Tuğba Fırdolaş Efendigil

45/52

Bilim Kadınları
Sep 26, 2019 · 2 min read
  • Kabataş Erkek Lisesinden sonra; lisans, YL ve DR derecelerini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Bölümünden aldı. Belçika Katholieke Universiteit Leuven’de doktora sonrası araştırmacı olmuş ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yrd. Doç. ve Doç. olarak çalışmıştır. 2/10
  • Dr. Efendigil, makine öğrenmesi ve veri analitiği yöntemleri üzerine çalışmaktadır. Çalışmalarını tedarik zinciri alanına yönelik yürütmektedir.Talep tahmini, müşteri veri analitiği, döngüsel tedarik zincirleri ve çok kanallı tedarik zincir modellemeleri ile ilgilenmektedir. 3/10
  • Dr. Efendigil, endüstriyel çözümlerin üretildiği bir alanda çalışıyor. İş hayatında pratikleri matematiksel denklemlere dönüştürmek ve bunun için sürekli yeni şeyler öğrenmek onu heyecanlandırırken matematiğe olan hayranlığının her projede arttığını söylüyor. 4/10
  • Dr. Efendigil’i bu alanda çalışmaya devam ettiren temel motivasyon ise “Bilgi”. 5/10

“Bilginin özgür, eşit ve herkese açık olması bu alanda çalışmamın en temel motivasyonu.”

  • Mevcut teknolojiyle değişen iş modelleri ve uygulamalarının tedarik zinciri operasyonları üzerindeki etkilerini araştırmak üzerine çalışmalarını sürdüren Dr. Efendigil’in makalelerine bu linkten erişebilirsiniz: scholar.google.com/citations?user… 6/10
  • Bilim insanı olmak isteyen genç kadınlara tavsiyeleri, 7/10:

“Bilim güzel olduğu kadar, kendini, hakkını verene açan gizemli bir yol. En önemlisi sabır, çalışma, merak ve vizyon!”

  • 8/10

“Vizyonunuzu geliştireceğiniz ortamlarda bulunun, vizyonlu insanlarla çalışma fırsatı yaratın. Böylece hayal kurma ve ilerleme hızınız çok daha artacaktır.”

  • 9/10

“Çalıştığınız alandaki güncel gelişmeleri izlemenin yanı sıra hobileriniz olsun, yeteneklerinizi geliştirin. Çünkü bazen aradığınız cevaplar çok başka bir yerde karşınıza çıkabilir.”

  • 10/10

“Kadın olmak tüm çağlarda ve alanlarda hep zor olmuştur. Ama ne olursa olsun karşınıza çıkan engellerin sizi durdurmasına izin vermeyin, sızlanmayın, çabalayın, etik olun ve duruşunuzu hep koruyun.”

İlk olarak Bilim Kadınları Twitter hesabında zincir olarak sunulmuştur:

Bilim Kadınları hesabında her hafta farklı bir bilim kadını hakkında Twitter zincirini okumak için Bilim Kadınlarını Twitter’dan takip etmeyi unutmayın.

https://twitter.com/Bilimkadinlari

Bilim Kadınları

Bilim kadınları birlikte daha güçlü!

Bilim Kadınları

Bilim kadınları birlikte daha güçlü! Bilimle uğraşan kadınların bir araya geldiği ve birbirlerini cinsiyet eşitsizliğine karşı koruduğu platform.

Bilim Kadınları

Written by

Her alanda cinsiyetçiliğe karşı! #bilimkadinlari #WomeninSTEM #haftaninbilimkadini

Bilim Kadınları

Bilim kadınları birlikte daha güçlü! Bilimle uğraşan kadınların bir araya geldiği ve birbirlerini cinsiyet eşitsizliğine karşı koruduğu platform.