BiLira Şimdi Solana Ağında, Daha Hızlı ve Daha Uygun!

BiLira
BiLira
Dec 19, 2021 · 3 min read

Merkeziyetsiz finansı daha erişilebilir kılmak, Türk Lirası ile kripto para dünyasına geçişleri kolaylaştırmak için çalışan, yeni nesil finans dünyasına açılan kapınız BiLira; Ethereum, Binance Smart Chain, Algorand ve AVAX ağlarından sonra şimdi de Solana ağında.

Solana Nedir?

2017 yılında Solana Labs tarafından geliştirilmeye başlanan Solana Blokzincir ağı Nisan 2020’de kullanıma açıldı. Hali hazırda saniyede 60,000 işlem kapasitesi ile en hızlı blokzincirlerden birisi olmasının yanı sıra oldukça düşük gaz ücretleri ile kullanıcı dostu blokzincirlerin başında geliyor.

Coinmarketcap verilerine göre Solana ekosisteminin ana koini olan SOL, bu yıl içerisinde yaklaşık 135 kat değerlenerek piyasa büyüklüğü açısından en büyük 5 kripto para içerisine girdi. Bunun yanı sıra çok sayıda NFT projeleri, DeFi projeleri ve merkeziyetsiz uygulamalar Solana ekosistemine katıldı. Her geçen gün büyümeye devam eden Solana ekosistemi, şimdiden 2021 yılının en gözde projeleri arasında yer alıyor.

Solana ağı üzerinde BiLira

Bugüne kadar 2 milyar TL’nin üzerinde işlem hacmini aşan BiLira ile artık DeFi ürünlerine katılmak, yurtdışı borsalara TRYB göndermek veya TRYB almak çok daha kolay. Solana ağı uyumlu cüzdanlarınızı kullanarak BiLira transfer işlemlerinizi çok düşük blokzincir gaz ücretleri ile saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Örneğin; Solana uyumlu cüzdan kullanarak BiLira işlem hacminin yüksek olduğu FTX borsası hesabınıza saniyeler içerisinde BiLira gönderebilirsiniz.

Solana ağı uyumlu cüzdan Phantom ile BiLira kullanımı

Aşağıdaki adımları izleyerek Solana ağı uyumlu popüler kripto para cüzdan uygulaması Phantom’da kendinize ait bir kripto para cüzdanı açabilir ve BiLira işlemleri yapabilirsiniz.

  1. Google chrome tarayıcısına giriş yapıp Phantam Wallet websitesine gidiniz.

2. Açılan ekranda <Chrome’a Ekle> butonuna tıklayınız ve uzantı olarak kurmak için yönergelerini takip ediniz.

3. Kurulum tamamlandıktan sonra açılan ekranda <Yeni Cüzdan Oluştur> (<Create New Wallet> butonuna tıklayınız.

4. Sonraki ekranda açılan Gizli Kurtarma Kelimelerinizi (Secret Recovery Phases) güvenli bir yere kaydetmeniz veya not almanızı önemle tavsiye ederiz.

5. Sonraki adımda cüzdan şifrenizi belirleyiniz.

6. Tebrikler, cüzdanınızı başarıyla oluşturdunuz!

7. Şimdi bilira.co hesabınıza giriş yapıp, menüden <TRYB Al> sekmesine tıklayınız.

8. Açılan ekranda <Talep oluştur> butonuna tıklayınız ve alıcı cüzdan adresi adımında Solana blokzincir ağını seçiniz.

9. Daha önce yüklediğiniz Phantom cüzdanı uzantısının sembolüne tıklayınız, açılan cüzdan penceresinden cüzdan adresinizi kopyalayınız ve ilgili alana kopyaladığınız cüzdan adresini yapıştırınız.

10. Ardından yönergelere uygun şekilde adımları tamamlayınız ve belirtilen banka hesabına Türk Lirası depozitonuzu yatırınız. Dilerseniz; adım adım uygulamalı TRYB nasıl alınır konulu rehber bu videoyu izleyebilirsiniz.

Dakikalar içerisinde BiLira’larınız belirttiğiniz Phantom cüzdan adresinize gönderilir.

Artık, Phantom cüzdanınızı kullanarak FTX gibi merkezi borsalara veya DeFi (Merkeziyetsiz Finans) ürünlerine TRYB gönderebilirsiniz

Yeni nesil finans dünyasına açılan kapınız BiLira’ya dair son gelişmelerden anında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız!

App | Twitter | Telegram | YouTube | Haber Bülteni | Linkedin

Bizimle fikirlerinizi paylaşmak yada işbirliği yapmak isterseniz ilgili adrese mail atabilirsiniz: hello@bilira.co

BiLira

Tamamıyla Sana Ait Bir Türk Lirası

BiLira

Herkes tarafından, 7/24 ve her yerde kullanılabilen kripto para birimi.

BiLira

Written by

BiLira

BiLira

Herkes tarafından, 7/24 ve her yerde kullanılabilen kripto para birimi.