Za kolik musíte nakoupit, aby vám online prodejci přivezli nákup?

Máte chuť na pivo, ale nechce se vám do obchodu? Objednejte si orosenou plzničku online a nechte si ji dovést do tepla svého domova. Říkáte si, že je to utopie a že vám nikdo tak malý nákup nepřiveze? Naopak. Takhle krásně se o vás postarají někteří online prodejci. Pojďme se dnes detailně podívat na tzv. minimální hodnotu objednávky. Tedy, za kolik musíte u jednotlivých online prodejců nakoupit, aby vám byli ochotni přivézt nákup.

Víte, kdo vám umí dovézt třeba jen jedno pivo?

iTesco.cz — nemá minimální hodnotu objednávky, takže k ceně produktu si jen připočítejte cenu dopravy v závislosti na termínu/času dovozu.

Potravinydomu.cz — Při první objednávce není stanovena minimální hodnota objednávky a doprava je zdarma. To je oproti iTesco.cz velká výhoda. Ale pozor, při každé další objednávce už to neplatí.

Jaká je minimální hodnota objednávky u jednotlivých online prodejců?

Zeptali jsme se za vás online prodejců: “Uvažujete o snížení minimální hodnoty objednávky a pokud ne, co tomu brání?”

Z-market.cz — “Snižování neplánujeme, protože by to podle nás vedlo k blokování dopravy neúměrně malými objednávkami. A to pro nás není ekonomicky výhodné a to ani za předpokladu, že bychom cenu dopravy zvýšili. Proto se raději soustředíme na zajištění větších a těžších nákupů.” říká David Zúbek, který provozuje Z-market.cz.

iTesco.cz — “Víme, že naši zákazníci u nás si rádi nakoupí jak větší, tak menší nákup. Proto je neomezujeme minimální výší nákupu. Záleží jenom na rozhodnutí zákazníka, v jaké hodnotě si svůj nákup nechá dovézt.” dodává Daša Žabokrecká z iTesco.cz.

Rohlik.cz — “Myslíme si, že minimální cena objednávky 300 Kč je velmi příznivá, zvlášť v kombinaci s našimi výhodnými cenami.” upřesňuje Michala Gregorová za Rohlik.cz.

Vnímáte minimální hodnotu objednávky jako překážku proto, abyste začali nakupovat online?

Napište nám svoje názory do diskuse pod tímto článkem. My vaše podněty osobně probereme se všemi online supermarkety. Pojďme společně měnit pravidla hry.

Jaké téma prozkoumáme příště?

Příští týden se podíváme na to, kolik zaplatíte za dopravu svého nákupu domů nebo do kanceláře.