Do dvou let budeš používat bitcoin i ty

Jiří Chlebus
May 1, 2017 · 6 min read

Co je na bitcoinu zajímavé?

Nebudu bitcoin podrobně vysvětlovat, zdrojů je na internetu celý internet. Pokud se chceš ale o bitcoinu dozvědět ve velmi krátkém čaše opravdu mnoho a navíc ve fajn videografice, začni tady. A v případě potřeby si zapni CZ titulky:

Hodně budeš někde

Ale nebude to jednoduché. Alespoň pro mě nebylo. V roce 2009 mi volal Daromír Bonev, že by potřeboval graficky zpracovat pár etiket pro firmu, ve které tehdy pracoval. Během následujících 5 let jsme v té firmě vytvořili kompletně nový vizuální styl. A taky se z nás po pár letech spolupráce stali kamarádi, co si začli tykat.

Vyděržaj, pioněr

Odcházel jsem z té schůzky se smíšenými pocity. Doma jsem zadal do Google výraz „bitcoint“ a začal hledat.

Bitcoin v praxi

Představme si svět, kde veškerou odměnu a hodnotu, kterou svou činností vykonáme, máme ve vlastních rukou. Svět P2P plateb mezi uživateli stejně jednoduše jako poslání smajlíku na Viberu.

Jdeme příkladem? Hell yeah!

A těď myslím česko. Jsme leaderem bitcoinu. Chceš příklady?

Jak vám pomůže s bitcoinem Bitperia?

Důvod, proč jsem se při podnikání na volné noze pustil ještě navíc do projektu Bitperia je prostý. Bitcoin změní svět stejně intenzivně, jako to udělal internet v devadesátých letech. Jsme na počátku něčeho zcela nového a bude se to týkat nás a našich dětí, ať chceme nebo ne.

Co chystáme?

Mohu prozradit, že v současné chvíli makáme na znalostní bázi (něco jako Wiki), která si klade za cíl srozumitelně vysvětlit:

Chceš se zapojit?

Bitperia je náš side-project, který poroste podle toho, kolik schopných lidí se do něj bude chtít zapojit. Pokud máš pocit, že máš co nabídnout jak této značce, tak bitcoin komunitě, určitě nám napiš na ahoj@bitperia.cz

Něco se šušká…

U příležitosti představení knihy #navolnénoze v Paralelní Polis vyzkoušel poprvé platbu bitcoinem Tomáš Baránek z nakladatelství Jan Melvil pub.

A co vy?

Už máte nějaké zkušenosti s kryptoměnami? Vidíte v tom smysl? V komentářích jsme zvědaví na vaše zkušenosti. Díky, že jste dočetli až tady. A těď už na ty třešně!

Podpořte nás

Stále vylepšujeme naši iOS a Android aplikaci, kterou si zdarma stáhlo už přes 1800 uživatelů. S vaší podporou bude zase o něco lepší. Děkujeme

Bitperia Stories

Články CZ a SK autorů o bitcoin technologiích

Jiří Chlebus

Written by

Designér na volné noze (www.jirichlebus.cz) a spoluzakladatel @bitperia. Blogger (blog.jirichlebus.cz) a #bitcoin nadšenec.

Bitperia Stories

Články CZ a SK autorů o bitcoin technologiích