Basın Bülteni: Bancor, 153 Milyon dolar sermaye toplayarak şimdiye kadarki en büyük “ICO” projesi oldu

İddialı projelerin gelişme hızını, girişim ve sermaye toplama yöntemleri ile hızlandırır

The Bancor TGE Sets World Fundraising Record

Zug, İsviçre, June 16, 2017 — Bancor, temelde ticarete konu olan kripto para birimleri veya “Akıllı Tokenler” yaratma sistemi bugün gerçekleşen Token Jenerasyon Etkinliği’nde (TGE) bu hafta başlarında 153 milyon USD’lık bir sermaye toplamayı başardığını açıkladı. BNT tokenleri, Ethereum akıllı sözleşmesiyle TGE sonucunu izleyen katılımcılara hemen verildi.

Bancor Kurucusu Galia Benartzi aşağıdaki konuşmayı yapti, “Büyük Bancor topluluğuna projenin başlatılmasında astronomik bir başarıya imza attığından dolayı minnettar olduğumu ifade etmek istiyorum. Birlikte, tarihe dünyadaki en büyük crowdsale olarak geçtik ve Ethereum ekosisteminin şimdiye kadar gördüğü en büyük işlem artışını kazandırdık.

“Bancor, yeni gelişme evresine toplanan büyük sermaye ile girerek, herkesin kendi topluluğu veya projesi için uygun bir token birimi oluşturma, geri program, ortaklık hakları ve BNT’yi büyük bir rezerv ile güçlendirme gibi sistemleri daha hızlı bir şekilde kullanıcılarına sunabilecek. Gelişme evremiz bugün itibariyle başlamıştır.”

Bancor, kripto para birimleri arasına yeni katılmış ve işlevsellik sağlayan akıllı tokenlerin kolay oluşturulmasını sağlar. Karşılıklı diğer tokenleri rezervde bulundurma ve doğrudan kendi akıllı kontratları ile ticaret yapma olanağı sayesinde, akıllı tokenleri ağdaki her tr token ile anında değiştirilebilir. Bu durum hem likiditeyi artırır, hem kullanımı kolaylaştırır hem de algoritmik fiyat keşfi sağlar.

Galia Benartzi konuşmasının devamında şunları söyledi, “Bancor Network Token (BNT) sahipleri, platform üzerinde kolayca al-sat işlemi gerçekleştirebilirler. BNT, yeni yaratılacak akıllı tokenler için bir rezerv token görevi görecek ve oluşturdugu bu destek ile ekosistemin büyümesini sağlayacak. Bancor’un şebekesi, tokenler ve onların akıllı sözleşmeleriyle, bir borsa ihtiyacı olmaksızın doğrudan ticaret yapılmasını ve tarihsel olarak kullanıcı kaynaklı para birimlerinin ortaya çıkmasını engelleyen likidite sınırlamalarına yeni bir çözüm getirilmesini sağlar.

“Kriptocurrency topluluğu bize tarihi bir görev sağladı. Dijital cüzdanlarıyla, dünyanın dört bir yanından katılımcılar, Bancor ekibinin White Paper ve ürün demolarında özetlediği teknolojiye erişim talep ettiler. Bancor destekleyen topluluğun yanı sıra akıllı tokenler gelecekteki son kullanıcıları ile sektörü yeni boyutlara yükseltebilen ve ekonomik manzarayı kökten değiştiren evrensel bir araçla yeni bir platform yaratmaya kararlıdır.”

Bancor TGE, alım adresine gönderilen 15.000'den fazla işlemle 10.885 alıcıdan talep gördü. Toplam 79,323,978 Bancor tokeni (BNT), Token Generation Etkinliğinin (TGE) bir parçası olarak oluşturuldu. Toplam göstergelerin yarısı olan 39.661.989 BNT halka satıldı, geri kalan kısım toplantıdan önce web sitelerinde ayrıntılı olarak belirtildiği şekilde gelecekteki kullanıma tahsis edildi.

Bancor, toplanan sermayeyi şu şekilde kullanacaktır: %40 yazılım geliştirme, %20, BNT için Ethereum rezervi, %12 pazarlama ve proje geliştirme, %10 Token değişimlerini fonlama (çoklu rezervi tutan akıllı tokenler — Token sepetleri), işletme giderleri için %8, yasal giderler için %5 ve diğer amaçlar için geri kalan %5.

Sermaye toplamayı rekor düzeyde gerçekleştirdi, Bancor ekibi yeni yol haritasındaki hız verilecek konuları açıkladı, bu bilgiler Trello’da incelemek ve yorum bırakmak içlin sizleri bekliyor.

Galia Benartzi konuşmasına şöyle devam etti: “Bancor’un gelişme sürecine hızlı bir giriş yapmasından dolayı çok mutluyuz. Bunu sermaye toplama sürecindeki büyük ilgiye borçluyuz, çünkü bu süreçteki destek büyüklüğü ile gerçekten tarihi bir olaya imza attı. Bir sonraki adımlarımızı atmarak, dünya çapında tanınan geliştirme ekibimize yetenek katmak ve uluslararası alanda ağlar ile akıllı tokenler benimsemek için güç verme de dahil olmak üzere iddialı planlarımızı genişletmekten gurur duyuyor.

Bancor ekibi hazırlık Konseyi üyeleri; Guy Benartzi, Eyal Hertzog ve lider Galia Benartzi ile proje geliştirme ve Baş Para Mimarı olarak görev yapan Euro Dr Bernard Lietaer’in ünlü ekonomisti ve mimarı ile Teknoloji Görevlisi başkanı olan Yehuda Levi’den oluşur.

Bancor’un sterlin danışma kurulu, Draper Associates’in efsanevi girişim kapitalisti Tim Draper’ı; MIT Medya Laboratuarı İnsan Dinamikleri Grubu’ndaki araştırma bilim adamı John Henry Clippinger; eToro CEO’su Yoni Assia; Mali Algoritmaların Eş Kurucusu Yariv Gilat; Facebook’un eski Ticaret Şefi Lee Linden; ve diğerlerinin yanı sıra Asana Justin Rosenstein’ın eş kurucusundan oluşuyor.

Daha fazla bilgi için, Bancor’un teknik incelemesine www.bancor.network adresinden ulaşılabilirsiniz.

###

Bancor Hakkinda

Bancor protokolü, İsviçre’nin Zug şehri merkezli ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Bprotocol Vakfı’nın ürünüdür. Bancor protokolü, özünde ticareti olan kripto para birimleri için yeni bir standart olan Akıllı Tokenlerin oluşturulması için bir standarttır. Açık Ethereum zincirinden başlayarak, Bancor, iki tarafın karşılıklı eşleştirilmesine gerek kalmadan yerleşik fiyat tespiti ve kripto para birimleri için otomatik likidite sağlamak için yenilikçi bir rezerv yöntemi kullanmaktadır. Bancor protokolü, kullanıcı tarafından oluşturulan tokenlerin uzun kuyruklarının kilidini açan yeni bir bağlantılı varlık değişimi ekosistemi oluşturur. Akıllı tokenler, güvenlik ve kurtarma sorunlarını gidermek için “temsilci hesap kurtarma” ve “kasalar” gibi ek işlevlerle tasarlanmıştır. Bu özelliklerin amacı kripto para birimlerini herkese ulaşılabilir yapmak ve toplumdaki bu ileri teknolojilerin toplu kabulünü teşvik etmektir.

Like what you read? Give Maayan a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.