Seriál: Co všechno ovlivňuje, kde objednáte svůj online nákup

Atoto.cz jsme spustili proto, abychom lidem ukázali, kde je nejvýhodnější nakoupit. To ale může znamenat pro každého něco jiného. Někdo chce mít svůj nákup doma co nejdříve, jiný si raději počká, aby nemusel platit dopravu a měl tak nákup co nejlevnější. Je to ale ještě složitější. Cena dopravy totiž často souvisí s výší nákupu a navíc někteří online prodejci nabízí různé obchodní pobídky pro první nebo opakovaný nákup. My ale nechceme, abyste to všechno museli procházet a zabývat se tím. Všechno uděláme za vás a pak vám jednoduše ukážeme, kde nakoupíte nejvýhodněji.

Postupně budeme zveřejňovat články, ve kterých probereme všechno, co ovlivňuje, kde svůj nákup nakonec objednáte.


#1 Jak výhodný může být první nákup u konkrétního prodejce?

Většina online prodejců nabízí obchodní pobídku na první nákup. Nejde o nic jiného, než o přilákání nových zákazníků. Aby si vyzkoušeli novou službu a pochopili její výhody. Výjimkou je Rohlik.cz, který nám k tomu poslal svoje vyjádření.

Upřesnění k výše uvedeným obchodním pobídkám

iTesco.cz Uvedené slevové kódy jsou platné pouze pro první nákup a do 31.3.2016.

Kosik.cz Pokud byste u prvního nákupu váhali a 1.000 Kč neutratili, tak se nic neděje. Bonus Vám zůstane do příštího nákupu, kdy jej můžete využít u nákupu v libovolné výši nad 500 Kč.

Kolonial.cz Před pár dny zveřejnil obchodní pobídku na první nákup také Kolonial.cz s tím, že na nově založený účet vám připíšou 200 kreditů (200 Kč). Kredity pak musíte uplatnit do 10 dnů od registrace a musíte nakoupit minimálně za 500 Kč.

Zeptali jsme se za vás Rohlik.cz: “Proč aktuálně nenabízíte žádné cenové zvýhodnění prvního nákupu?”

“Nové zákazníky chceme nalákat na extra rychlé doručení do 90 minut, výhodné ceny a zajímavý sortiment. Z naší zkušenosti tyto konkurenční výhody zákazníci oceňují spíše než jednorázovou slevu.” odpověděla Michala Gregorová za Rohlik.cz.

A co vy byste považovali za výhodnou pobídku na první nákup? Napište nám to do komentářů pod článkem a my vaše podněty osobně probereme se všemi online supermarkety. Pojďme společně měnit pravidla hry.

Jaké téma prozkoumáme příště?

V dalším článku se podíváme na to, za kolik musíte minimálně nakoupit, aby vám online prodejci přivezli váš nákup domů nebo do kanceláře.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.