KSN Lojistik Vaka İncelemesi

Türkiye’nin lojistik sektöründe öncü olan KSN Lojistik için istekleri doğrultusunda websiteleri için yeni bir kullanıcı deneyimi çalışmasını, marka sunumları için sunum şablonu ve reklam görselleri çalışmalarını başarıyla tamamladık.

Problem

Yenilikçi ve sade bir marka kimliği yapısına geçmek isteyen KSN Lojistik firması toplamda 4 farklı kategoride bizden istekte bulundu.

  • Kullanıcı Deneyimi Uyumlu Website Akış Şeması
  • Website Wireframe Şablonu
  • Sunum Şablonu
  • 5 Farklı Reklam Görselleri

Kullanıcı Deneyimi Uyumlu Website Akış Şeması

KSN Lojistik Kullanıcı Deneyimi Uyumlu Website Akış Şeması

Sayfa yapısı ve içerikleri karmaşık şekilde olan KSN Lojistik sitesi için çoklu sayfa yapısında bir akış şeması oluşturduk. Genel olarak “Anasayfa, Kurumsal, Lojistik Hizmetlerimiz ve Haberler” şeklinde 4 farklı başlıktan oluşan sayfalardaki içeriklerin kullanıcıların daha rahat bilgi edinebilmesi amacıyla sıralamasını değiştirdik.

Website Wireframe Şablonu

KSN Lojistik Website Wirefame Şablonu

Kullanıcıların site ile etkileşime geçerek oyunlaştırma deneyimi yaşayacağı bir animasyonlu wireframe şablonu oluşturduk. Kullanıcının site üzerinde sürekli gezinmesini sağlamak amacıyla wireframe şablonu üzerinde takip eden bir ok düzeni oluşturduk.

KSN Lojistik Website Wireframe Şablonu

Sunum Şablonu

KSN Lojistik Sunum Şablonu

KSN Lojistik firması, müşterilerine ve ekibine yaptığı sunumları marka kimliğini yeniden yansıtacak şekilde düzenlemek istiyordu. Bizde bu amaçla sunumlar için yeni bir şablon ve sunum içeriklerini oluşturduk.

Reklam Görselleri

KSN Lojistik Reklam Görselleri
KSN Lojistik Reklam Görselleri

Dijital pazarlama ve dergi reklamlarında kullanılmak üzere firmaya 5 farklı şablonda reklam görselleri hazırladık. Bu görseller bir çok lojistik dergisinde basılı olarak yer aldı.

Allfocus ile tanışın! Markalara özel olarak kurumsal kimlik, tasarım, yazılım, optimizasyon, dijital pazarlama ve danışmanlık hizmeti verir. Markanızın ihtiyacı olan internetin bütün odak noktalarını hemen Allfocus’u ziyaret ederek bulabilirsiniz.