması yaptık. Yenilikçi bir slider kısmının aşağısında hakkımızda ve hizmetlerimiz kısmında 30 yıllık tecrübeyi vurguladık. Projeler bölümünde modern bir kaydırıcı slider yarattık. Bu sayfada referansları ve iletişim parçalarını yatay bir görünümde yerleştirdik. Alt kısımda ise müşterilerin etkileşimde bulunabilecekleri gerçek bir harita tasarladık. Bu harita sayesinde müşteriler çeşitli mülklerin durumunu sorgulayabiliyor.

810 İç Mimarlık

Sanatsal iç tasarım çalışmaları yapan 810 İç Mimarlık markası için sanatsal bir minimal tasarım oluşturduk. Giriş kısmında modern ve etkileyici bir slider ile en yeni projeleri önizledik. Hizmetler bölümünde minimalist 4 fotoğraf ve genel başlıkların açıklamalarını koyduk.

Front-End & Back-End Yazılımı

Öztürk Grup Front-End Yazılımı

Oluşturduğumuz arayüz tasarımını responsive yapısıyla bütün cihazlarda ve ekranlarda sorunsuz çalışacak kodlar ile yazdık.

810 Yatırım ve Gayrimenkul Back-End Yazılımı

810 Yatırım ve Gayrimenkul sayfasının alt kısmında bulunan mülkeleri sergileyen eş zamanlı bir harita için kusursuzca çalışan bir fonksiyonel back-end yazılımı yaptık.

Allfocus ile tanışın! Markalara özel olarak kurumsal kimlik, tasarım, yazılım, optimizasyon, dijital pazarlama ve danışmanlık hizmeti verir. Markanızın ihtiyacı olan internetin bütün odak noktalarını hemen Allfocus’u ziyaret ederek bulabilirsiniz.