J.D., LL.M. Ve SJD Nedir?

Merhaba, bu hafta sizler için Amerika’da hukuk eğitim derecelerinden J.D, LL.M. ve SJD’den bahsettik. Ekonomik ve teknolojik gelişmelerinin hızla arttığı, globalleşme akımlarının ülkeler arası etkileşimi arttırdığı günümüzde farklı ülkelere ait hukuk sistemleri arasındaki ilişki de giderek önem kazandı. Bu durumun sonucunda global gelişmelerin farkında olan ve kariyerlerinde iyi bir noktaya gelmeyi hedefleyen hukuk öğrencilerinin uluslararası hukuk eğitimine yönelik istekleri arttı.

Bizler de bu yazımızda Amerika’daki hukuk eğitim aşamalarına yönelik anlam ve kavram kargaşasını önlemek için J.D, LL.M. ve SJD eğitim dereceleri üzerinde durduk. Yazımıza ulaşmak ve hukuk eğitim dereceleri üzerine daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://bit.ly/2MpZmfk

*Bu hafta sizler için Amerika’da hukuk eğitim derecelerinden olan J.D, LL.M. ve SJD eğitim dereceleri üzerinde durduk. Amerika’da LL.M. programları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz blog sayfamızı takip edebilir ve danışmanlarımızın sunduğu ücretsiz 30dk’lik Skype hizmetinden faydalanabilirsiniz.