W końcu znalazłem miejsce, gdzie mogę trzymać swoje zdjęcia.

Zawsze chciałem mieć miejsce, gdzie będę mógł wejść oraz zobaczyć zdjęcia z całego mojego życia i w końcu je znalazłem.

Po ostatnim odcinku shufflecast Sławek poprosił mnie bym przetestował Google Photos. Nową aplikację, która zdaniem developerów miała uczynić nawigację po zdjęciach zdecydowanie łatwiejszą i to im się cholera udało.

Choć na początku miałem bardzo sceptyczne wrażenia po Google I/O, to nowy produkt firmy aż prosił się o testy. Dlaczego? Ponieważ prowadzę bloga, dbam o Instagrama i nagrywam podcast, potrzebuję dobrej chmury. Wielokrotnie wahałem się, którą wybrać. Do niedawna korzystałem z Dropbxa, ale od niedzieli, już w pełni, czerpię z Google Drive i tak pozostanie.

Na zdjęcia i filmy masz nieograniczoną ilość miejsca.

Tak, nie jest to już marzenie. Wraz z nielimitowanym internetem mobilnym, pojawiła się na rynku możliwość posiadania nieograniczonej chmury, a dzięki temu, my — użytkownicy, będziemy mogli na zawsze mieć wszystkie zdjęcia w jednym miejscu. Niezależnie ile swoich fotek wrzucicie, nigdy nie pojawi się ograniczenie.

Do tego dochodzi świetna aplikacja i najbardziej intuicyjna nawigacja z możliwych.

Tak, choć Google zrobiło Androida, to potrafili też zrobić coś mega wygodnego. Sposób, w jaki poruszamy się po aplikacji, jest lekki, nigdy jeszcze nie korzystałem z czegoś tak fajnego. Jako użytkownik, używając aplikacji, mam wrażenie, jakbym dotykał aksamitu, bo nie tylko mam świetne urządzenie, ale też aplikacja jest niesamowicie responsywna.

Niczym piórko

Uważam, że to najbardziej przemyślane oprogramowanie Google. Chciałbym widzieć ich wszystkie produkty w takiej postaci. To działa, ułatwia życie i sprawia, że nie muszę już płacić za chmurę, tylko po prostu mam swoje zdjęcia zawsze przy sobie. Polecam skorzystać z tego wszystkim, którzy mają iPhona lub inny telefon z pamięcią mniejszą niż 16 GB. A co do prywatności danych… No cóż, jeśli chciałbym być bezpieczny, to musiałbym przestać pisać bloga, wyrzucić wszystko i zostać gdzieś na bezludnej wyspie z Nokią 3310 i gazetką.


Google Photos: Android iOS Wersja web