Kendimiz için yapacağımız en önemli şey gerçekten bu mu

Balkan Bulduk
Feb 11 · 3 min read

1. Kalp hızının artması

Rutin yaşamın dışında haftada en az 3 defa kalp hızınızı arttıracak sizi terletecek bir spor yapmanız (bu hangi spor olursa olsun) hem kalp sağlığınızı hem beden sağlığınızı koruyacaktır. Profesyonel bir spordan bahsetmiyorum. Hiç spor yapmayan biriyseniz eğer hedefinize koyabileceğiniz ilk görevi sizle paylaşıyorum. Bu görevi tamamlarsanız hangi sporu yapmak isterseniz hangi profesyonellikte hareket etmek isterseniz isteyin, sizin elinizde, zaman geçirmeden başlayın ve yapın.

2. Kaliteli Uyumak

Uykunun önemini hakkında okuduğum 2 kitaptan sonra anladım. Beynin gelişimi, öğrenme kapasitesinin ve hızının artması, vücudun kansere karşı kendisini koruması, alzaymır riskini düşürmesi vb. bir çok konu kaliteli uyumak ile alakalı. Hatta fitness yapan kişilerin bile kas gelişimi uyku ve dinlenme sürecinde oluyormuş.

3. Sağlıklı Beslenmek

Artık internette, bilboardlarda, gazetelerde her yerde sağlıklı beslenmek için bilgiler ve içerikler mevcut. Ben bunların hiçbirisini size söylemeyeceğim. Daha önce sağlıklı beslenme ile ilgili kendinize hedef koymadıysanız eğer ilk yapacağınız şu olsun;

Balkan Bulduk

Balkan Bulduk

Balkan Bulduk

Written by

BalkanBulduk.com — okumayı ve yazmayı seven

Balkan Bulduk

Balkan Bulduk