Bitcoinová renesance v Brně

Jiří Chlebus
Oct 23, 2017 · 5 min read

Česká bitcoinová komunita si v oblasti kryptoměn dopřává opravdový luxus v podání pražské Paralelní Polis, kterou dnes již snad není potřeba moc představovat. Letošní Hacker Congress, který se tam odehrál (společně s propojeným prostorem divadla La Fabrika), byl jednoznačný crypto-masterpiece tohoto roku.

Brno začíná být v tomto směru konečně také aktivní, tak si pojďme shrnout, co se událo, co se chystá, a kde hledat informace tak, aby ti nic dalšího (už) neuniklo.

První výstřel v Impact Hubu

V květnu 2017 se v Impact Hubu Brno konal snad první brněnský Bitcoin meetup, na který dorazilo poměrně hojné publikum. Moderoval Zdeněk Švarc, který krátce poté sepsal i tento článek ohledně tokenů a investic:

Musím teda Zdeňkovi zpětně poděkovat, zmiňovaný MCO token jsem po nějaké době prodal s 800 % profitem. Pak se ale vyrojila tuna dalších ICO a já přestal mít chuť se tím prohrabávat — většina jsou scamy.

Čti dále a dozvíš se tip, jak se v džungli ICO orientovat. Bude se tady na toto téma konat v Brně přednáška.)

Několik forografií z tohoto meetupu můžeš zkouknout tady.

Další pokračování v Industra Space

Od té doby se několik dalších Bitcoin meetupů odehrálo Industře, které moderuje Michal Holub. Ptáš se proč Industra a bitcoin? Tady je několik důvodů:

1) Bitcoin pomohl Industře v růstu

Na jednom z meetupů zmínil kapitán Industy Pavel Stratil, že před několika lety dostala Industra podporu v podobě několika BTC, který za několik let nakynul z pár drobných na slušnou částku, díky které si mohli dovolit investovat tyto peníze do dalšího vybavení tohoto specifického prostoru, jakým hala bývalých mrazíren bezesporu je.

2) Industra přijímá Bitcoin, Litecoin a najdeš tam i bitcoin ATM

Za kafe nebo jiné občerstvění v Industře můžeš platit kryptoměnami. Industra navíc ve své kavárně provozuje bitcoin ATM, kde si bitcoin rovnou koupíš. Díky tomu vzrostl počet bitcoinmatů v Brně z jednoho na dva kusy. Na Brno dobrý.

3) Prostory pro těžbu kryptoměn — Industra AMLab

Industra staví prostory pro všechny těžaře, pro které je domácí těžba zbytečně drahá a hlučná. Mají totiž levnou elektřinu a hluk těžařských mašin nikoho neruší. Více info o podmínkách pro těžbu najdeš na jejich webu.

J&T Banka café

Nedávno se konala přednáška na téma Bitcoin a kryptoměny také v brněnském architektonickém skvostu — kavárně J&T Banka café. Přednášel David Stancel a celý večer měl příjemnou komorní atmosféru.

Na tomto místě navíc kromě Bitcoinu zaplatíte i Litecoinem, PIVXem a dost možná vlastně čímkoliv, co jejich Coinomi zvládne:) Slyšel jsem, že další akce zde budou následovat.

Bitcoin meetup Brno crew

Po několika meetupech jsme usoudili, že zájem veřejnosti o bitcoin témata v Brně existuje a postupně se krystalizuje i tým dobrovolníků, kteří tyto meetupy připravují. Vytvořili jsme proto FB page, kde najdeš všechny informace kolem Bitcoin meetupů v Brně:

https://www.facebook.com/bitcoinbrno/

Máš-li chuť vystoupit se svým tématem v Industře jako řečník, neváhej se ozvat Michalovi. Stále hledáme nové speakery. Sleduj tuto stránku a dozvíš se jako první, kdy bude další meetup.

YouTube kanál Bitcoin meetup Brno

Meetupy v Industře se postupně vylepšují a díky Oldovi Peprlovi z posledního setkání máme záznam hned dvou přednášek. První záznam je o anonymní kryptoměně MONERO a druhá o praktických radách, jak přijímat kryptoměny v kamenném obchodě. Tak si nezapoměň zaškrtnout odběr, videa budou přibývat:

Blockchain meetup Brno

Technologie, na které je bitcoin postaven, umožňuje nekonečné množství aplikací. Meetupy na tato technologická témata jsou vedena pod stránkou https://www.facebook.com/blockchainbrno/ a první meetup je naplánován na 22.11.2017 v 10-Z bunkru, Facebook event je tady:

Máš-li chuť vystoupit s technicky zaměřenou přednáškou na téma blockchain, ozvi se Janu Blehovi. Jistě uvítá tvé nápady.

Bitcoinová komunita Brno

Facebooková bitcoin skupina v Brně postupně roste tady:

Existuje jestě dosti podobná skupina, ale tam už dlouho nikdo nic nepřidal, takže tento fork necháme postupně uhynout a link sem dávat nebudu:)

Bitcoin to da moon — Karel Fillner v Brně

Praha je vyprodaná, ale v Brně pár fleků ještě asi bude. V úterý 31.10.2017 bude Karel vystupovat v Impact Hubu. Vstupenku koupíš tady.

SatoshiTalks — první krypto konference v Brně

Na závěr mám pro tebe pozvánku na první konferenci zaměřenou na kryptoměny v Brně. Místo konání? Ano, Industra — 4.11.2017

Vystoupí zde tito řečníci:

David Stancel
Naučte se orientovat v džungli kryptoměn pomocí fundamentální analýzy.
Jakub Jedlinský
The Next Big Thing — jaké revoluce v kryptoměnách nás čekají?
Ondra Pilný
Pravda o tom jak vydělat na investování do ICOs.

Další informace a podrobný program najdeš na webu SatoshiTalks nebo přímo v tomto Facebook eventu:

Všechno je v aplikaci Bitperia

Eventy na Bitcoin a Blockchain akce, konference, videa ze zmíněných YouTube kanálů a firmy přijímající kryptoměny v Brně najdeš v aplikaci Bitperia.

Pokud bys Bitperii chtěl podpořit v BTC, LTC nebo ETH, tak hurá tady:)

Sdílejte tento přehled svým (brněnským) kamarádům, třeba se brzy potkáme na dalším meetupu. Tolik Bitcoin a Brno, stay tuned a zatím zdarec:)

Bitperia Stories

Články CZ a SK autorů o bitcoin technologiích

Jiří Chlebus

Written by

Designér na volné noze (www.jirichlebus.cz) a spoluzakladatel @bitperia. Blogger (blog.jirichlebus.cz) a #bitcoin nadšenec.

Bitperia Stories

Články CZ a SK autorů o bitcoin technologiích