Visoje Lietuvoje pirmąją rudens dieną į mokyklas sugužėjo moksleiviai

Vaikus į mokyklas lydėjo šeimos nariai

Vilniuje, Antakalnio progimnazijoje ir gimnazijoje, VGTU licėjuje ir jo Dvarčionių skyriuje, o taip pat Šilo specialiojoje mokykloje nuskambėjo pirmasis šių metų skambutis.

Į mokyklą „geltonų plytų“ keliu žengė Šilo specialiosios mokyklos mokinukai. Mokykla mokslo metus pradeda atsinaujinusi — šiemet mokykloje dirbs virš 10 naujų pedagogų. Per vasarą šiliečių pastate buvo atlikti remonto darbai. „Įėję į mokyklą jos net neatpažinsite“, — savo mokinukams kalbėjo šios mokyklos direktorė Egidija Urbanavičienė.

Vaikus džiugino dalinami vėjo malūnėliai

Mokykloje patiems mažiausiems buvo įteikti Pirmoko pasai. Po šventės moksleiviai išsiskirstė po klases, o vėliau vėl sugrįžo į lauką, kur jų laukė stalas su vaišėmis — pyragu ir vaisiais.

Svarbi akimirka — Pirmoko paso įteikimas

Vienoje didžiausių Vilniaus mokyklų — Antakalnio progimnazijoje ir gimnazijoje pirmokus už rankučių į mokyklą atsivedė aštuntokai.

Vyriausieji į mokyklą lydi mažiausiuosius

Šventėje šoko ir dainavo progimnazijos moksleiviai, o susirinkusi tėvelių ir artimųjų minia sunkiai tilpo mokyklos stadione.

Mokiniai užtvindė Antakalnio gatves

Permainos. Tokiu žodžiu praėjusią vasarą įvertino VGTU licėjaus tarybos pirmininkas Raimundas Bernotas. Šiemet naujus mokslo metus įstaiga pasitinka su universitetiniu vardu. Anksčiau Mikalojaus Daukšos vardą turėjusi vidurinė pernai tapo Vilniaus inžinerijos licėjumi, o šiemet — VGTU inžinerijos licėjumi.

Mariaus Naruševičiaus nuotr.

Mokslo metų pradžios šventėje dalyvavo ir VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas. Jis sveikino mokylą tapus inžinerinės pakraipos. Rektorius prisiminė ir vasaros hitu tapusį žaidimą „Pokemon Go“ — ragino jį išmėginti ir mokytojams, mat tai — puikiausias inžinerijos pavyzdys.

Iškilmingas momentas — naujos lentos atidengimas

Šventę papuošė modelinio lėktuvo skrydis. Tiesa, jį pilotavo ne Jurgis Kairys, o 35 kartus Lietuvos ir dukart pasaulio čempionas Donatas Paužuolis. Lietuvos aeroklubo padovanotas pasirodymas nepaliko abejingų — minia skrydį lydėjo ovacijomis.

Lėktuvas nepaliko abejingų

Paskutinieji mūsų krašte į mokyklą skubėjo Dvarčionių ir aplinkinių rajonų moksleiviai — jiems skambutis skambėjo VGTU licėjaus Dvarčionių skyriuje. Nuotaikingoje šventėje į mokyklą kvietė iš dviejų skirtingų pasakų atskubėję ir jėgas suvieniję Buratinas ir Raudonkepuraitė.

Raudonkepuraitė ir Buratinas — jau ketvirtokai

Šalia jų mokslo ir žinių švente džiaugėsi ne tik mokyklos direktorė Regina Mikalauskienė, bet ir visas mokytojų kolektyvas, Vilniaus miesto tarybos narė Aldona Šventickienė, Lietuvos edukologijos universiteto docentas daktaras Algimantas Šventickas bei Dvarčionių seniūnaitis Edvardas Alekna.

Aldona ir Algimantas Šventickai

Šios mokyklos ketvirtokai — ypatingi. Jie savo mokslo kelią pradėjo Dvarčionių pradinėje mokykloje. Būnant antrokais, mokykla tapo Mikalojaus Daukšos vid. mokyklos dalimi. Trečioje klasėje mokykla tapo Vilniaus inžinerijos licėjumi, na o šiemet — VGTU licėjumi.

Ketvirtokai į mokyklą žengė paskutinieji

Visiems antakalniečiams moksleiviams linkime sėkmės ir ištvermės naujaisiais mokslo metais. Juk netrukus — vėl vasara!

Mariaus Naruševičiaus nuotr.
Like what you read? Give Marius Naruševičius a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.